User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: accent yağ önerisi ve motor iç temizlik katkısıi sorusu ?

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

accent yağ önerisi ve motor iç temizlik katkısıi sorusu ?

2005 accent admire 1.6 aracım var, araçta lpg yok ilk sahibiyim yıllardan beri castrol 10-40 yağ koydum ancak son zamanlarda motor biraz sesli çalışmaya başladı. Yakın zamanda filtrelerini bosch filtre ile değiştiricem, yağ bakarken 5-30 yağ konabileceği yönünde yazılar okudum sizce 5-30 castrol edge veya mobil yağ koysam herhangi bir sıkıntı olurmu ? Yağların üzerlerinde dpf li araçlara uygundur yazıyor yani benim aracım için olurmu olmazmı anlayamadım. Ayrıca würthün motor iç temizlik katkı maddesi varmış, eski yağa konup araç 10 dakika çalışıp yağı araçtan dökünce motorun içini temizlediği söylendi. Ancak aracım 120binde bir sıkıntı çıkartırmı sizce veya bir faydası olurmu ? Şimdiden teşekkürler.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence 10w-40 devam edin.
    5w-30 çok ince dpf li partikül filtreli araçlarada uygun anlamında

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5w30 kullanılabilir. filtreleri yetkili servisden alın yağını mobil1 kullanabilirsiniz genellikle yüksek devir dönmeyin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5w30 kullanılabilir. filtreleri yetkili servisden alın yağını mobil1 kullanabilirsiniz genellikle yüksek devir dönmeyin
    filtreleri internetten bosch marka satın aldım, şuan kargoda bekliyorum. yüksek devir dönmeyin derken neden dediniz anlamadım zaten çok yüksek devirde kullanamıyorum ***** benzin fiyatlarından

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ısı dayanımı 10w-40 dan daha düşüktürde ondan

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende Accent'te 7-8 sene Mobil 1 5-30W kullandım Berk. Bir sorun olmadı, çok da memnundum yani. Benimki de 1.6 benzinliydi.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servisin kullandığı yağ ne ise o kalınlıkta yağ kullanın.

Motor içine katkı vs.'de atmayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    servis 10w40 yağdan şaşmaz normalde 5w40dır. 1.3 leri vardı bende mobil 1 0w40 kullandım çok rahat olmuştu sonuçta 5w30 0w40 ekonomi yağı pahalısını alırsanızda yaptığı ekonomi yi karşılar ara ar sıkmaya bir şey olmaz ama düşük vizkoziteli yağlar alt devirleri hafifte olsa canlandırır bu şekilde ekonomi yaparsınız yüksek devirde koruma yapar ama 5w40 10w 40 gibi olmayabilir castrol mobil harici önereceğim valvoline motul olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servisin kullandığı yağ ne ise o kalınlıkta yağ kullanın.

Motor içine katkı vs.'de atmayın.
    konu hyundai servisi olduğu sürece dikkate almayın zira bilmiyorlar.ucuza yönelim söz konusu. bu arada servisin kullandığından daha kalın yağda atılabilir bu kullanıma hava sıkcaklığına bağlıdır

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu hyundai servisi olduğu sürece dikkate almayın zira bilmiyorlar.ucuza yönelim söz konusu. bu arada servisin kullandığından daha kalın yağda atılabilir bu kullanıma hava sıkcaklığına bağlıdır
    Ben marka değil viskozite için servis yağı dedim. İklime göre farklı yağ seçimi olması olağandır. Zaten araç imalatı sonrası yağ bakımı tavsiyesi de ülke ve kullanım koşullarına göre değişkenlik gösterir.

Bu değişkenlik bakım sıklığı, yağın cinsi, sınıfı vs. konularındadır. ülke bazlı sınıflandırma yapılır. Yoksa İst. servisi ile Ağrı servisine farklı bakım bülteni yayınlanmaz.

Araçta TR de olduğundan herhangi bir servisten öğrenip kullanmasında sakınca olmaz.

serkansozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Müşterilerimize Liqui Moly ürünleri ile sırasıyla;
    Önce;
    *Engine Flush motor içi temizleyici,
    Sonrasında;
    *10/40 yağ ve yağ filtresi değişimi
    Ardından
    *Ceratec yağ katkısı uyguluyoruz. Toplamda 350TL gibi bir maliyeti vardır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben marka değil viskozite için servis yağı dedim. İklime göre farklı yağ seçimi olması olağandır. Zaten araç imalatı sonrası yağ bakımı tavsiyesi de ülke ve kullanım koşullarına göre değişkenlik gösterir.

Bu değişkenlik bakım sıklığı, yağın cinsi, sınıfı vs. konularındadır. ülke bazlı sınıflandırma yapılır. Yoksa İst. servisi ile Ağrı servisine farklı bakım bülteni yayınlanmaz.

Araçta TR de olduğundan herhangi bir servisten öğrenip kullanmasında sakınca olmaz.
    Yanlış anlamissiniz normalde turkiye için 5w40 öneriliyor ama servisler ucuza kaçtığı için 10w40 yağ tavsiye ediyorlar bunu acikladim kullanım kitapçığında 5w30 da kullanılabilir yazıyor turkiye için servis niye 10w40 magnatec koyuyor ? 1.5 crdi ye bile 10w40 magnatec atıyor servis her zaman doğru değil şimdi castrol iyi marka, ucuza kacsa castrol kullanmaz demeyin varil fiyatı baya dusuk litre fiyatı 15 liraya geliyor . motor yağ eksiltmiyorsa opet po castrol konulmuş. Gözle gorulur fark olmaz .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar hepinize yardımlarınızdan ötürü teşekkürler bakımı dün yaptırabildim. Yağ olarak castrol 5-30 start stop yağ tercih ettim, filtreleride bosch marka aldım. Yağ değişiminden önce würth ün motor içi temizlik maddesini yağa ekleyip 10 dakika aracı çalışır vaziyettte tuttum daha sonrasında yağ tapasını açınca bildiğiniz zift gibi yağ aktı. Bu sabah işe giderken aracı çalıştırdığımda önceki güne göre hissedilir bir sessizlikte çalıştı sadece kayış sesleri geliyor onlarda tam sıkılmamış ayarlamak lazım dedi usta. Biakç gün sonra motor yağ katkı maddesi alıcam çeşitli markaların var ancak Würth veya Liqui Moly en tavsiye edileni sanırım. Bu 2 markadan birisini alıp motor ömrünü dahada uzatmak istiyorum. Şuan aracım 122 bin km.de.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler