User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
53 sonuçtan 39 ile 53 arası

Konu: Bmw 6.45ci motordan gelen ses yardım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cagri89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeniden selamlar;

Sorun hala devam etmekte. Yaptıklarımı yazıyım artık kafayı yiycem burda benden cok daha bilgili tuning vs ile ugrasan cok insan var konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

Öncelikle başıma şu şekilde talihsiz bi olay gelmesiyle işe giriştik,
    Sabah arabaya binip cıktım yaklaşık bi 15 dakika sonra bi anda sarı motor arıza ışığı yandı ve araç teklemeye başladı. Servisi aradım hemen stop edip aracı servise götürdüm. 7 ve 2 nolu silindirlerde ateşleme yoktu. Baya bi uğraştılar buji bobin vs değişti araç düzelmedi. Daha sonra mecbur motoru aşağı aldık, araç zaten avans vurduğu için hep beraber yaptırıyım dedim. Yapılanlar şu şekilde: aracın sentesinde problem yoktu(sente aparatı ile senteye alındı). Subab kapakları buji bobin vs söküldü. Silindir kompresyonları fabrika değerlerinde hiçbi sıkıntı yok araçta zaten gram yağ eksiltme vs yok. Subablarda vs de sıkıntı yok. Avansın vanosdan kaynaklandıgını düşünerek vanosları değiştirdik. Zincirde, paletler, iticiler, egzantirik vs sağlam.Tüm sensörler pc den kontrol edildi. Silindirlerde bi sıkıntı olmadığı için silindir kapakları sökülmedi. Gerekli kontroller yapılıp motor toplanarak marşa bastık. Araç teklemeye devam ediyordu. Şansa denerken farkettik. Araç radyatör fanı açtığı anda teklemeye başlıyor. İlk çalıştıgında tekleme yok. Zaten fan arızası veriyordu ama fan çalışıyor diye önemsemedik yani tüm tekleme olayı fandan kaynaklıymış. 7.45 in radyatör fanını deneme amaçlı taktık denedik araba saat gibi. Ama bu avans vurma olayı devam ediyor. Hafif süratte bi anda gaza yüklenince bi şıkırdama va rolentide araç yükteyken yine dizele benzer bi ses. İşe girişmişken artık deneme yanılma yapalım dedim. 7.45 in hava akılmetresiyle enjektörlerini 6.45 e geçirdik denedik hala aynı. Kafayı yemek üzereyim. En son aklımda olan şu 2 arabanında motorlar aynı oldugundan, 7.45 de motorun önündeki fren vakumunun ucunda ince bi vakum hortumu var bu hortum emme manifolduna gidiyor. 6.45 deki aynı hortumun ucu körlü. Rolentide avans vurmaya başladıgında frene basarak yada bırakarak vuruntu kesiliyor. Acaba herhangi biyerde kaçak var bu vakumla alakalı bişi olabilirmi ? Buda arabanın hava yakıt karışımını mı etkiliyor? Birde motoru indirdiğimizde buji yuvalarından silindir kafalarına baktığımda biraz kurum vardı bujilerde avans nedeniyle biraz kararmıştı. Kurum birikimi avans vuruntusuna neden olur mu? Araca hiç lpg takılmadı sürekli benzin. Bikaç depo shell nitro denedim bi faydası olmadı. En son çare carbon clean yaptırıp kurumları temizletip bide o şekilde deneyim diyorum. İstanbulda konuyla alakalı yardım edebilecek kimse varmı en azından araba zengin mi fakirmi çalışıyor(egsoz dumanında herhangi anormallik yok) yada elektiriksel bişimi var anlayabilirsek? Bi fan arızası motoru tekletince artık elektiriksel bişidende şüpheleniorum ama buji bobin vs hepside kontrol edildi. Kompresyonda vs de sıkıntı olsa segman vs yaptırıcam ama boşunada saglam motoru yaptırmayım. Diğer aracımda aynı motor şanzuman olduğundan parça değiştirip denemede yapabilirim. Acilll yardımlarınızı bekliyorum..
    Geçmiş olsun abi sabah sabah konuyu okudum hakkaten insanın tadını kaçırıyor böyle şeyler

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar yeniden selamlar;

Sorun hala devam etmekte. Yaptıklarımı yazıyım artık kafayı yiycem burda benden cok daha bilgili tuning vs ile ugrasan cok insan var konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

Öncelikle başıma şu şekilde talihsiz bi olay gelmesiyle işe giriştik,
    Sabah arabaya binip cıktım yaklaşık bi 15 dakika sonra bi anda sarı motor arıza ışığı yandı ve araç teklemeye başladı. Servisi aradım hemen stop edip aracı servise götürdüm. 7 ve 2 nolu silindirlerde ateşleme yoktu. Baya bi uğraştılar buji bobin vs değişti araç düzelmedi. Daha sonra mecbur motoru aşağı aldık, araç zaten avans vurduğu için hep beraber yaptırıyım dedim. Yapılanlar şu şekilde: aracın sentesinde problem yoktu(sente aparatı ile senteye alındı). Subab kapakları buji bobin vs söküldü. Silindir kompresyonları fabrika değerlerinde hiçbi sıkıntı yok araçta zaten gram yağ eksiltme vs yok. Subablarda vs de sıkıntı yok. Avansın vanosdan kaynaklandıgını düşünerek vanosları değiştirdik. Zincirde, paletler, iticiler, egzantirik vs sağlam.Tüm sensörler pc den kontrol edildi. Silindirlerde bi sıkıntı olmadığı için silindir kapakları sökülmedi. Gerekli kontroller yapılıp motor toplanarak marşa bastık. Araç teklemeye devam ediyordu. Şansa denerken farkettik. Araç radyatör fanı açtığı anda teklemeye başlıyor. İlk çalıştıgında tekleme yok. Zaten fan arızası veriyordu ama fan çalışıyor diye önemsemedik yani tüm tekleme olayı fandan kaynaklıymış. 7.45 in radyatör fanını deneme amaçlı taktık denedik araba saat gibi. Ama bu avans vurma olayı devam ediyor. Hafif süratte bi anda gaza yüklenince bi şıkırdama va rolentide araç yükteyken yine dizele benzer bi ses. İşe girişmişken artık deneme yanılma yapalım dedim. 7.45 in hava akılmetresiyle enjektörlerini 6.45 e geçirdik denedik hala aynı. Kafayı yemek üzereyim. En son aklımda olan şu 2 arabanında motorlar aynı oldugundan, 7.45 de motorun önündeki fren vakumunun ucunda ince bi vakum hortumu var bu hortum emme manifolduna gidiyor. 6.45 deki aynı hortumun ucu körlü. Rolentide avans vurmaya başladıgında frene basarak yada bırakarak vuruntu kesiliyor. Acaba herhangi biyerde kaçak var bu vakumla alakalı bişi olabilirmi ? Buda arabanın hava yakıt karışımını mı etkiliyor? Birde motoru indirdiğimizde buji yuvalarından silindir kafalarına baktığımda biraz kurum vardı bujilerde avans nedeniyle biraz kararmıştı. Kurum birikimi avans vuruntusuna neden olur mu? Araca hiç lpg takılmadı sürekli benzin. Bikaç depo shell nitro denedim bi faydası olmadı. En son çare carbon clean yaptırıp kurumları temizletip bide o şekilde deneyim diyorum. İstanbulda konuyla alakalı yardım edebilecek kimse varmı en azından araba zengin mi fakirmi çalışıyor(egsoz dumanında herhangi anormallik yok) yada elektiriksel bişimi var anlayabilirsek? Bi fan arızası motoru tekletince artık elektiriksel bişidende şüpheleniorum ama buji bobin vs hepside kontrol edildi. Kompresyonda vs de sıkıntı olsa segman vs yaptırıcam ama boşunada saglam motoru yaptırmayım. Diğer aracımda aynı motor şanzuman olduğundan parça değiştirip denemede yapabilirim. Acilll yardımlarınızı bekliyorum..
    Geçmiş olsun artık son bir tahminim kaldı ama yine n42 motordan yola çıkacağım.

Dediğiniz sesi kendi aracımda araştırırken bütün ihtmalleri araştırmıştım, yani başıma geleni sente ile çözmüştüm hatırlarsanız.

Ama araştırırken vakum pompası adlı parçanın da bu sesi yapabildiğini öğrendim. Çok basit bir parça ama yeri çok tersti; motorun arkasında kalıyordu. Youtube'da n42 vacuum pump noise yazarsanız; ses de sizinkine benziyorsa ve bu parçayı kullanıyorsa aracınız bir değerlendirin derim. Bunu hortumu çıkarınca ses yoğunlaşıyor dediğiniz için yazdım; eğer öyleyse sorununuz bu parça ya da muadili parçanız olabilir.

Cagri89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun artık son bir tahminim kaldı ama yine n42 motordan yola çıkacağım.

Dediğiniz sesi kendi aracımda araştırırken bütün ihtmalleri araştırmıştım, yani başıma geleni sente ile çözmüştüm hatırlarsanız.

Ama araştırırken vakum pompası adlı parçanın da bu sesi yapabildiğini öğrendim. Çok basit bir parça ama yeri çok tersti; motorun arkasında kalıyordu. Youtube'da n42 vacuum pump noise yazarsanız; ses de sizinkine benziyorsa ve bu parçayı kullanıyorsa aracınız bir değerlendirin derim. Bunu hortumu çıkarınca ses yoğunlaşıyor dediğiniz için yazdım; eğer öyleyse sorununuz bu parça ya da muadili parçanız olabilir.
    Merhaba
    Bende araştırırken karşılaştım vakumdanda olabilir diye. Vakum pompası N62 de motorun önünde sağ tarafta erişim kolay oldugu için söküp kontrolü yapılmıştı. İçinde dönen bi parça var dişliyle direk egzantiriklerden birine baglı. Ses pompadan gelmiyor ondan eminim. Ancak şole bişi var pompanın önünden cıkan hortum kesilip, ucunuda vidayla körlemişler hava giriş cıkışı yok şuan ordan. Ama orjinalinde (7.45 den kontrol ettim) o ince hortum emme manifoldunun içine giriyor. Tahminim şu yönde, şimdi emme manifoldu hava akışmetreden sonra olduğu için akışmetre gerekli havayı manifolda gönderiyor ancak vakum fren için gerekli ek havayı acaba manifolddan çekmediği için acaba motora fazla hava girişimi oluyor? Pekde anlamıyorum ama mantıken bi hesap hatası yapıyor olabilir araç ? Bole bi ihtimal varmı? Çünkü vakumdaki ucu körlü hortumu cıkarınca baya bi hava emişi var. Sizin fikriniz nedir?

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin sorunu bu arabaları gerçek anlamda çözmüş kafası basan ustalar halledecek.Anadolu yakası Bostancı Can Bmw,Avrupa yakası Maslak Abarth Bmw tavsiye edebileceğim servisler.Umarım kısa sürede çözersiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin sorunu bu arabaları gerçek anlamda çözmüş kafası basan ustalar halledecek.Anadolu yakası Bostancı Can Bmw,Avrupa yakası Maslak Abarth Bmw tavsiye edebileceğim servisler.Umarım kısa sürede çözersiniz.
    İlk fırsatta refesans verilen servislerden birine uğrucağım zaten ayın 3 haftası yurt dısındayım martın ilk haftası gibi ilk işim bu. Artık o kadar yere göstermişken sorununda çözülmemesi can sıkıcı. Daha önce yapılanlarda aslında baya isim yapmış iyi servisler. Araştırarak baya bişide öğrendim ama faydası olmadı. Bakalım inşallah kısa sürede çözülür. Teşekkürler.

bond777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence bu kadar zaman ve masraftan sonra dogru tespiti yapıp notkta atisi ile cozecek bir servis aramalısınız.

İstanbuldaki arkadaslar servis önermişlerdi..

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bostancı tarafında mavi servis var. bmw araçlarına bakıyor. oraya da gösterebilirsin. sahibi Ali bey. ben m4ü alırken oraya baktırmıştım. belki faydası olabilir.

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk fırsatta refesans verilen servislerden birine uğrucağım zaten ayın 3 haftası yurt dısındayım martın ilk haftası gibi ilk işim bu. Artık o kadar yere göstermişken sorununda çözülmemesi can sıkıcı. Daha önce yapılanlarda aslında baya isim yapmış iyi servisler. Araştırarak baya bişide öğrendim ama faydası olmadı. Bakalım inşallah kısa sürede çözülür. Teşekkürler.
    arkadaşın önerdiği servisi 26 kasım 2016 tarihinde konunun ikinci postunda 997tt murat abi zaten söylemiş keşke bu sıkıntılar buralara gelmeden başkalarına kurcalatmadan direk oraya uğrasaydın, servislerin en kötü huyu bilmedikleri halde karıştırmaları ve devamlı parça değiştirmeleri herkesin dediği gibi nokta atışı yapabilcek bir servis senin adına üzüldüm en kısa zamanda en düşük masrafla sonunu çözersin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by serçe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşın önerdiği servisi 26 kasım 2016 tarihinde konunun ikinci postunda 997tt murat abi zaten söylemiş keşke bu sıkıntılar buralara gelmeden başkalarına kurcalatmadan direk oraya uğrasaydın, servislerin en kötü huyu bilmedikleri halde karıştırmaları ve devamlı parça değiştirmeleri herkesin dediği gibi nokta atışı yapabilcek bir servis senin adına üzüldüm en kısa zamanda en düşük masrafla sonunu çözersin
    Önemli olan tespit haklısınız en başında sorunu bulamıcağımızı düşünmediğimden hep gittiğim servise gidiyim dedim. Herkes abarth bmw yi çok övüyor. İlk fırsatta gideceğim yer orası artık

rallyesport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abarth BMW nokta atış çözer bencede

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rallyesport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abarth BMW nokta atış çözer bencede
    Cuma günü için abarth bmw den randevu aldım. Teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet herkese tekrar selamlar. Dediğim gibi geçtiğimiz cuma abarth bmw ye gittim. saolsunlar çok ilgilendiler. hava kaçağı şüphesi ile haraket ettik kontrol ettik sensörler vs ler hepsine bakıldı. Belirgin bir arıza bulamadık. Sonrasında ordan çıkıp carbon clean yaptırıyım dedim deneme amaçlı. Carbon clean yaptırdım ama hemen sonrasında denediğimde yine avans sesini duydum. Ertesi gün kendim yukarıda bahsettiğim fren vakumundaki körlü hortumu söküp inceledim(bu arada ortumun ucu vida ile körlüydü) kontrol ettiğimde hava giriş çıkışı vardı. vida tam sızdırmazlığı sağlamıyordu. tabi gaza basktıkca vakum güçlendiği için sanırım ordan baya bi hava çekebiliyordu. Sonra yapıştırıcı vs ile hortumun ucunu tamamen kapattım. hortumu körleyeli 2 gün oldu. 2 gündür yüklenince bile avans sesi duymadım. Carbon clean mi fayda etti yoksa hortumdanmı tam emin değilim ama büyük ihtimal plastik 1 tl lik bi hortum için dünya kadar masraf uğraş ve can sıkıntısı çekmiş olabilirim. işallah sorun bidaha tekrarlamaz.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Tecrübe ucuz olmuyor malesef

Geçmiş olsun

Carbon işine ben nedense inanmıyorum

Hortum sorundu demek ki

Diğer kullanıcılar için en azından yararlı oldu
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende aynı fikirdeyim carbon olayına inanmıyorum bununla geçmiş olsun artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saolun teşekkürler. Bende pek yararı olduğunu düşünmüyorum. İnternetten N62 motorun pdf ini indirip vakum hortumunu baya bi araştırdım. 7 serisinde vakum (ince olan) hortumu baglı ama takibini yapamadım. En son bmw parça listesinden gördüğüm 6 serisinde o hortum girişi için tapa mevcuttu. youtube danda baktım benzer sorun yaşayan vardı. Rolentininde çok hafif dalgalanmasından zaten sorun büyük ihtimal vakum kaçağı olduğu belliydi. O kadar uğraştıktan sonra otoparkta kendim denemeyle çözdüm sanırım. 2 gündür sıkıntı yok inş da tekrarlamaz. Banada tecrübe oldu inş yardımıda dokunur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler