User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
43 sonuçtan 39 ile 43 arası

Konu: Yağ değişmeden 25 bin km

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En tanıdığım bile olsa öyle 3000-5000 km de yağ değiştirenler bana arabasına hasta pimpirikli değil showmen geliyorlar. Özellikle cilacılar anlamaz dediğimiz tayfa böyle yaparlar. Görenlerde rally etapı yada lemans 24 saat yarışı yapıyor sanırlar ama yaptıklar ışıklardan biraz hızlı kalkmak ve cafe önlerinde 50 mt tam gaz sonrası kesici yapmak. Paranıza yazık ama siz bilirsiniz.
    Daha kibar tabirle, daha bi "arabacı" oluyolar diyelim.

"3000 de bir yağ değişirim, ama kesicide gitmek en büyük hobim"ciler olarak nitelendirebiliriz ya da.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5-30 castrol kullanıldığını varsayarsak ki doğuş bunu kullanıyor. Hiç birşey olmaz, olması için inatla zarar vermeye çalışmak lazım. Ama neden yapasın durduk yere?

Ben olsam alırım, fazla pimpiriğe gerek yok. 5000 km de yağ değiştirmek bana göre de israf..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En tanıdığım bile olsa öyle 3000-5000 km de yağ değiştirenler bana arabasına hasta pimpirikli değil showmen geliyorlar. Özellikle cilacılar anlamaz dediğimiz tayfa böyle yaparlar. Görenlerde rally etapı yada lemans 24 saat yarışı yapıyor sanırlar ama yaptıklar ışıklardan biraz hızlı kalkmak ve cafe önlerinde 50 mt tam gaz sonrası kesici yapmak. Paranıza yazık ama siz bilirsiniz.
    Aracımı bu güne kadar hiç kesiciye sokmadım. 4000 devirin üzerini de çok nadiren görür. Aracımı çok hafif agresif kullansamda rally vb. gibi bir durumdan çok çok uzak tabii ki. Yani sizin tabirinizle "showmen" sınıfına fazlaca giriyor görünüyorum -kafe önü durumları dışında-. Ama dediğim gibi ben rahatsız oluyorum ve 5000 kmyi yaklaşık 5-6 ayda tamamlıyorum. Yağ değişim ücreti de 70 - 80 TL civarı. 5-6 ayda bir aracıma bu kadarlık bir harcama yapmak ama sonucunda kafam bu konuda rahat gezmek bana göre parama yazık bir durum değil. Ama bu tamamen kişisel bir görüş tabii ki.

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam almam neden, motorda bir sorun olmamis olma ihtimali yuksek ancak, dizellerde bakim önemlidir ve bir aracin sahibi aracına 25 bin bakim yapmadan biniyorsa aracini onemsemiyor demektir buda almamam icin yeterli bir sebeptir. 25 bin bakima götürmeyen adam kim bilir mazotu nerden aldi aracın basina neler geldi. Piyasada arac mi yok parasiyla değil mi baska bulunur.
    Bir arkadasim 3 yil önce 90binde bir 1.4 hdi C3 aldi gecen sene telefonla konusurken aracin 140bine geldiğini söyledi. Bakımların maliyetini sordugumda ise bana uzaydan gelmis gibi ne bakimi bakima goturmedim dedi 10binde bir bakima girmesini söylediğim de bana kimse bisey demedi haberim yoktu dedi. kisacasi aracini onemsemeyen kisiler olabiliyor ve bu aracta arkadasin elinde kalmazsa ilerleyen zamanlarda 2 el piyasasinda satılacak. Ben araci görmedim ancak arkadas aracta bir sorun olmadığını söyledi. Hatta hava filtresinin ortasi delinmis 8 tanede sigara izmariti çıkmış hava filtresinden. Nasi girmiş hala anlamadım, ustada cok şaşırmış
    Bu arada is yerinde bulunan 1.5 dci dacia logan 280bin kmde deydi bakımı gectikten sonra sahibine soylememe ragmen isim geregi 1 yil (+12000 km) tamamen toz toprak ve bozuk arazide kullandim bisey olmadı.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha kibar tabirle, daha bi "arabacı" oluyolar diyelim.

"3000 de bir yağ değişirim, ama kesicide gitmek en büyük hobim"ciler olarak nitelendirebiliriz ya da.
    Kesiciye girmem girenide sevmem.
    Artik şu 21. yuzyilda mavi zenon takip gozlerimizi kor etme ve kesicide arabayi otturme, egzoza düdük takma gibi apaçilikleri biraksak guzel olmaz mı
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)