User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: BMW E34 M20B25 Hakkında Ağır Bakım Öncesi Bir Kaç Bilgiye İhtiyacım Var

ilkerist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

BMW E34 M20B25 Hakkında Ağır Bakım Öncesi Bir Kaç Bilgiye İhtiyacım Var

Yeni aldğım e34 M20B25 in Ağır bakım zamanı geldi ve işi bilen insanlara danışmak istedim.
    Öncelikle aracı BMW den anlayan bir ustam var ona bırakacağım fakat. Sizlerinde fikirlerini değerlendirmek istiyorum.

Sorularım şu şekilde:

-M20b25 icin baskı bitik değişmesi gerekiyor. bronz yap diyenler var ama gunluk kullanımda sikinti biraz diye biliyorum. sizlerin öneriniz nedir bu konuda? (stg1 2, bronz ? vs. vs.)

-Yine yağ değişimi bir başka sorum. Yağ olarak ne kullanmalıyız ?

-Subap ayarı için tavsiye bekliyorum

-Hava filtresi açıkmı olmalı ? (kit vs. kullanilarak) yoksa kutu içi mi yapılmalı (Performans ve motor sağlığı için)

-Yazilim yaptıracağım bakım sonrasında. Chip atılarak yapılıyor bu araçlara sanirim. Nerede yapilmali ortalama fiyatlar nedir ?

Yardımcı olan arkadaşlara Teşekkür ederim.

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam öncelikle yeni aracın hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız günlerde kullan.

-Baskı için tavsiyem orjinali ne ise onu kullanın. Bronz ile şehir içi ızdıraba dönüşecektir. BMW'nin Orjinal baskısı çok dayanıklıdır kesinlikle en mantıklı seçimdir.

-Yağ konusu çok göreceli, daha tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekleyelim.

-Bu konuda nasıl bir tavsiye beklediğinizi anlayamadım. Subap ayarının çeşitleri mi var

-Performans odaklı kullanacaksanız kaliteli bir açık kit, ama motor sağlığı diyorsanız da kutu içi.

-Yazılımı kime yaptıracağınızı da daha tecrübeli arkadaşların yorumuna bırakmakta fayda var

Çok fazla yardımcı olabildiğim söylenemez ama baskı konusunun tekrar altını çizeyim; kesinlikle orjinal...
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun ilker kazasız belasız ...

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    - orj. baskı yeterli bronza gerek yok stock'a yakın motorda
    - yağ olarak 20/50 kaliteli bir yağ yeterli
    - subab ayarını iyi bir ustada yaptırmakda fayda var ama nasıl bir bilgi istiyorsun tam olarak anlamadım
    - hava filtresine gerek yok kit vs o kadar para harcayana kadar headers egzoz felan yapsan daha iyi bence
    - yazılım olarak çok bişey bekleme hatta bence gereksiz masraf olur

biraz daha iyi gitsin felan dersen eğer tavsiyem egzoz egzantrik piston kol krang vs sırayla gider yada iyi bir bütçe yapıp turbo ile 1 bar bas mis gibi bin

sansar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesınlıkle orjınal baskısını kullanmanızı tavsıye ederım yada baskı balata yapan yer var ankarada bır usta ben 5 ay once hem konfor bakımından kalıtelı hemde dayanıklı olsun ıstedım 650tl baskı balata ve volanı yollayın yaparım kargo ıle ertesı gun verırım 2 gun ıcınde elınızde olur demıstı bu tarz altarnatıflerı denemekten zarar gelmez

eger motorunuz saglıklı ve yag yakma cok fazla yoksa mınarallı 20/50 yerıne mobıl1 yada motul 10/60 önerırım ki bu yag eksiltme bmw lerde hastalık m20 lerde yagı koyduktan sonra subap ayarını ve bılgısayardan karbon ayarını iyi bılen m20 makınadan anlayan bır ustaya yaptır.

acık hava filtresı olması bıraz apacı ısı oluyor bındıgın araba e class bır arac yanı yapanlar var ama gereksız buluyorum

chip mevzusu hazır motronıc 1.1.veya 1.3 olanlar ıcın kargo ile silicon chıp yolluyorlar onun yerıne bastan asagı tunne edebılecek bır fırmayla konusup güzel bir uygulama yapılabılır gerısı zevkıne kalmıs kazasız belasız bınmek nasıp olur insallah.
    http://www.youtube.com/watch?v=PkHp6...&feature=share
    /BMW E34 520i - 34 KHT 53 /http://i.hizliresim.com/j6Q9Mn.jpg
    /Renault Megane 3 1.5dCi - 34 FY 1679
    /Kia Cee'd 1.6 crdi - 54 PK 114

ilkerist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgiler ve iyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.Yoğunluktan konuyu kardeşime açtırdım,subap ayarı konusunu aslen yazmayacaktık ama gözden kaçmış,yok motor soğukken,yok motor sıcakken yapılır muhabbeti vardı.Asıl sorum yağ,debriyaj ve chip konularıydı.Uzun vade de turbolayacağım nasipse,o zamana kadar keyfini de sonuna çıkarayım kafasındayım.Araca az binbdiğim için,başka sorunlara yol açmıyoırsa açık filtre kiti kullanmak istiyorum.Headersta katkı sağlıyorsa onu da alabilirim.
    Aracı bugün akşam bıraktım.Debriyaj orjinali takılacak,yağ 10/40,motor soğukkende subap ayarı,filtreler değişecek,kalan kısmı da bayramdan sonraya artık.

peace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baskı oem olmalı bence de herkes söylemiş zaten. Yağ konusunda motul tavsiyelerini okumuştum ben de ama kullanmadım. Chip, yazılım konusunda hazır chip yerine birebir yazılmış tercih edin bence. Hava filtresi içinde dbilas markasını araştırın derim.
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaylıların bizi görmesi için çizilen sıfırlar gayet gereksiz..
    https://www.instagram.com/topalworks/

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler