User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Subap büyütme işlemi

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne kadarlık bir düşüş yaşandı gökhan abi? enjeksiyonda düşünüyorum ama şuan için (çok x 999) bütçemin üstünde.
    benzin 5tl dolaylarında 50krş ortalamalardaydı.
    şuan benzin 5.25tl dolaylarında 45krş civarı yakıyor.üzerindede heybetli kış lastikleri var.yaza biraz daha düşer gibi.inş.

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzin 5tl dolaylarında 50krş ortalamalardaydı.
    şuan benzin 5.25tl dolaylarında 45krş civarı yakıyor.üzerindede heybetli kış lastikleri var.yaza biraz daha düşer gibi.inş.

gayet iyi abi valla. sübapları yaza büyütmeyi düşünüyor musunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gayet iyi abi valla. sübapları yaza büyütmeyi düşünüyor musunuz?
    herşey duygusal

dereceli işini girebilirsem,konudaki yorumlara göre o işide düşünebilirim.

kickboxer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oversize valve upgrade in full liftte daha fazla hava almaktan başka asıl önemli olan low lift te uygun valveseat angle la daha fazla hava aldırabilmektir (yada çıkartabilmektir).Flat valve yada oversize valve yapmadan önce en öncelik verilecek nokta oem ile takacağınız valve arasındaki ağırlık farkıdır. Aksi halde üst devirlerde valvebounce yüzünden verim düşürebilirsiniz.Daha kötü şeylerde olabilir.
    He birde piston dish lerinin bu işleme uygun olması gerekir.Genelde satılan aftermarket pistonlarda +1mm oversize valve e uygundur veya benzeri yazılar vardır.Bunada dikkat etmek lazım.
    Olum nissan arabamı arabanın hası kralı subaru yıllardır biz yürüyomusuz

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kickboxer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oversize valve upgrade in full liftte daha fazla hava almaktan başka asıl önemli olan low lift te uygun valveseat angle la daha fazla hava aldırabilmektir (yada çıkartabilmektir).Flat valve yada oversize valve yapmadan önce en öncelik verilecek nokta oem ile takacağınız valve arasındaki ağırlık farkıdır. Aksi halde üst devirlerde valvebounce yüzünden verim düşürebilirsiniz.Daha kötü şeylerde olabilir.
    He birde piston dish lerinin bu işleme uygun olması gerekir.Genelde satılan aftermarket pistonlarda +1mm oversize valve e uygundur veya benzeri yazılar vardır.Bunada dikkat etmek lazım.
    profilde yazan yaş kısmı doğru ise ben o yaşlarda misket falan oynuyordum.
    birde bu dediklerini yapabiliyorsan (söküp takma ) totem olarak senin heykelini sanayilere dikmek lazım.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orjinal eksantriği kullanacağım max devir yine aynı kalacak bu durumda piston üön deyken subap pistona dokunmuyorsa üst devirlerde pistonun yakalama durumu olur mu ? Yay sertleştirebilrim fakat iş o zaman biraz uzar.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

kickboxer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    profilde yazan yaş kısmı doğru ise ben o yaşlarda misket falan oynuyordum.
    birde bu dediklerini yapabiliyorsan (söküp takma ) totem olarak senin heykelini sanayilere dikmek lazım.
    Yapabiliyorum abi bu dediklerimi şükür. Yaşda doğrudur vallahi yaşlandık

Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinal eksantriği kullanacağım max devir yine aynı kalacak bu durumda piston üön deyken subap pistona dokunmuyorsa üst devirlerde pistonun yakalama durumu olur mu ? Yay sertleştirebilrim fakat iş o zaman biraz uzar.
    Piston yakalama durumu olmasada valvebounce yada valvefloat deniyen olay olabilir.Bu tabi taktığın valvein ağırlıyıla alakalı.Taktığın subaplar ağır olup yayların yetersiz kalırsa Üst devirde güzel zamanında sızdırmazlıkdan uzak olacak valve ler sonrada üstlerde verim düşecek.En güzeli yayla yapmak derim. Garanti abi.
    Olum nissan arabamı arabanın hası kralı subaru yıllardır biz yürüyomusuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söylediğin mantıklı haklısın peki ne tavsiye edersin? Benim çözümüm hem maliyet açısından hemde zaman açısından yay şapkalarının altına uygun çelikten yapılmış ve ısıl işleme tutulmuş çelik pullar koymak vardı, mesela her yay için atıyorum 3mm. kadar ki bunun hesabı yapılır elbet.Çünkü benim kapağa göre yay bulmam zor olacak

dayi_selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tofaş gurubu araclarda port işleme ve takribi 1mm büyük subab la eskisine nazaran hissedilir fark oluyor subabları listeden bulursunuz bence çelik pulla uğramak yerine tırnak yuvaları birazdaha aşagıdan açılabilir bizim rektefiyecilerin kullandıgı subabların boyu uzun oluyor kesiyorlar ve tornada tekrar diş açıyor olması gereken yere

aslanz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki yay sertleştirmenin etkisi noluyor?subaplar hızlıca kapanınca sıkıstırma kaybını önleme gibi mi?

rekord2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslanz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki yay sertleştirmenin etkisi noluyor?subaplar hızlıca kapanınca sıkıstırma kaybını önleme gibi mi?
    yumuşak yay yüksek devirlerde subap yakalaması gibi hadiselere sebebiyet verebiliyor ne yazık ki. çok sert yaylarda egzantrik ve iticiler uzerinde sıkıntı oluşturabiliyor. bg kazanıcam derken kayıplara da sebebiyet verebilir.

Piston yakalama durumu olmasada valvebounce yada valvefloat deniyen olay olabilir.Bu tabi taktığın valvein ağırlıyıla alakalı.Taktığın subaplar ağır olup yayların yetersiz kalırsa Üst devirde güzel zamanında sızdırmazlıkdan uzak olacak valve ler sonrada üstlerde verim düşecek.En güzeli yayla yapmak derim. Garanti abi.
    yemin ediyorum yazılarını okuyunca kendimi güldür güldür deki sucuk şirketi patronu şevket karakteri gibi hisettim. Az Türkçe yaa az yaa
    Konu rekord2000 tarafından (03-03-2017 Saat 21:58 ) değiştirilmiştir.
    bbm pin :2B244451

Tofask61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tofaş doğan aracıma sübap büyütme işlemi yaptırdım dezavantajı sübap yuvaları bozulunca daha kurtarmıyo son dereceye kadar büyüttükleri için yeni üst kapak almak gerekiyor.Güzelliklerini gördüm ben araca turbo takmaktan bile vazgeçiriyodu nerdeyse benzinde km'ye 1.45 kuruş yaktığını öğrenene kadar Performansta hissedilir bir artış oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çıkma kapak almıştım ancak içime sinmeyince ve uygun fiyata orjinal kapak bulunca kaçırmak istemedim sıfır orjinal ürün aldım.Taze taze fırından yeni çıkmış gibi ;

Sırada yuvaları işleyebileceğim aşağıdaki takıma ihtiyacım var tr de çok fahiş fiyata bulabildim bende ebay den çeyreği fiyatına (hemde tahmin ediyorum ki kalitesi daha yüksek) aldıracağım pazartesi sipariş vereceğim hafta sonuna kadar elimde olur sanırım.

Sonra subapları özel olarak yaptırıp işleme başlayacağım.Bu arada 4 mm. büyütebiliyorum subap ları.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çıkma kapak almıştım ancak içime sinmeyince ve uygun fiyata orjinal kapak bulunca kaçırmak istemedim sıfır orjinal ürün aldım.Taze taze fırından yeni çıkmış gibi ;

Sırada yuvaları işleyebileceğim aşağıdaki takıma ihtiyacım var tr de çok fahiş fiyata bulabildim bende ebay den çeyreği fiyatına (hemde tahmin ediyorum ki kalitesi daha yüksek) aldıracağım pazartesi sipariş vereceğim hafta sonuna kadar elimde olur sanırım.

Sonra subapları özel olarak yaptırıp işleme başlayacağım.Bu arada 4 mm. büyütebiliyorum subap ları.
    son durum ne varmı foto

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yuvaları işleyebileceğim takım sipariş vermiştim ama henüz elime ulaşmadı onları bekliyorum.Bu arada boş kalmayayım dedim emme portlarını ve yanma odalarını mob zımpara ve kalıpçı taşlama ikilisiyle pürüssüzleştirdim.Parlatma işlemi yapmadım sadece döküm yüzeyindeki pürüzleri giderdim ulaşamadığım köşe bucak kaldı fakat genel olarak eski halinden çok daha iyi oldu eski hali 30 numara zımpara gibiydi şimdi parmak gezdirince takılan bir pürüz kalmadı gibi

Bu arada dökümle uğraşmak çok zor maske kullanmama rağmen yuttuğum demir tozunun haddi hesabı yok.
    Konu 0M42 tarafından (17-03-2017 Saat 10:14 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alet edevat var,işçilikte gayet iyi bence 10 numara olmuş.sonuçları merakla bekliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim abi gelişmeleri bu başlık altında paylaşacağım

MehmetOrkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel bir konu olacak . Takipteyim kolay gelsin.
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kolay gelsin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler