User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
53 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Bmw 6.45ci motordan gelen ses yardım

Cagri89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz sorunu gergi değiştirerek çözmüştünüz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Profil foto yükleyebildim ancak normal fotograf yüklemeyi denedim imgur üzerinden olmadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben sente ayarı ile çözmüştüm, lakin bu sente ayarını yapabilecek servis sayısı sınırlı.

İlkinde sente ayarı yapmaya bir servise gittim, üstten ayarladı, sonra TBS Harun Usta (ghibli Bülent Abi sağolsun) tavsiye edildi, kendisi sente kaçık dedi ve dediğim şekilde ayarlanıyormuş o gün öğrendim.

Sentenin çok kolay atlayabileceğini söylediler; misal aracı kaldırıma çıkartıp eğimli bir vaziyette bıraktınız ve sabah gelip marş bastınız, sente atlayabilirmiş.

Kısacası büyük ihtimalle sorununuz sente ya da senteyi etkileyecek bir ekipman (gergi ya da zincirin kendisi vs.)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sente ayarı ile çözmüştüm, lakin bu sente ayarını yapabilecek servis sayısı sınırlı.

İlkinde sente ayarı yapmaya bir servise gittim, üstten ayarladı, sonra TBS Harun Usta (ghibli Bülent Abi sağolsun) tavsiye edildi, kendisi sente kaçık dedi ve dediğim şekilde ayarlanıyormuş o gün öğrendim.

Sentenin çok kolay atlayabileceğini söylediler; misal aracı kaldırıma çıkartıp eğimli bir vaziyette bıraktınız ve sabah gelip marş bastınız, sente atlayabilirmiş.

Kısacası büyük ihtimalle sorununuz sente ya da senteyi etkileyecek bir ekipman (gergi ya da zincirin kendisi vs.)

İlginiz için çok teşekkürler. Bu sesi farketmem biraz zaman aldı bu şekilde aracı biraz kullandım. En son gösterdiğim yerde zincirle ilgili oldugunu soledi ama zaman bulamadıgımız için bakamadık detaylı. Bakalım inş ayarla kurtarılıcak bişidir. Siz o şekilde aracı ne kadar kullanmıştınız bunun bi zararı varmıdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rica ederim, ben 1 ay kadar kullandım o şekilde. Ne kadar zararı olacağı kaç diş atladığına ve/veya ne kadar boşluk olduğuna göre değişir bir şey söylemem yanlış olur. Sübap falan eğmeyin.

Tavsiye edilen yere yakın zamanda gitseniz iyi olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen hafta içi 2 gün zamanım var direk götürücem bu dediğiniz işlem ne kadar sürüyor aşagı yukarı 1 günde halledilebilicek bişeymidir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla benim motor onun yarısı kadardı bilemiyorum ama 1 günde biter sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok saolun bilgiler için artık hafta içi baktırıp çözmeye çalışıcam sonucu paylaşırım tekrarda ama cogu kişi sizin dediğiniz gibi zincir gergisi veya sente üzerinde duruyor cok teşekkürler

ozans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hidrolik iticilerden de olabilir bahsettiğiniz ses.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hidrolik iticilerden de olabilir bahsettiğiniz ses.
    Bakalım artık kolaydan zora dogru kontrol edicez. Eğer gergi veya zincirden kaynaklanmıyorsa diğer ihtimallere baktırıcam hafta içi baktırıp tekrar yazıcam burdan bakalım inş basit bişeydir. Teşekkürler

jRMix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğraflarınız gözükmüyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jRMix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflarınız gözükmüyordu.

Cok teşekkürler forumda yeniyim bide telefondan yapamamıştım. Daha sonra detaylı fotograflar yüklerim suan telde olan bikaç tanesini ekledim. İmbur adlı siteyi kullandım ama profil resmi yükleyebildim diğerleri açılmadı:s

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selamlar tekrardan iş sebebiyle anca dün fırsat bulup servise gidebildim. Gergiyi değiştirdik ancak ses kesilmedi. Daha sonra v kayışını söktük sökünce ses kesildi. Ses kasnaklardan yada kayıştan kaynaklı. Ellerinde olmadıgı için değiştiremedik ama en azından motorun içinden gelmediğini öğrenmiş olduk. Bişey daha sormak istiyorum araba yüklenince avans vuruyor 1 2 sn lik bi ses. Bunun için ne yapılabilir. Uzun süredir yoktu ses ama servisten cıkınca yine geldi. Serviste ses yok diye bişi sormadım. Bunun için ne yapılabilir bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cagri89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar tekrardan iş sebebiyle anca dün fırsat bulup servise gidebildim. Gergiyi değiştirdik ancak ses kesilmedi. Daha sonra v kayışını söktük sökünce ses kesildi. Ses kasnaklardan yada kayıştan kaynaklı. Ellerinde olmadıgı için değiştiremedik ama en azından motorun içinden gelmediğini öğrenmiş olduk. Bişey daha sormak istiyorum araba yüklenince avans vuruyor 1 2 sn lik bi ses. Bunun için ne yapılabilir. Uzun süredir yoktu ses ama servisten cıkınca yine geldi. Serviste ses yok diye bişi sormadım. Bunun için ne yapılabilir bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?
    merhaba
    benzer sorunu accord da yaşamıştım araç durur halde yükteyken (d veya r de ayak frende) aynı ses geliyordu. bizimkilerde v kayışı otomatik gergi ses ondan geliyordu. gergi kütüğünü değiştirdim sorun çözüldü. belki sizinkide benzer sorun olabilir. ustaya gösterirken siz ayak frende d konumunda o sesin geldiği çekilde aracı tutup otomatik gergi tarafını kontrol ettirin. ( bmw den anlamam ama denemekte yarar var diye yazdım)

s2kfreak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor yagını ve hava filtresini değiştirdik. 7.45li dede kullandıgım castrol edge 10 60 tam sentetik yag koyduk.

10-60 yag koymaya devam edersen yakında motorda yapabılırsın 7 ye
    [LIST]

Euro Charged E55 AMG 500WHP

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sorun kia opirus v6 motorda olmuştu sente ayarı ile düzelmişti. Aynı sorun olabilir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurt dısında oldugumdan geç yazabildim. En son v kayışı ile gergi kütüğüne değiştirdik. Ama ses devam ediyor en son tespitim şu şekilde fren vakum girişinde bi hortum var ucu körlü motor yükte ve çalışırken o hortumu cıkardıgımızda ses artıyor. Sanırım herhangi bir yerden hava alıyor olabilir. Bu arada 7.45 e yetkili serviste segman atılmıştı yetkili servis tavsiyesi üzerine 10/60 a geçtik. 6.45 dede suan 10/60 kullanıyorum. 7 de 2 senedir 10/60 kullanıyorum sorun yasamadım . Siz neden ole dediniz? Ayrıca 6 nın bujileri söktük uclarında kararma var sonuc olarak fakir yada zengin karışım mevcut. Düşüncem motorda bi yerde hava kaçağı? Yada sente ayarıda olabilir. Tr ye dönünce tekrar baktırcam bakalım. Hava kaçağı varsa bole bi ses yapabilir mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar yeniden selamlar;

Sorun hala devam etmekte. Yaptıklarımı yazıyım artık kafayı yiycem burda benden cok daha bilgili tuning vs ile ugrasan cok insan var konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

Öncelikle başıma şu şekilde talihsiz bi olay gelmesiyle işe giriştik,
    Sabah arabaya binip cıktım yaklaşık bi 15 dakika sonra bi anda sarı motor arıza ışığı yandı ve araç teklemeye başladı. Servisi aradım hemen stop edip aracı servise götürdüm. 7 ve 2 nolu silindirlerde ateşleme yoktu. Baya bi uğraştılar buji bobin vs değişti araç düzelmedi. Daha sonra mecbur motoru aşağı aldık, araç zaten avans vurduğu için hep beraber yaptırıyım dedim. Yapılanlar şu şekilde: aracın sentesinde problem yoktu(sente aparatı ile senteye alındı). Subab kapakları buji bobin vs söküldü. Silindir kompresyonları fabrika değerlerinde hiçbi sıkıntı yok araçta zaten gram yağ eksiltme vs yok. Subablarda vs de sıkıntı yok. Avansın vanosdan kaynaklandıgını düşünerek vanosları değiştirdik. Zincirde, paletler, iticiler, egzantirik vs sağlam.Tüm sensörler pc den kontrol edildi. Silindirlerde bi sıkıntı olmadığı için silindir kapakları sökülmedi. Gerekli kontroller yapılıp motor toplanarak marşa bastık. Araç teklemeye devam ediyordu. Şansa denerken farkettik. Araç radyatör fanı açtığı anda teklemeye başlıyor. İlk çalıştıgında tekleme yok. Zaten fan arızası veriyordu ama fan çalışıyor diye önemsemedik yani tüm tekleme olayı fandan kaynaklıymış. 7.45 in radyatör fanını deneme amaçlı taktık denedik araba saat gibi. Ama bu avans vurma olayı devam ediyor. Hafif süratte bi anda gaza yüklenince bi şıkırdama va rolentide araç yükteyken yine dizele benzer bi ses. İşe girişmişken artık deneme yanılma yapalım dedim. 7.45 in hava akılmetresiyle enjektörlerini 6.45 e geçirdik denedik hala aynı. Kafayı yemek üzereyim. En son aklımda olan şu 2 arabanında motorlar aynı oldugundan, 7.45 de motorun önündeki fren vakumunun ucunda ince bi vakum hortumu var bu hortum emme manifolduna gidiyor. 6.45 deki aynı hortumun ucu körlü. Rolentide avans vurmaya başladıgında frene basarak yada bırakarak vuruntu kesiliyor. Acaba herhangi biyerde kaçak var bu vakumla alakalı bişi olabilirmi ? Buda arabanın hava yakıt karışımını mı etkiliyor? Birde motoru indirdiğimizde buji yuvalarından silindir kafalarına baktığımda biraz kurum vardı bujilerde avans nedeniyle biraz kararmıştı. Kurum birikimi avans vuruntusuna neden olur mu? Araca hiç lpg takılmadı sürekli benzin. Bikaç depo shell nitro denedim bi faydası olmadı. En son çare carbon clean yaptırıp kurumları temizletip bide o şekilde deneyim diyorum. İstanbulda konuyla alakalı yardım edebilecek kimse varmı en azından araba zengin mi fakirmi çalışıyor(egsoz dumanında herhangi anormallik yok) yada elektiriksel bişimi var anlayabilirsek? Bi fan arızası motoru tekletince artık elektiriksel bişidende şüpheleniorum ama buji bobin vs hepside kontrol edildi. Kompresyonda vs de sıkıntı olsa segman vs yaptırıcam ama boşunada saglam motoru yaptırmayım. Diğer aracımda aynı motor şanzuman olduğundan parça değiştirip denemede yapabilirim. Acilll yardımlarınızı bekliyorum..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler