User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Yağ konusunda bilgi

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yağ konusunda bilgi

Selamlar, kendi aracım 1.6 hdi motora sahip ve 5-30 yağ kullanıyorum. Babamın araci 1.5 dci motorlu, fabrikadan hangi yağla geliyor bilmiyorum.
    Fakat dikkatimi çeken şöyle bir şey var, bu aşırı soğuklarda benim aracım soğuk ve sıcak motor farkını çok bariz hissettiriyor. Sanki 5-30 yağ motor soğukken aşırı tutuyor arabayı. Babamın arabası soğukta sadece biraz daha sesli çalışıyor, arabanın soğuk sıcak performansı çok çok farklı değil. Bunun sebebi nedir? 5-30 yağ öneriliyor benim motoruma fakat ben bu durumdan pek memnun değilim, cold starttan sonra arabanin gaz pedalina dokunmaktan çekiniyorum. Dci de öyle bişey yok, her koşulda gayet yumuşak smooth hissettiriyor araba. Dizel olduğu için benim arabanın ısınması, yağı ısıtması da uzun sürüyor. Isınana kadar geleceğim yere geliyorum zaten.

smtkrglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Her iki aracı ve yağı kullanmış biri olarak yağ seçimi yaparken özellikle dizel araçlarda kullanım şekli partekül filtre olup olmaması ve KM ye bakman gerekiyor 5-30 daha akışkan ve daha düşük ısılarda reaksiyon gösterir ama 200 bin KM üzeri dizel araçlarda pek sevilmez sebebi seğmanların zamanla yağ kaçırması seğman boşluğunu doldurmadığı için yağ eksiltme söz konusu 5-30 mobil veya casrtrol farketmez ikisinde başarılı benim tercihim 5-30 ESP dir aracın ısınması kalorifer sistemi ile alakalı olabilir yoksa iki araçta motor yapısı bir birine benzer...
    DRJANT

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler