User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Bmw m20 motor yardım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bmw m20 motor yardım

Öncelikle merhaba. İlk konum olduğu için kendimi tanıtayım. Adım Emre 23 yaşındayım kocaelide ikamet etmekteyim. bir bmw e28 520 aracım var. Restorasyonu bitmek üzere. Yakın zamanda restorasyon konusunuda açmayı planlıyorum.

gelelim sorunumuza.

Araç toplanma sürecinde. marşımda bir sıkıntı var %95 volanda olduğunu düşünüyoruz marş motorunu yeni değiştik. marşı kasıyor ve 3 4 çevirmeden sonra marş motoru boşa dönüyor. dişli sıyırıyor gibi. vurdurup çalıştırdıktan sonra tekrar çevirebiliyor marşı. bu yüzden son zamanlarda günde en az 2 3 kere vurdurarak çalıştırdık arabayı.
    bu arada aracın huylarından bahsedeyim. soğukken tekte marş alıyor, ısınınca çok fazla çevirmesi gerekiyor alması için. e çevirincede marş sıyırıyor. 3500devir e kadar araç aşırı hantal ve nazlı. 3500devir den sonra gayet iyi yürüyor. araç aynı zamanda çok yakıyor.

şuanki sıkıntımız, dediğim gibi araç toplanma sürecinde, jantları takıldı egsoz takıldı, egsozcuda egsoz takılıp çıkartacakken marş sıyırdı yine, vurdurarak çalıştırdık, araba 2100deviri geçmemeye başladı. 2100 devire kadar gayet teklemeden normal geliyor. 2100 2200 devirler arasında boğuluyor kalıyor. aynı zamanda bununla birlikte marşta almamaya başladı.eskisi gibi çevirmiyor yani. marş basıyoruz akü bitik gibi oluyor. kafamdaki ihtimal vurdurmalar esnasında sente atlaması. doğrumudur? başka bir sebebi varmıdır? yardımcı olursanız çok sevinirim.

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Marş problemi volant dişlisinden kaynaklanabilir. Ters çevrilip kullanılabildiğini duymuştum. Yığılma ve hantallık konusunda da bence ilk bakmanız gereken ateşleme sistemi diye düşünüyorum. Araçta LPG varsa sorunun sadece tüpte mi yoksa benzinde de mi meydana geldiğine bakılmalı. Sente konusunda şüpheniz varsa rölantide çalışırken elinizi motorun üzerine koyun. 2-3 saniye aralıklarla periyodik şekilde tekleme hissediyorsanız sente kaçmış olabilir. Ama dediğim gibi ateşleme sisteminde arıza olmadığından emin olmadan senteye girişmek doğru değil.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)