User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Enjektör temizleyicisi

AdoneuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Enjektör temizleyicisi

Arac 2000 model toyota yaris 1.3 benzinli 300bin'e yaklasıyo genel olarak memnunum kmsi hic belli etmeyen bi araç 1 hafta öncesinden cok hafif cekisten düşme sorunu yaşadım 1 tane buji sıkıntılı çıktı ve enjektorlerin temizlenmesini düsünüyoruz würt markayı gördüm işe yararmı ? Depoyu fulleyip kullanıcam

Cliosportve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O şekilde depoya koyularak yapılan enjektör temizliğinden çok çok aşırı verim alamazsınız
    Tavsiyem ; enjektörleri söktürüp ,dışarıda enjektör temizliği yapan tezgahlarda bu işi halletirmeniz
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 30 a aldım adam 31 dese almayacaktım.

Absinthe. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce hiç kullanılmadıysa, kurumları temizlediğinde ortaya sorunlar çıkartabilir. 78.000'de ki 2.0 dizel aracımda kullandım. Depo yarım iken koydum benzinlikte tamamen doldurdum depoyu. Sonrasında 150 kilometrelik yola çıktım. Hiç kontak kapatmadan gidiyordum ki 100. kilometrede DPF arızası verdi araba. Sensör ile ilgili bir arıza idi, öncesinde de başıma gelmişti. Çekici ile servise çektirdim, bilgisayardan hatayı sildik herşey normale döndü..

Yüksek kilometrelerde carbon clean tavsiye ediliyor sanırım.

AdoneuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Absinthe. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce hiç kullanılmadıysa, kurumları temizlediğinde ortaya sorunlar çıkartabilir. 78.000'de ki 2.0 dizel aracımda kullandım. Depo yarım iken koydum benzinlikte tamamen doldurdum depoyu. Sonrasında 150 kilometrelik yola çıktım. Hiç kontak kapatmadan gidiyordum ki 100. kilometrede DPF arızası verdi araba. Sensör ile ilgili bir arıza idi, öncesinde de başıma gelmişti. Çekici ile servise çektirdim, bilgisayardan hatayı sildik herşey normale döndü..

Alıntı Cliosportve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O şekilde depoya koyularak yapılan enjektör temizliğinden çok çok aşırı verim alamazsınız
    Tavsiyem ; enjektörleri söktürüp ,dışarıda enjektör temizliği yapan tezgahlarda bu işi halletirmeniz
    Tesekkur ederim en mantıklısı enjektör temizletmek katkılarla ugraşmaya degmez işini iyi yapanı bulmak lazım şimdide ��

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    enjektörleri söktürüp direk revizyona yollatın contaları falan değişir püskürtmede sorunu olanlar halledilir.. o sıvılar km si çok düşük araçlarda düzenli kullanıldımı ancak biraz etkili oluyor km yüksek araçlarda hiç bir etkisi olmaz gözle görülür..

o sıvılar içinde en iyisi benzin yollarını temizleyenler var onları iyi işe yarıyor benzin hattını komple temizliyor.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Absinthe. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

tam aksine yüksek kilometredelerde carbon clean tavsiye edilmez hattan 80-100 bin üstünde daha önce hiç yapılmamışsa sıkıntı. sıkıntı sebeplerinden biri oluşan çizik hata vs. kurum ile kapandığı-dolduğu için sıkıntı yaratmıyor ama carbon clean ordaki kurumları da çözüyor iyi niyetli bakterilerin ölmesi gibi düşünün.

enjektör meselesindeyse würth berner gibi depo katkıları tek seferde pek bi işe yaramıyorlar bi kaç kez periyodik olarak kullanmak lazım. diğer türlü ustaya enjektörleri söktürüp pompacıya götürmek lazım hem test hem ultrasonic temizlik yapıyorlar, sallanmaya başlayan enjektörü de bilme şansınız var burda ve depo katkısıyla karşılaştırılamaz bile ustaya 50 pompacıya 100 lira verirsiniz.

buji, ömrü bilinip zamanında değiştirilmişse, kötü benzinden vs. ıslanma gibi bi durum oluşmuş o bujiyi yemiş olabilir motor. kötü benzin dedim diğer soru işareti de enjektörde bence gidip güzelce testini temizliğini yaptırın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babamda 2.5 Dizel sorento vardı. Kullandı epey bir faydasını görmüş. 130 bindeydi aracı. Benim 170 binde miataya kullandım ama pek bir fark göremedim. %50 yani Bence de dışarıda temizlettir.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başımdan geçen bir olayı aktarayım. Belirgin bir problem yokken belki performansa ve tüketime faydası olur diye enjektörleri yaklaşık 150k km civarında ultrasonik cihazla temizlettirmiştim. Daha sonra araçta gaza basmadan çalışmama ve geç çalışma problemi başladı. Ne sebep oldu neden oldu hiçbir zaman anlayamadım. Daha sonra şansıma elime 1 takım enjektör geçince değiştirmiştim ve düzelmişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wurt kullanicisi olarak kesinlikle işe yariyor ben 530d aracimda kullandim cekişte cok bi arti olmuyor egzoz kokusunu ve enjektorlerin yaptigi sesi azaltiyor aracin calismasini bile degistiriyor

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düzenli olarak düşük km'den itibaren yapılan bi temizlik ise katkısını görürsünüz. Ama diğer türlü yarardan çok zarar sağlar. Eritilip çözülen bi yüzeyin sonuçta geri dönüşüm kutusuna gitmeyeceği ortada. Hepsi motora yanma odasına gidecek. Belki dokunmasan hayat boyu motora gitmeyecek kurumu da atıp bir çok arızaya sebep olabilirsin.

Daha anlaşılır olması açısından damar tıkanıklığı mevzusuna bağlayayim bu işi. Zamanla yıllar içerisinde damarın ismi lazım değil bi tabakasında yağlı çizgilenme ile oraya oturan yağlar yıllar içerisinde büyür ancak orada kaldığı için hiç bi yerde sorun vermez. Ama ne zamanki yıllar sonra üzerine hipertansiyon eklenir (bunu da aracı fazla sıkıştırmaya veya bu temizleyicilere benzetebiliriz) o zaman orada ki yağlar damardan koparak pıhtı haline gelip uç noktalarda dolaşımı kapatır akciğer beyin gibi yerlerde işlevi bozar (Dpf gibi veya ince kanallar bu yolaktaki) yani sürekli olarak o yağlanmayi önler aktif ve temiz kılarsaniz sorun yok. Ama 50 yaşınızda bu aklınıza gelir bunu da ağır bi egzersiz ile başlatırsaniz cenazeniz nun sanayiye taşınır.

Bilmem anlatabildim mi.

Onun yerine güvenilir bir yerde Enjektörleri tamir takımı ile revize ettirmek daha mantıklı.

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O katkılardan çok medet ummayın carbon clean yaptırın gerçekten temizlemiş olursunuz ancak bizim insanımız çakallıkta sınır tanımıyor nasıl olsa takip eden soran eden yok diye koyması gereken kimyasalın yarısını koyuyor güvenilir bir yerde yaptırırsanız sorun olmaz sanıyorum.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim araçta da sabah cold startın bir kısmında ,30 40 sn kadar araç genelde ciddi sarsıntılı çalıştığı için problemin enjektörlerde olabileceğini düşündüm. 174bin kmde.
    Az önce aracı götürdüğüm ustayla konuştum. Carbon clean denilen ve Bosch servislerinde de kullanılan temizleme yöntemini sordum. Ankara'da ilk burada (Şaşmaz) tanıdık bir usta kullandı dedi. 2 arabanın biri yatak sarmış diğerinde de başka ciddi bir soruna yol açmış. Yağ yakma varsa bunu da arttırabileceğini belirtti ve yaptırma dedi. Ben de bu yöntemden vazgeçtim.

Ultrsasonik yöntemin dezavantajı var mı arkadaşlar? Temizlenir ama eski düzenini tutmayabilir diyenler var. Yukarıda da bahseden bir arkadaş olmuş.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bekir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim araçta da sabah cold startın bir kısmında ,30 40 sn kadar araç genelde ciddi sarsıntılı çalıştığı için problemin enjektörlerde olabileceğini düşündüm. 174bin kmde.
    Az önce aracı götürdüğüm ustayla konuştum. Carbon clean denilen ve Bosch servislerinde de kullanılan temizleme yöntemini sordum. Ankara'da ilk burada (Şaşmaz) tanıdık bir usta kullandı dedi. 2 arabanın biri yatak sarmış diğerinde de başka ciddi bir soruna yol açmış. Yağ yakma varsa bunu da arttırabileceğini belirtti ve yaptırma dedi. Ben de bu yöntemden vazgeçtim.

Ultrsasonik yöntemin dezavantajı var mı arkadaşlar? Temizlenir ama eski düzenini tutmayabilir diyenler var. Yukarıda da bahseden bir arkadaş olmuş.
    Hocam aracınızın marka modeli ne. Sizin aracanızın huyu suyu nedir öğrenmek lazım. Ben de kedi arabam için araştırdım epey ama en sağlıklısı Egr , emme , enjektör ve cooler ın temizlenmesi gibi görünüyor. İlk çalıştırmadaki problem ısıtma bujilerinden de meydana gelebilir. Onlara da baktırın derim.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wurth De benzin enjeksiyon temizleyici yerine oktan düzenleyici var aynı üründen mi bahsediyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam aracınızın marka modeli ne. Sizin aracanızın huyu suyu nedir öğrenmek lazım. Ben de kedi arabam için araştırdım epey ama en sağlıklısı Egr , emme , enjektör ve cooler ın temizlenmesi gibi görünüyor. İlk çalıştırmadaki problem ısıtma bujilerinden de meydana gelebilir. Onlara da baktırın derim.
    Araç A4 2.0 TFSI B7. Sabah çalışmayla ilgili kronik bir problemin olduğunu duymadım. Ha bu arada araç 24bin kmdir. LPG'li kullanılıyor. LPG'nin benzin enjektörüne zarar verdiğini söyleyen olmuştu. Doğru mudur bilemiyorum.

Bujiler yakın zamanda değişti. Onun yol açtığı problemler de benzer, artısı; yolda giderken de ciddi sarsıntılar yapıyor araç.

Yani merak ettiğim enjektörü temizledikten sonra bunun bir ayarı var mı? Temizleyen kişi dikkatsiz yaparsa ayarsız ve/veya eskisinden daha kötü bir duruma gelir mi? Böyle bir şey varsa bu ne ihtimal? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç A4 2.0 TFSI B7. Sabah çalışmayla ilgili kronik bir problemin olduğunu duymadım. Ha bu arada araç 24bin kmdir. LPG'li kullanılıyor. LPG'nin benzin enjektörüne zarar verdiğini söyleyen olmuştu. Doğru mudur bilemiyorum.

Bujiler yakın zamanda değişti. Onun yol açtığı problemler de benzer, artısı; yolda giderken de ciddi sarsıntılar yapıyor araç.

Yani merak ettiğim enjektörü temizledikten sonra bunun bir ayarı var mı? Temizleyen kişi dikkatsiz yaparsa ayarsız ve/veya eskisinden daha kötü bir duruma gelir mi? Böyle bir şey varsa bu ne ihtimal? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
    Hocam aslında benim aklıma ilk olarak dizel geldi. Benim bildiğim kadarıyla ayar yapılabilir tekrardan. Enjektörlerden olduğu kesinleşmeden bence lpgcinizle görüşün. Yani enjektörlerden olduğu kesinleşsin önce.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

mmustu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla golf 16 dizel aracımda muhtemel bir kronik enjektör sorum var özellikle alt devirlerde avans sesi çekiş kaybı vs bu aralar sıklıkla Würth ün katkısını kullanıyorum cidden çok fark ediyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar başka yardımcı olabilecek var mı?

@Ssamet LPG ustasına titremeler yine varken genel anlamda bakın ayar yapın demiştim. Baktı ayarlarında sorun yok demişti. Zaten rolantideki titremenin ayarla ilgili olduğunu ben sanmıyorum.
    @mmustu karbon temizleyicilere güven olmaz. Alacağım risk pahalıya patlayabilir.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben açıkçası enjektör temizleme işine pek güvenmiyorum. Çoğu kişi de tavsiye etmiyor son duruma kadar. Temizleme yaptıktan sonra enjektörlerin işeme diye tabir ettiğimiz problemleri ortaya çıkabiliyormuş. Würth'ün enjtektör temizleyicisini uzun yola çıkarken depoya koydum üzerini fulledim. Kesinlikle faydasını gördüm.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)