User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: saxo vts rölanti sorunu

mehmet aylak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

saxo vts rölanti sorunu

öncelikle selamın aleyküm. aracım 1-2 hafta önce soğukken çalıştırdığımda bazen ilk marşlarda stop ediyordu yalnız gaz verip bi süre çalıştırdığımda rölanti düzeliyordu. Neyse bi kaç gün böyle yaptı sonra devir bazen 1500-2000 lerde takılı kalmaya başladı kutup başı söküp taktığımda düzeliyordu. neyse gaz kelebeğini temizledik rölanti valfini herşeyi temizledik çıktık yola arac bu sefer de 3000 de takılı kaldı ne yaptıysak düzelmedi. gaz kelebeği rölanti müşürü herşeyi denedik düzelmedi. ustaya götürdüm hava alıyor gibisinden şüphelendik ustam hava almıyor dedi bu arada rölanti yi manuel e cevirdik sorun düzeldi derken ertesi gün araba yolda giderken pırrr diye kafayı yere vuruyo sonra açılıyor alt devirlerde böyle fakat üst devirlerde sıkıntı yapmadı. yardım edebilecek fikir verebilecek birileri olur mu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun hallolmuştur.

serci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mehmet aylak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun hallolmuştur.
    Sorunu nasil cozdunuz ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Map sensörünü söküp temizledim yerine taktım herşey normale döndü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun rölanti valfi/motoru gibi duruyor.

Rolanti motoru duzgun calisiyorsa, Map sensoru devri 3000 e cikartamaz ne kadar bozukta olsa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun rölanti valfi/motoru gibi duruyor.

Rolanti motoru duzgun calisiyorsa, Map sensoru devri 3000 e cikartamaz ne kadar bozukta olsa.
    3000 devirde takılı iken gaz kelebeği rölanti valfi herşeyi sıfır taktık yine de düzelmedi map sensörünün ucu çok kirliydi iyice temizledim yerine taktım herşey düzene girdi

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dediğiniz sorunun birebir aynısı 206 xs aracımda başıma geldi sorunu bulunduğum yerdeki tamirciler çözemedi motorda değiştirmediğimiz sensör kalmadı oksijenden tutun ısı müşürüne kadar hepsini sıfır ve orjinal taktık rölanti valfide dahil en sona map sensörünü bırakmıştık en son onuda değiştirdik araç daha öncesindede devirlenirken bi isteksizlik hissediyordum map sensörüde değiştirince herşey normale döndü aracın gaz yemesinden tutun devirlenmesine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı razzmatazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dediğiniz sorunun birebir aynısı 206 xs aracımda başıma geldi sorunu bulunduğum yerdeki tamirciler çözemedi motorda değiştirmediğimiz sensör kalmadı oksijenden tutun ısı müşürüne kadar hepsini sıfır ve orjinal taktık rölanti valfide dahil en sona map sensörünü bırakmıştık en son onuda değiştirdik araç daha öncesindede devirlenirken bi isteksizlik hissediyordum map sensörüde değiştirince herşey normale döndü aracın gaz yemesinden tutun devirlenmesine
    çok sıkıntı oluyor. kimse bilmiyor anlamıyor arabayı bilgisayara bile bağlatamıyorum tamirciler gördüğü zaman sallıyor. bana elektrik aksamında sıkıntı olduğunu söylediler fakat tesisatım bu zamana kadar kurcalanmadı hiç. forumlarda araştıra araştıra çözüme gittimm allah a şükür hallettim. cidden map sensörü araç için çok önemli bunu görmüş oldum

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mehmet aylak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok sıkıntı oluyor. kimse bilmiyor anlamıyor arabayı bilgisayara bile bağlatamıyorum tamirciler gördüğü zaman sallıyor. bana elektrik aksamında sıkıntı olduğunu söylediler fakat tesisatım bu zamana kadar kurcalanmadı hiç. forumlarda araştıra araştıra çözüme gittimm allah a şükür hallettim. cidden map sensörü araç için çok önemli bunu görmüş oldum
    aynen abi malesef bilgisiz ustalar yüzünden peugeot citroen araçlar korkulan araç oldu bu sensör arızaları yüzünden. ben bilgisayara bağlatmıştım oksijen sensörü hatası alıyoduk map sensörü ile ilgili hata vermemişti ama bağlanan bilgisayar orjinal peugeot yazılımlı değildi universaldı map sensörünü temizlememize rağmen düzelmemişti heralde benimki tamamen gidikti son çare onu değiştirdik geçmiş olsun daha fazla zarara uğramadan çözmüşsünüz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler