User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: 2.0 ts ani gazda kasılma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2.0 ts ani gazda kasılma

beyler dün itibariyle bi sıkıntı var arçta.rolanti normal,sabitde gaz verince normal kalkış yapıp 3000 civarına gelince araba gazla ters orantı yapıp kasıyo,gazdan çekip tekrara basınca normalleşiyo ama devir farketmeksizin atıyorum 4000 akarken gaza ani basınca hafif ivmeden sonra tekrar kasıyo.bujileri baktım uclar normal,debi 1 hafta önce ayarlandı,hava alan yer yok baktım.benzindede gazdada aynı .buji kabloları falan sağlam.sorun ne olabilir. + olarak birşey daha ama bu yeni değil.araç seyir halinde birden vurdurma şeklinde kesip hemen geri veriyor,bunu bayadır yapıyor ama nadiren,sanki kontağı kapatıp açmışsınız gibi yığıp tekrar yürüyor anlık.
    delilikten muzdarip değilim,her anının tadını çıkarıyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorunu çözdüm,krank sensör kablolarındaki saçm sapan ekler ve soketteki gevşeklik yüzündenmiş,temizleyip düzgünce düzeltip sardım boğumları geçti.krank sensörü kablosunun kopuk ek yerinde dişi erkek tel soketlemi tadilat yapsam yoksa lehimmi?

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekle de, lehimle de, soketle de direnç bozulur. En güzeli değiştirmek. Bulamıyorsan, değiştirmeyeceksen, direnci mümkün olan en az seviyede arttıracak şekilde yapmak lazım. Büyük soketler, kalın lehimler sağlıklı olmaz.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

rebel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce sorun yasiyan bi arkadas motor.yaptirdi ama cozemedi. Degismeyen soket kalmadi falan filan. Sonuc olarak çözdü . Ayni sorun. Iyiki tespit edebilmisiniz gecmis olsun. Alfalarda kronik olabilirmi bu durum?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kronik bi sorun değildir,sonuçta 22 yaşında 240k kmde bi araç ve bilinçsiz mudahalelerle yapılan kablo ekleri falan.aracı bikaçgün aytırıp elektrik tesisatını elden geçirmeye karar verdim zaten.çok fazla kablo dağınıklığı var sağında solunda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Osman Bahadır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekle de, lehimle de, soketle de direnç bozulur. En güzeli değiştirmek. Bulamıyorsan, değiştirmeyeceksen, direnci mümkün olan en az seviyede arttıracak şekilde yapmak lazım. Büyük soketler, kalın lehimler sağlıklı olmaz.
    soketleri bulsak komple konsol falan inip en uctan değişim zor ve riskli olacak,mecburen en makul şekilde revizyon yapıcaz.direnci en az ne şekilde çözeriz,mini erkek dişi soketler çözermi bu işi.kablo direncini düşürmek için araya ampul bağlandığını gördüm bazı konularda,böyle bişey yapılabilirmi.

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski usul kabloları uç uca sarıp üstünüde bi güzel bantlasanız araya yabancı madde girmez direncide değiştirmez gibi ama anlamıyorum pek elektrikten

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)