User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
28 sonuçtan 20 ile 28 arası

Konu: Wideband AFR dengesizliği ve sürekli --'ye düşmesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insanlar bilmeden AEM alıp duruyor.innovate de yüzlerce sattım ve kullandık henüz hiç sıkıntı çıkmadı. 50 adet aem sensör aldıysak belki 5 adet innovate sensör alıp satmışımdır.İnnovate de bosch sensör kullanıyor ama ben piyasada sahte sensörlü widebandlar olduğunu düşünüyorum.özellikle bu 4.9 furyası başladığında birileri piyasaya inceden sahte sönsörlü AEM wideband sürüyor gibi geldi.Nerden ne alacağımızı şaşırdık artık.
    ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya ek olarak Yurtdışından alıp kendimizin getirttiğimiz tüm widebandlar orjinal bandrollü kutusundan siyah kablo ile çıkıyor.ama türkiyeden alınanlar kısa başka renkte kablolar ile geliyor.
    Geçen hafta tesadüf deneme şansım oldu.Aracın birinde sensör bozuldu son ayarladığım halini çok iyi hatırlıyorum neyse bozuk sensörü söktük başka arabadan çıkan sensörü emanet taktık rolanti de 0,3-0,4 puanlık farklılık oldu.Dip gazda nerdeyse 1 puan farklılık oldu.Böyle olunca tereddütte kaldım.Şimdi eski bozulan sensör bozulmak üzereydi de o yüzden mi yeni sensörü takınca değerler değişti yoksa ayar yaparken o sensör sağlamdı da emanet taktığımız Mavi renkteki sensör mü yanlış gösteriyor.
    Bu sebeplerden ve innovate sensörün kalibre edilebilir olmasından 2 tane dijital çıkışı olmasından dolayı innovate herzaman tercihim olmuştur.
    ATATÜRK

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 0 aldım 1.4 tsi çupranın rolantı AFR si 10.8 gözüküyor olma olasılığı ne sizce
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tarkan abi imkansız 14,7 çalışması lazım %5 değişir en fazla.Aracın kendi oksijen sensörü bile bozuk olsa 10,8 olmaması gereken bir durum eğer bir sorun yoksa araçta
    ATATÜRK

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 0 aldım 1.4 tsi çupranın rolantı AFR si 10.8 gözüküyor olma olasılığı ne sizce
    rölantide 10.8 müthiş zengin demek, çalışmaz bile belki motor boğulur.

doush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Innovate den inanılmaz memnunum yurtdışından kendim aldım Günay abiden o kadar hızlı ve anlık okuyor ki.. Gerçi kalibrasyon yapmam gerekir mi bilmiyorum baya 1 yıldan fazla oldu takalı.

Map sensörüm bozulduğunda 10 afr yle marş basmıştım zaten çok uzun sürede çalışıyordu 3 silindir gibi boğuluyordu falan. Belki de kalibrasyon yapamadınız en başta abi.
    Alıntı DeNNis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen iskender ustaya git 51lik borudan beyin kıvırsın sana

aphelion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı doush Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Innovate den inanılmaz memnunum yurtdışından kendim aldım Günay abiden o kadar hızlı ve anlık okuyor ki.. Gerçi kalibrasyon yapmam gerekir mi bilmiyorum baya 1 yıldan fazla oldu takalı.

Map sensörüm bozulduğunda 10 afr yle marş basmıştım zaten çok uzun sürede çalışıyordu 3 silindir gibi boğuluyordu falan. Belki de kalibrasyon yapamadınız en başta abi.
    Kalibrasyonu bozulduğu zaman belli oluyor sabitleniyor ama kitapçığında 6 ayda bir yapın deniliyor.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakan abinin dediği gibi sensörü değiştirince düzeldi, başına gelen varsa sensörü değiştirsin direk.

YsfTzcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    video rölantidemi çekildi?
    eğer --- olunca motor teklemiyorsa sensör gidik.
    Hortlatıcam ama, bende teklemede var ve gaza bastığımda amerikan araçları gibi ses geliyor egsozdan, sorun sente ayarı olabilir mi ?
    Renault Sport

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler