User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: garip bir vaka kafayı yicem ....

svtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

garip bir vaka kafayı yicem ....

araç citroen xsara2 vts

aracın sorunu
    aracın çalışmasında gidişinde hiç bir problem yok.

araçla seyire başlanıldığında 1 2 gün birşey olmuyor yalnız güzel bir sürüş sırasında diyelim ki bir tatlı bir yokuş iniş halinde
    vitesi boşa attınız tekrar vitese atıyorsunuz diyelimki 3 4 5 farketmiyor araba teklemeye başlıyor ( motor ısınınca veya soğuk farketmiyor)
    aracı giderken kontak kapatıp açtığımızda sorun ortadan kalkıyor tekleme felan kalmıyor bir kaç gün aynı sorunu yapmıyor ...
    bilgissayara bağlandığında 2ci silindir tekleme hatası yazıyor.. bobin sorunlu olabilir denilip 3 ve 2 ci boboin yer değiştirildi...
    iki gün sonra yine aynı sorunla gidince makineye bağlandı ve yine 2 ci silindir hatası verdi... bu arada lamda ve oksijen sensörü hataları vardı onlarıda değiştirdim... araç durduğunda yeniden çalıştıgında sorun kalmıyor ama seyir halinde vites boşa atılıp tekrar takıldığında sorun nüksediyor...
    bobinlerin yeri değişti denendi onlarda bir sıkıntı yok zaten hep aynı silindir hatası çıkıyor... mekanik bir arıza söz konusu olamaz dediler çünkü buji bobin silindirde bozukluk olsa sorun her zaman olur bu şekilde düzelmez denildi...neyse beyinde sorun vardır ozaman denildi.. daha
    önce beyin ellenmiş devir kesici vs iptaldi çünkü ateşleme sisteminde değişiklik yapıldığı söylendi.. beyin tamir edildi ...
    yağ su vs değiştirdim bu hafta pazartesi aracı aldım bugune kadar sorun olmadı bu sabah işe gelirken altunizde den aşağı aracı saldım attım boşa
    yokuş biterken vitesi 4 de aldım ahanda tekleme sorunu... aynı problem kontak kapadım vurdurdum aracı giderken sorun düzledi ... aynı arıza yine başımda acaba sizce .. kafayı yemeden önce beyni komple değiştirsemmi yada başka neden olur böyle bir sorun araç 80 binde motor sesi gidişi gayet güzel normalde hiç bir sıkıntı yok.. değişmeyen enjektör benzin pompası buji kaldı... beyin için yapan kişi arıza tekrar olursa komple değişcez dedi .. bende kaldım ortada beyin değişince yine olursa napcam...
    low is low

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    artı olarak bu sorunu her boşa attığımda yapmıyor sorun 2 3 günde bir tekrarlıyor normalde hiç birşey yok... ama bir anda bu sıkıntı çıkıyor...
    low is low

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vts leririn elektrik tesisati ve ecu sikintili orda yogunlasin..
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enjektöre baktınız mı? Enjektör yerleri değiştirildiğinde arıza kaydı diğer silindire geçiyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ecu değişcek elektirik tesisatı ellenmedi hiç daha öncede ellenmemiş baktırmak lazım herlade . enjektörlere bakılmadı işin doğrusu onlarıda söledim ben ama enjektörde sıkıntı olsa herzaman yapar boyle arada bir yapmaz dediler onuda denicez artık şu beyin değişşin yine olursa enjektör ve elektirik tesisatına baktırcam .
    low is low

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bakılacak yerler
    1 enjektorler işeme durumları
    2 bujı kabloları
    3 ecuye baglanın yazılım guncelletin

ayrıca enjektorlere giden fişlere bakın bi temassızlık war bellıkı birde benzın pompasına baktırın kesiyor olabilir ara ra
    Ya kelebekler hayatı görünce intahar ediyorsa???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya farklı bir açıdan bakmak isterim benzer durum bende de var araç bazen tekliyor ve seyir halindeyken sirkme yapıyor sonra stop ediyor bende baktırdıgımda gaz kelebegi hatası , adaptasyon hatası veriyor .

ozans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TPS'yi de kontrol edin (Gaz kelebeği sensörü).

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TPS'yi de kontrol edin (Gaz kelebeği sensörü).
    Olmadı en temizi o sensörü almak , sürekli de o hatayı yapmıyor yolda. ek olarak bide bu sensörün bozuk olup olmadıgını nasıl anlarım ki Bosh Carda gaz kelebegi hatası ve adaptasyon hatası vermişti sadece.

Araba motor soguk kende sıcak kende tüpte yada benzinde ikende rolanti oynuyor :/ gaz kelebeğimi yapıyor gaz kelebeği sensörümü çözemedim .

drivertech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Grank sensörü varsa araçta o da kesiklik yapabilir..
    Vtec

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)