User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
48 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: RCZ Mi? Scirocco mu ?

yasindemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de scirocco kullanıcısı olarak yorum yapacağım.

1.6 200'lük manuel alacaksanız kesinlikle RCZ alın.
    1.6 THP 156 OTM rcz sakın ha sakın almayın yada bir kez 10km kullanın kendiniz de görün. Dünyanın en kötü vites geçişleri olan arabası...
    1.4 DSG 2012 ve üstü rocco'larda kolay kolay sıkıntı yaşamazsınız. DSG kesinlikle iyidir... 2. elde rcz'yi satmak zordur, zarar ettirir ama rocco çok hızlı gidiyor ve zarar etmeniz için ağır kaza yapmanız lazım... piyasası çok iyi.
    VW Scirocco 1.4 TSI Twincharger - 2012

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakın arkadaşlarım zaman zaman her 2 aracada sahip oldular,

aralarından topladığım kombinasyon inci beyazı manuel 200hp sonuç olarak siyah 200lük alınır + inci beyazına kaplanır

Risendark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rcz aracım satılık düşünürseniz yardimci olurum.
    Herkes ektigini Biçer bu hayatta...

Karakuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şahsen ben Mini JCW ya da Mini S tercih ederdim. Retro ve ikon bir otomobil, piyasası da her zaman taze-hızlı.
    Real Cars, Real Roads.

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    RCZ R düşünmez misin?

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Karakuş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsen ben Mini JCW ya da Mini S tercih ederdim. Retro ve ikon bir otomobil, piyasası da her zaman taze-hızlı.
    Mini Cooper S bencede daha iyi ama, şu anda tercih edilen 2 araçtan birisi değil maalesef

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 araçtan tercihim rcz olurdu, ama ben olsam audi TT alırdım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rcz tercihim olurdu tavanı muhteşem ve çok etkileyici.Bu arada alakasız ama yeni beetledada arka koltuklar temsili ayrıca Mini'nin bunlarla kıyası yapılmaz

35AV7431 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka koltukların temsili olması benim için daha iyi. Çünkü olup olmadık kişiler şu tarafa gidiyorsan beni de bırak tarzında emrivaki yaptıklarından aracıma kimseyi bindirmek istemiyorum Şu ana kadar 26 yorumda ortak nokta manuel 200BG THP RCZ. 2.el piyasasının durgun olması benim için önemli değil çünkü ben bir araca en az 2-3 sene biniyorum. Daha önce Mini, BMW 3.20ci gibi araçlara bindim. Ayrıca bildiğim kadarıyla iki araçta C segmenti. RCZ; B ve C segmenti arasında yeni bir segment yani Miniden ve BMW den iç hacim olarak küçük, RCZ bu sebeple mini be BMW ile kıyaslanamaz. BMW motorunu iyi bilirim. Motor masrafı açtığında çok derin yaralar bıraktığınıda iyi bilirim. Onun için pekala Mini ve BMW sınıfına girmek istemiyorum. RCZ yada Rocco ya binen veya binmeyip sağdan soldan araçla ilgisi bilgisi olan arkadaşlar bu araçlarda Kronik motor yada mekanik sorunları nelerdir bir söylerse çok memnun kalırım

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 aracda guzel ama 2 side birbirinden sikintili. roccoyu deli gibi sikistirirsaniz genelde dsg bir yerlerden sikinti cikartiyor, etrafta cok fazla oldu ve artik hicbir ozelligi kalmadi. Rcz ise tasarim olarak bence daha guzel, arka koltuklar nerdeyse yok, motorlarinda sikinti var servise giden cok. Aklima ilk gelenler varsa bir 3. Secenek ekleyen derim. Bu arada rocco sahibiydim.

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200hp rcz alınır keyifle binilir
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 35AV7431 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka koltukların temsili olması benim için daha iyi. Çünkü olup olmadık kişiler şu tarafa gidiyorsan beni de bırak tarzında emrivaki yaptıklarından aracıma kimseyi bindirmek istemiyorum Şu ana kadar 26 yorumda ortak nokta manuel 200BG THP RCZ. 2.el piyasasının durgun olması benim için önemli değil çünkü ben bir araca en az 2-3 sene biniyorum. Daha önce Mini, BMW 3.20ci gibi araçlara bindim. Ayrıca bildiğim kadarıyla iki araçta C segmenti. RCZ; B ve C segmenti arasında yeni bir segment yani Miniden ve BMW den iç hacim olarak küçük, RCZ bu sebeple mini be BMW ile kıyaslanamaz. BMW motorunu iyi bilirim. Motor masrafı açtığında çok derin yaralar bıraktığınıda iyi bilirim. Onun için pekala Mini ve BMW sınıfına girmek istemiyorum. RCZ yada Rocco ya binen veya binmeyip sağdan soldan araçla ilgisi bilgisi olan arkadaşlar bu araçlarda Kronik motor yada mekanik sorunları nelerdir bir söylerse çok memnun kalırım
    mini - rcz - 207 208 gt/gti/rc - ds3 gibi sıralanabilecek bir çok modelde aynı motor var 1.6 thp bmw-psa
    1881 - 193

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben başka bir yerden konuya yaklaşayım. Daha önceden otomatik bir araç sahibi oldunuz mu? Yada otomatik bir aracı bir süreliğine kullandınız mı? Çünkü her ne kadar mantıken 'Otomatik bir araba alayım rahat rahat gezeyim gerekirse gazlayayım.' diye düşünseniz de manuel performans arabalarını kullandıktan sonra size çok yavan gelebilir otomatik araçlar. O yüzden bana kalırsa test sürüşlerine çıkın, etrafınızda varsa onlardan rica edin. Çünkü en konforlu aracı da alsanız, eğer size kullanım keyfi vermezse hiçbir manası olmaz.

Konuya gelirsek, şahsi görüşüm bu iki seçenek arasında Scirocco almam. RCZ çok daha nadir kalıyor çünkü, az olan her zaman güzeldir.

35AV7431 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısa bir dönem şirkete ait Kia Ceed 1.6 CRDİ Otomatik vites araç kullandım. Tamam haklısınız manuel kadar performanslı değil. Benim derdim artık performans değil. Ben bindiğim araçta sürekli sorun çıkmasın, konforlu olsun diye zaten iki aracında otomatik olmasını istedim fakat burada aldığım yorumlar neticesinde iki aracında otomatiğini kimse önermedi. Yorumları baz alarak Rcz'nin 200HP manuelinin daha iyi olacağını düşünüyorum. Rocco aslında benim için 1.sıradayken bu güne kadar konuştuğum %90 kişi RCZ almamın daha doğru olacağını belirtti. Benim çok merak ettiğim en önemli konu RCZ'nin manuelinde veya Rocco'nun manuelinde kronik bir arızanın olup olmadığı. Parça tedariği konusunda RCZ diğer Peugeot modellerine nazaran konsept bir araç olduğundan mevcut bir kronik rahatsızlığı varsa almadan önce bilmek ve ona göre önlemimi almak isterim. Netice itibariyle ortalama 70bin TL'nin üstünde araçlar. 70Bin verip 2 gün sonra yolda rezil olmak istemiyorum. Uzun vadeli bir araç düşündüğümden dolayı aklımda çok soru işareti var iki araçla ilgili. 2 Gün önce rocconun 2012 manuel vitesini aracımı yıkatırken gördüm. Araç iç hacim olarak güzel multimedia seti vardı ve beyaz renkti. Sahibi aracının bu güne kadar herhangi bir sorun çıkartmadığını 39000 KM de olduğunu bakımdan bakıma götürdüğünü belirtti. Haliyle kimse kendi aracını kötülemez. RCZ sahibi hiç bir arkadaşım yok haliyle birebir aracı inceleyemedim. Bundan dolayı İzmir'de C.tesi günü Peugeot'a gidip detaylı olarak inceleyeceğim. Zaten incelemem neticesinde gerekli ön bilgiyi edinecem. Eğer bir aksilik olmazsa kendi kanaatimi konu altından bildiricem. Tech-Turkey'de bu tip konularda bir çok bilgili kişi olduğundan sizin değerli yorumlarınız olumlu yada olumsuz benim için çok değerli

Velter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 model manuel scirocco kullanıyorum.

Şu an araç alacak olsam ne scirocco alırım ne de rcz.

alternatiflere yönelirdim, başka tek kapı araçlara bakardım. bütçe olarak yüksek ama mesela gt86 gibi.

Suleyman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Velter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012 model manuel scirocco kullanıyorum.

Şu an araç alacak olsam ne scirocco alırım ne de rcz.

alternatiflere yönelirdim, başka tek kapı araçlara bakardım. bütçe olarak yüksek ama mesela gt86 gibi.

Scirocco dan memnun değil misiniz?

Velter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Suleyman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Scirocco dan memnun değil misiniz?
    memnunum, donanımlı, malzemesi kaliteli, güzel yol tutuyor, gidişi tatminkar, basmassan az yakıyor, nispeten prestijli

fakat araçta ruh yok ya, bir şey eksik yani. mesela megane 3 coupe'den(eski aracım) aldığım sürüş zevki bu araçta ben alamıyorum

ceyhun737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    opc nur edition da bakabilirsin

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 aracda guzel ama 2 side birbirinden sikintili. roccoyu deli gibi sikistirirsaniz genelde dsg bir yerlerden sikinti cikartiyor, etrafta cok fazla oldu ve artik hicbir ozelligi kalmadi. Rcz ise tasarim olarak bence daha guzel, arka koltuklar nerdeyse yok, motorlarinda sikinti var servise giden cok. Aklima ilk gelenler varsa bir 3. Secenek ekleyen derim. Bu arada rocco sahibiydim.
    motorlarında sıkıntımı var? 7 yıldır üst üste bu yüzden yılın motoru seçiliyor

PSA Grubu, 1.4-1.8 litre silindir hacimli motorlar sınıfında bir kez daha "Yılın Uluslararası Motoru" ödülünü aldı.
    "Engine Technology International" (Uluslararası Motor Teknolojisi) Dergisi tarafından düzenlenen ödüllerde PSA ve BMW gruplarının işbirliği çerçevesinde geliştirilen 4 silindirli 1.6 litrelik direkt enjeksiyonlu turbo benzinli motor (THP), üst üste 7'nci kez başarıya ulaşmış oldu.

bknz. http://otomobil.bugun.com.tr/7nci-ke...-haberi/657201

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mini - rcz - 207 208 gt/gti/rc - ds3 gibi sıralanabilecek bir çok modelde aynı motor var 1.6 thp bmw-psa
    aynen BMW-PSA ortak üretimi ve ciddi ciddi önü acık ve sorunsuz bir motordur.

Alıntı 35AV7431 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısa bir dönem şirkete ait Kia Ceed 1.6 CRDİ Otomatik vites araç kullandım. Tamam haklısınız manuel kadar performanslı değil. Benim derdim artık performans değil. Ben bindiğim araçta sürekli sorun çıkmasın, konforlu olsun diye zaten iki aracında otomatik olmasını istedim fakat burada aldığım yorumlar neticesinde iki aracında otomatiğini kimse önermedi. Yorumları baz alarak Rcz'nin 200HP manuelinin daha iyi olacağını düşünüyorum. Rocco aslında benim için 1.sıradayken bu güne kadar konuştuğum %90 kişi RCZ almamın daha doğru olacağını belirtti. Benim çok merak ettiğim en önemli konu RCZ'nin manuelinde veya Rocco'nun manuelinde kronik bir arızanın olup olmadığı. Parça tedariği konusunda RCZ diğer Peugeot modellerine nazaran konsept bir araç olduğundan mevcut bir kronik rahatsızlığı varsa almadan önce bilmek ve ona göre önlemimi almak isterim. Netice itibariyle ortalama 70bin TL'nin üstünde araçlar. 70Bin verip 2 gün sonra yolda rezil olmak istemiyorum. Uzun vadeli bir araç düşündüğümden dolayı aklımda çok soru işareti var iki araçla ilgili. 2 Gün önce rocconun 2012 manuel vitesini aracımı yıkatırken gördüm. Araç iç hacim olarak güzel multimedia seti vardı ve beyaz renkti. Sahibi aracının bu güne kadar herhangi bir sorun çıkartmadığını 39000 KM de olduğunu bakımdan bakıma götürdüğünü belirtti. Haliyle kimse kendi aracını kötülemez. RCZ sahibi hiç bir arkadaşım yok haliyle birebir aracı inceleyemedim. Bundan dolayı İzmir'de C.tesi günü Peugeot'a gidip detaylı olarak inceleyeceğim. Zaten incelemem neticesinde gerekli ön bilgiyi edinecem. Eğer bir aksilik olmazsa kendi kanaatimi konu altından bildiricem. Tech-Turkey'de bu tip konularda bir çok bilgili kişi olduğundan sizin değerli yorumlarınız olumlu yada olumsuz benim için çok değerli

kesinlikle kronik arızaları yok, 2008 yılından sonra THP motorlarda bir çok yenilenmiş referanslı malzeme kullanıldı ve tüm problemler çözümlendi. olduki problem çıkarttı, şuana kadarki en kronik sorunlar DV yırtılması (yüksek basınçlı modifiye edilmiş araçlarda karşılaşılabilir 100TL), VVT solenoidi (yagı degişmemis bakımsız motorlardaki tortuların parçayı kullanılmaz hale getirmesi 120TL), sente atlaması ( toplamda 300TL'lik bir masrafı var oda ender olarak karşılaşılıyor). sorun olsa bile çok çok çok cüzzi masraflarla üstesinden gelebilirsiniz ki onlar büyük ihtimalle olmaz zaten.
    Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler