User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Taksi çıkması Linea alınır mı

Emirhancakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Taksi çıkması Linea alınır mı

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Direkt olarak şahsi binmek için almayacağım öncelikle bunu belirteyim.

Sahibinden de gördüğüm 13.750 TL ye 2011 model Active Plus paket 585 bin km de olan Linea var. Normal kullanım olanların piyasası 25-26 arası eğer fiyatları abartmamışlar ise. 2013 modelleri de var o fiyata şahıstan düşük km.
    Resimlerden gözüken sorunlara gelirsek; Ön sağ, sol çamurluk - kaput ve tampon yamuk yumuk. Kaportacı da yaptırmak mı mantıklı olur yenisini alıp takmak mı? Aynı şekilde arka çamurluklar ve tampon da göçükler ve çizikler var gördüğüm. Kapılarda bir şey fark etmedim.

Motor kaç km daha gider sizce?
    Turbosu ne alemdedir ne kadar daha götürebilir?

Amortisörler salıncaklar körükler vs.. alır almaz değişmeli zaten bence. Ön sağ koltuk döşemesi kötü. Kapı döşemelerini göremedim tam olarak.

Motor yaptırmanın maliyeti ne olur?
    Diğer işlemlerin maliyetleri nelerdir?

Araç bunlar haricinde herhangi bir masraf neler çıkartabilir?

Alınsa kaç paraya alınmalı bu araç?

Alma sebebime de gelirsek aracı alıp sadece kaportasını düzeltip en azından 30-40 bin km kadar giderse benim için iyi olur çünkü ben bu aracı aylık 500-1000 arası gelir elde etmek için kiralamak istiyorum Garajyeri denen siteden. Bu araç ile kar mı ederim zarar mı ederim? Ne kadar süre de kar edebilirim ve başıma dert olur mu bu araç?

İlgilenen bütün arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Mert Alpay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dayımın ticari taksisi var 1.3 linea km480 bin küsür geçen ay sattık abi açıkcası aracın içini dışını biliyorum ve taksi çıkması araç asla önermem illaki motora rektefdiyede yapsan sorun çıkıyor turbo ülkemizdeki taksici abilerde devrinde kullanma alışkanlığı olmadığından turbo illaki sorun çıkartıyor karar yinede sizin ama 3 lira kar için 5 lira kaçırmayıda göze alın taksi çıkması almak cesaret ve şans işi biraz bizim sattığımız araç 11 bin tlye gitti 2013 modeldi motor rektefiye edildi ama taş çatlasın o motorla o araba en fazla 3-4 bin km görür
    paranın artanıylada turboya nosa gireriz

//Kartvizit-El İlanı ve daha fazlası tasarlanır basımı yapılır.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taksiciden 10 liraya aldı onu 3 5 kar peşinde daha düşük fiyatlara gelecek yakında çünkü 35 liraya sıfır taksi alacaklar ikinci eli ucuza satmyalım diye ağlıyorlar şu an

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani bu araçların sıfır fiyatları yakında 35 bin tl giibi bir rakam mı olacak arkadaşlar? Dediğim gibi ben parası olan birisi değilim hem de hiç yok yani kredi çekip alacaktım o aracı adam 13 den aşağı olmaz diyor. Adama diyorum düzgün olanı normali fiyat bu anlamıyor adam. Açıkcası hiç yürütemezsem diye korkuyorum aracı. Alırım bir de 30 bini geçtim 5 bin bile gitmezse o zaman durum cidden kötü olur. Ucuza alıp masrafını yavaş yavaş yapayım binmeyip en azından elime aylık 1000 lira geçsin diyordum ama olmaz mı sizce diyorsunuz arkadaşlar? O araçlar kaç milyon çukura kütür kütür girmiştir kim bilir. Bilyalar göbekler hiç bir şey kalmadığına adım gibi eminim. Bu arabaları sanırım hurdaya çıkartmak daha mı mantıklı duruyor? İlgilenip cevap verdiğiniz için teşekkürler kardeşlerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kisa ve net; ALINMAZ
    Türkiye'de ki asıl katliam Sahibinden'de değil vatanımızın içerisindedir . /OMRASM01

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla taksi çıkması alıpta memnun olanı görmedim açıkçası tofaş harici
    - Bize Her Yer TRABZON

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben alırım 8.000 tl ye çalışsın yürüsün yeter
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben geçen sene ticaride çalıştım, 800.XXX km'de idi araç o zamanlar, sahibi de arkadaşım, araç Albea idi, geçen ay sattılar 13K Tl'ye plakasını söküp, motor saat gibi çalışıyordu ve ilk motordu. Eğer ticariyi kullanan kişi araç sahibi ise o ara bakımlıdır emin olabilirsiniz. Yok eğer şöförlere veriliyorsa vay halına senin. Ayrıca tek derdiniz motor olsun ekspertize sokup motor durumunu öğrenebilirsiniz.

Ayrıca o çıkma aracı güzelce boyatıp götürün Anadolu'da bir pazara bakın nasıl kar ediyorsunuz...

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene ticaride çalıştım, 800.XXX km'de idi araç o zamanlar, sahibi de arkadaşım, araç Albea idi, geçen ay sattılar 13K Tl'ye plakasını söküp, motor saat gibi çalışıyordu ve ilk motordu. Eğer ticariyi kullanan kişi araç sahibi ise o ara bakımlıdır emin olabilirsiniz. Yok eğer şöförlere veriliyorsa vay halına senin. Ayrıca tek derdiniz motor olsun ekspertize sokup motor durumunu öğrenebilirsiniz.

Ayrıca o çıkma aracı güzelce boyatıp götürün Anadolu'da bir pazara bakın nasıl kar ediyorsunuz...
    2 albea topladım anadolu insanını hala bu yüzden sevmekteyim

Ama araba toplama kabızlık gibi birşey bıraktım geçen sene
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor yakında elinde kalır. 600 bin civarı bitiyor. Komple sıfır sandık motor 7bin lira. Turbosu enjektörü cartı curtu üzerinde. Rektifiye ile uğraşmaya değmez. Çamurlukların sıfırı (yan sanayi) 110 lira. Kaput fiyatını bilmiyorum Kapıların çıkma boşunu 1000-1200 civarına satıyorlar. Sadece turbo kaç para dersen sıfırı 700 lira (otokoç izmirde bir firmaya yaptırıyor garantili)
    Size plakasız vereceklerine göre illa fenni muayene falan gerekecek. Ruhsat masrafları ile falan kafadan bin lira ekle zira ön göremediğin bir sürü ıvır zıvır derdi olabilir. En azından lastik gerekecektir.
    Yani motorla birlikte kafadan araç bedeli +10 bin diye düşünün. Değer mi değmez mi sizin bileceğiniz iş. Ne kadar yürür? NE zaman sorun çıkartır? Onlar pandoranın kutusu. Açılmadan belli olmaz.
    Hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır. / Bayezid i Bistami

--..-.----.-..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kredi ile kazalı araç işine girmek bence baya cesaret ister . Yani millet sağlam hasarsızına bile alırken kredi çekmeden 3 kere düşünüp kenara köşeye ayırıyorken bence kazalı da bu bütçeyle sadece zaman ve nakit kaybı olur . Unutmamak lazım hasarlı araç satarken bile evveliyatı hatasızdır yazan galericiler var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar hepiniz çok ilgili bir şekilde konuşmuşsunuz hepinize çok teşekkür ederim verdiğiniz fikirler için. Kırmak oto yu aradım kartal köprüsü yolunda e5 üzerinde ki yerini. 11.500 tl sandık öotor fiyatı verdiler. Bu iş sadece motorla da bitmiyor dediğiniz gibi. Kaporta aksamı tamamen bitik. Yürürü kim nilir nasıl takım diye bir şey olmadığından eminim. Anadolu dan kastınız nereler Kastamonu çorum vs.. gibi yerler mi? Sanırım bu araçları almak tamamen zarar oluyor doğru mudur? Peki bu araçları yapmak temiz düşük km li üst modelleri ile aynı fiyata geliyorsa neden bu araçları alıp toplarlar ki? Elinde kalma olasılığı çok yüksek. Hurdaya çıkartmak daha mantıklı gibi geliyor şuan bana haksız mıyım acaba?

Kubilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taksici tanıdıklar var bi tane albea aldım toparladım geçen sene 10 bine 2009 modeldi. Ama plaka sahipleri kullandığı için aldım zaten kendileri de binek için taksiden çıkanları kullanıyor devamlı. Yalnız galeriye düşenleri tavsiye etmem, geçmişi belli olmayan arabalar bunlar iyisini denk getirmek galeriden imkansıza yakın. Bir de şunu söyleyeyim arada ben de ilanlara bakıyorum da taksi çıkmaları genelde 500 bin civarında kmler ve bu bize göre baya fazla olduğu için yadırgamıyoruz ama 5 yaşını doldurmuş bi taksinin kmsi min 750 bindir. Bizdeki 800 küsür bindeydi şimdi 910binlerde. 700binde motor yapılmıştı. Yani bunlarda da kmler oynanıyor bu yüzden galeridekiker saatli bomba yanaşmamak lazım.

lowfamilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    taksi çıkması araba bineceğime 1997 üzeri doğan alır binerim
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0.5 ne arkadaş benim aspiratör okadar üflüyo ya sc yerine onu verirdim üfletirdin motora serdar
    Alıntı ibooo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malı arapfaikten alıyoruz mersine kadar göki kullanıyo

Trance-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taksi çıkması araç, garajın-ustan var ise iyi olabilir. nasıl kullanıldığına bağlı. El becerin varsa da bazı ufak tefekleri sen yaparsın. binersin gidersin.
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudum, şimdi bakırköy minibüsüne binip, meydana kadar ring hayali kuracagım

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde ticari taksi sahibiyiz bu iş aynı piyasada ki araçlar gibi aracına bakanda var bakmayan da. Benim babam en ufak kazasında farkı öder orjinal parçalarla değiştirir yağ filtre bakımını kilometre gelmeden yapar. Hep ne kadar bakarsan o kadar ekmek yer para kazanırsın der. Biz kendimiz kullandığımız için yüksek motor ve full model tercih ediyoruz şuan ki 1.6 linea full kullanıyoruz dijital klimalı falan oto center 20-23 arası veriyorlar. Geçenlerde bir arkadaşın aracına 16 bin verdiler 1.3 linea boş olanına fiyatlar belki biraz ölçü olur ama ocak ayına doğru taksiciler ötv indiriminden yararlanmak için araçları değiştirecekler piyasaya daha çok araç düşecek daha uyguna alabilirsiniz.

emreckn35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hahah aynen

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler