User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
53 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bmw 6.45ci motordan gelen ses yardım

Cagri89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bmw 6.45ci motordan gelen ses yardım

Arkadaşlar selamlar foruma yeni üye oldum aslında uzun süredir konuları takip ediyorum. 2 aracım var 2004 7.45li ve 2004 6.45ci. 6.45ci ı yaklasık 2 ay önce satın aldım araç gerçekten bulabildiğim en temiz ve düzgün araçtı. Geçen gün bi ses farkettim ve konuyu açma sebebim de bu. Araç trafikte durunca yada park halindeyken vites d de ve ayak frendeyken hafif bi dizel sesi cıkarıyor. Aynı sesi p yada n konumda cıkarmıyor ama geri viteste ayak frendeykende cıkarıyor. Daha sonra farkettiğim ses ise düşük devirlerde hafif yüklenince 1 sn lik bir zincir sesine benzer ses veriyor. İlk önce şanzıman yada diferansiyel diye düşünmüştüm ancak servise gösterdiğimde sesin motordan geldiğini solediler ve zincir gergisinden kaynaklandıgı söylediler. Tavsiye üzerine motor yagını ve hava filtresini değiştirdik. 7.45li dede kullandıgım castrol edge 10 60 tam sentetik yag koyduk. Değişimden sonra araç serviste aynı sesi yapmadı ama ertesi gün biraz kullandıktan sonra aynı sesi tekrar farkettim servise gittim. Bu sefer avans vuruntusu oldugunu kötü yakıttan olabiliceğini solediler. Çeyrek depo benzin varken enjektör ve depo temizleyici katkı koyup shellden nitro ile depoyu fulledim. Yaklasık yarım saat kıllanımdan sonra araç seyir halinde gaza yüklenince gelen ses kesildi sanki ama araç d konumunda frenle dururken gelen dizel sesi devam ediyor. Bu durumu daha önce yasayan varmı konu ses olunca sorunu bulmasıda uzun mesele. Araçta yağ eksiltme yakma performans düşüklüğü dengesiz çalışma vs herhangi bir sorun yok lpg yok. yaklasık 4 bin km kullandım. Bilgisi tecrübesi olanlar bi el atarsa mevzuya sevinirim. Çünkü bu v8 adamı delirtebiliyor. 7.45li de farklı bi sürü sorun yasadık hepsini çözdük ama bi 7.45li parasından daha fazla para yedi. Bazen basit şeyler bile bulamayınca büyük maliyetlere sebep olabiliyor. Yakında ses videosu ve araçların resimlerinide paylasıcam iş sebebiyle şehir dısındayım. Salı günü istanbula dönünce biraz daha depoyu bitirip sesi tekrar dinlemeyi düşünüyorum. Sizin fikirleriniz tecrübeleriniz var mı ? Nereleri kontrol edilmeli bu ses neden kaynaklanıyor olabilir? Ciddi bi hasara yol açarmı???

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maslak Abarth a ugra....

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cagri89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar foruma yeni üye oldum aslında uzun süredir konuları takip ediyorum. 2 aracım var 2004 7.45li ve 2004 6.45ci. 6.45ci ı yaklasık 2 ay önce satın aldım araç gerçekten bulabildiğim en temiz ve düzgün araçtı. Geçen gün bi ses farkettim ve konuyu açma sebebim de bu. Araç trafikte durunca yada park halindeyken vites d de ve ayak frendeyken hafif bi dizel sesi cıkarıyor. Aynı sesi p yada n konumda cıkarmıyor ama geri viteste ayak frendeykende cıkarıyor. Daha sonra farkettiğim ses ise düşük devirlerde hafif yüklenince 1 sn lik bir zincir sesine benzer ses veriyor. İlk önce şanzıman yada diferansiyel diye düşünmüştüm ancak servise gösterdiğimde sesin motordan geldiğini solediler ve zincir gergisinden kaynaklandıgı söylediler. Tavsiye üzerine motor yagını ve hava filtresini değiştirdik. 7.45li dede kullandıgım castrol edge 10 60 tam sentetik yag koyduk. Değişimden sonra araç serviste aynı sesi yapmadı ama ertesi gün biraz kullandıktan sonra aynı sesi tekrar farkettim servise gittim. Bu sefer avans vuruntusu oldugunu kötü yakıttan olabiliceğini solediler. Çeyrek depo benzin varken enjektör ve depo temizleyici katkı koyup shellden nitro ile depoyu fulledim. Yaklasık yarım saat kıllanımdan sonra araç seyir halinde gaza yüklenince gelen ses kesildi sanki ama araç d konumunda frenle dururken gelen dizel sesi devam ediyor. Bu durumu daha önce yasayan varmı konu ses olunca sorunu bulmasıda uzun mesele. Araçta yağ eksiltme yakma performans düşüklüğü dengesiz çalışma vs herhangi bir sorun yok lpg yok. yaklasık 4 bin km kullandım. Bilgisi tecrübesi olanlar bi el atarsa mevzuya sevinirim. Çünkü bu v8 adamı delirtebiliyor. 7.45li de farklı bi sürü sorun yasadık hepsini çözdük ama bi 7.45li parasından daha fazla para yedi. Bazen basit şeyler bile bulamayınca büyük maliyetlere sebep olabiliyor. Yakında ses videosu ve araçların resimlerinide paylasıcam iş sebebiyle şehir dısındayım. Salı günü istanbula dönünce biraz daha depoyu bitirip sesi tekrar dinlemeyi düşünüyorum. Sizin fikirleriniz tecrübeleriniz var mı ? Nereleri kontrol edilmeli bu ses neden kaynaklanıyor olabilir? Ciddi bi hasara yol açarmı???
    Bana yakıt yağ enjektör temizliği vs ile geçecek bir sorun gibi gelmedi ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maslak Abarth a ugra....
    Çarşamba yada perşembe sabahı ugrayabilirim konuyla ilgili fikriniz nedir?

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor rektefiye için daha önce toplanmış mı ? boşluk var gibi eğer bahsettiğiniz sesi doğru anladıysam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zincir gergisiyle ilgili bi durum olabilir mi acaba çünkü ses motor yag kapagının ordan geliyor gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet daha önce kosiflerde motor subab lastikleri vs değişmiş araba hiç yağ yakmıyor bunlarda normalde hastalık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet daha önce motora kosiflerde işlem yapılmış bahsettiğiniz bosluk nereden kaynaklanıyor olabilir?

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor açıldıysa orada bir şeyler eksik yapılmış olabilir bunun en doğru cevabını iyi bir usta verebiliri size umarım en az zararla atlatır önemsiz bir şeydir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brs852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor açıldıysa orada bir şeyler eksik yapılmış olabilir bunun en doğru cevabını iyi bir usta verebiliri size umarım en az zararla atlatır önemsiz bir şeydir
    Usta en son motor zincir gergilerinden kaynaklanıyor dedi yüzde 90 ama ben emin olmak için aynı durumu yaşayan varmı diye bi soruyum dedim. İş nedeniyle iyalyadayım döner dönmez göstericem tekrar bakalım inş ciddi bi masraf cıkarmaz

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    997 tt nin dedigi yere git cozulecektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan italyadayım geldiğimde ilk iş hafta içi ugrucam maslak abarth a

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam bir'de makinelerin resimleri paylaşsaydınızda bir görseydik . Merakta kaldım . . . Umarım ufak bir problemdir ve koalyca çözülür , geçmiş olsun . . .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı O.Z Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bir'de makinelerin resimleri paylaşsaydınızda bir görseydik . Merakta kaldım . . . Umarım ufak bir problemdir ve koalyca çözülür , geçmiş olsun . . .
    Resim nasıl ekleyebiliyoruz telefonla gidiyorum yardımcı olursanız ekleyim hemen

jRMix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam iki aracında vergisi ne kadar tutuyor ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotograf eklemeyi denedim url den ama becerebildim mi bilmiyorum. Araçların vergisi aynı 4600 civarıydı en son 7 nin 6 için daha ödemedim hiç ama toplam 9 civarı olucak senelik tabi ötv ye yılbası zammından sonra bakalım ne olur

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun büyük ihtimalle zincirden. Yani söylendiği gibi gerginin değişmesi de gerekebilir,ya da sente atlamış olup sente ayarı ile de kurtarabilir. BMW araçlarının sente ayarı biraz meşakatli, lifte kaldırıp bir kişinin alttan kilitlemesi, bir kişinin üstten kilitlemesi ile bir kişin ayarlaması ile yapılıyor ki 6.45 te de farklı olmadığını düşünüyorum, çünkü bahsettikleriniz 318 faceliftte gelmişti başıma.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sente atlama olayı biraz sıkıntılıymış diye duydum. Zincir gergisi için ucuz bi parça dediler hayta usta diğer arabayı getir değiştirip deneyelim dedi. Ellerinde yoktu. 7.45 e segamn değişimi sanzıman turbini sanzıman balataları mekatronik beyni ve sayamadıgım biçok seyi değiştirdikten sonra artık en ufak seyde insan tedirgin oluyor. En kötü dönüşte gösterip zincir gergisinide değiştiricem ama zannedersem çok ciddi bir durum değil gibi. ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler