User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Araç kalkışta boğuluyor.

Tofask61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Araç kalkışta boğuluyor.

Selamın aleyküm.
    92 model turbo doğan l aracım var araca turbo atılalı 3000 km oldu montajını vb kendim yaptım.
    Dün akşam karbüratör kepinin altına conta koydum daha onceden conta yoktu basınç gelince ordan kaçırma yapıyordu neyse contayı koydum.Kontrol amaçlı buji kablolarını cıkardım baktım durumlarına idare eder durumdaydılar neyse aracı calıstırdım debriyajdan ayağımı çekerken araç yumulup kalıyor gidip gitmemek arasında kalıyor boğuluyor debriyaja basıp fazla devirli kalkınca sorun olmuyor yüksek devirde kalktık gittik diyelim ama 1.2.3.4.5 vites 3000 devir'e kadar araç patırtılı çalışıyor 3000'ü geçince şahlanıyor.
    Lpg ayarı dedim ayarladım düzelmedi sonra bujiler dedim söktüm baktım temiz buji kablosu dedim sıfırıyla değiştirdim yok yine aynı başka neden olabilir? Benzindede durum aynı gibi araç boğulup birden fırlıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel10krk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karbüratörün altından contayı çıkardım bugün sorun düzeldi fakat ben bunu contalı şekilde neden düzgün çalıştıramıyorum.Tamam giren hava oranı artınca lpg ayarı yapılması gerekiyor ve yapıyoruzda ama yine patırtılı calısıyor.Acaba içeri fazla hava girdiğinden avans ayarı yapılması gerekiyormu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler