User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
21 sonuçtan 20 ile 21 arası

Konu: ek4 vti çeyrek depo benzin ile çalışmama sorunu

Asimos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mikrop_Ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Depo filan hiç söküldümü? Crx te başıma geldi benim şimdi hatırladım depoyu değiştirmiştim taktıgımız pompa yukarda kalmıştı çeyrek depo benzin varken çalısmıyodu sonra tekrar sök tak yapınca düzelmişti
    yok mikrop depo hiç ellenmedi.

Alıntı muratbalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzer sorunu bende yaşıyorum, aracım 1.4 is bir süre önce bende pompamı değiştirdim, şu an ki pompa bosch marka araçla uyumlu bir pompa. Orjinal pompa ile son altı yedi litre de kesin sorun yaşıyordum, yeni pompa ile iki üç litreye kadar düştü. Fakat tam çözümü aracın depo kapağını açıp havalandırdığımda yada vakumu boşalttığımda buldum. Hafif eğimde bile çalışmayan araç tek marşta çalışıyor. Aracım ile ilgili tespitim depo havalandırmasını ve kanister bağlantısını yapan 2 yollu valfin bozuk olduğu yönünde, yani depo hava almıyor oluşan vakumdan dolayı benzin pompası zorlanıyor. Aynı sorundan dolayı aracımın çekişi de ciddi olarak düşüyor, fakat vakumu tahliye edince çekiş normale dönüyor. Bence kanister sisteminden şüphelenmekte haklı olabilirsiniz. Bu arada bahsettiğim iki yollu valf sol arka tekerleğin üzerinde plastik bir muhafazının altında. Valfin Testi için vakum pompası gerekiyormuş, ben test edemedim yenisini sipariş ettim değiştirdiğimde farkı yazarım.
    Bu bana çok mantıklı geldi hemen tekerleği söküp bakıyorum , cevabınız için teşekkürler.
    PSN:dohcvtec99

muratbalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rica ederim, umarım çözümlenir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler