User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hangi xenon kiti almalı?

Absinthe. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hangi xenon kiti almalı?

Selamlar, 2011 model edition elegance donanıma sahip aracıma yurtdışından mercekli cosmo farı aldım. Çarşamba günü elime ulaşacak. 2 haftadır h7 xenon kit araştırıyorum. 100 liraya da var, 500 liraya da. Şöyle 200 - 250 civarı fiyat/performans kit tavsiyeleriniz nelerdir?

5000k ve ya 6000k olabilir. 4300k aydınlatma performansı güzel diyorlar ama sarımtrak olması nedeniyle tercih etmek istemiyorum. Diğer kelvin değerine sahip ampüllerden memnun olmazsam sadece 4300k ampül alarak aydınlatmayı iyileştirebilirim.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en doğrusu 4300K, zaten fabrika çıkış araçların xenon renkleride 4300 k dır
    5000k birazcık daha mavimsidir, 6000k biraz daha mavimsi
    birde apaçilerin tercih ettiği 8000k ve üzeri olanlar var o konuya hiç girmeyelim.

fakat, bu çin malı xenon ampül + elektronik modüllerinin kalitesi inanılmaz kötüleşti
    daha sonra yaptığım testleri buraya eklerim, birkaç çin malı xenon test resimlerim var

çin malı balast ların kalitesi çok kötüdür (elektronik modül)
    hangi kalite xenon ampülü takarsanız takın gerçek olması gereken rengi vermez, böyle tuhaf sanki yeşile kaçan bir renk alırsınız.
    ayrıca ilk açmada ışık düşük parlaklıkta ve farklı bir tonda yanar, beklersinizki hayvan kendine gelsin.

benim arabamda şu an toyotanın xenon modülleri var, ayrıca amerikadan getirttiğim H1 4300k ampüller var
    (sağolsun modülleri bu işin uzmanı ilker`den almıştım)
    bir kaç çayna xenon denemesinden sonra bunları araca taktım ve vaybeee dedim.
    kontağı çevirince çat diye 1 saniye bile geçmeden ampüller tam renginde yanıyor
    ama ayı gibide akım çekiyor modüller onu da belirtmem lazım
    öyleki akımını ölçerken eski multimetremi o yüzden yaktım (1 modülün çektiği akım 10 amperden fazla)
    Konu Maxi tarafından (26-12-2016 Saat 10:44 ) değiştirilmiştir.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4300 ile 6000 arası ideal değer.

T.C karayolları benim bildiğim 4300 diyor.

Resimdede gördüğünüz gibi 4300 ile 6000 arası ideal.Üstü olursa renk mavi olur ve yağmurlu havda yolu göremezsiniz.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende kesinlikle apaçi işi aydınlatma istemiyorum. Amacım hem beyaz olsun hem önümü biraz daha iyi göreyim. O yüzden benimde üst sınırım 6000k.

Orjinal aydınlatma için okuduklarımdan anladığım kadarıyla en iyi aydınlatmayı veren seçenek d1s ampül ve gen5 balast. Bunlarında sadece ikisi çıkma olarak 700 lira. Birde aldığım farların mercekleri halojen sanırım, dediğim şekilde almaya kalksam merceğide değiştirmem gerekecek.

Sene başlarından bu yana aldığım farlar ve markasını bilmediğim 6000k kit ile kullanan bir abim var. Aydınlatmasından memnun. Şikayeti ampüller soğukken çok zayıf olan selektör. Bu durumda şuan için çok önemli değil benim için.

Testlerinizi bekliyorum. Montajı ocak başında yaptıracağım zaten, araştırma için zamanım var daha.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi selectör deyince işler değişir
    xenon ile selektör olmaz, ampülün önünde selektör yapmaya yarayan mekanik düzenek vardır, o çabucak aşağı iner ve yukarı çıkarak bir perde vazifesi görür
    selektör xenonda öyle oluyor, sizin aracın orjinal ampülleri nedir? h1 - h7 - h4 - ds1497 ?

o yüzden benim arabanın xenonları H1
    uzunlarda H1 ama led ampül var

Konu Maxi tarafından (26-12-2016 Saat 11:52 ) değiştirilmiştir.

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın orjinalinde sellektörde kısalarda yanmıyorsa zaten xenon kitinin soğut-sıcak aydınlatma hızının önemi yok çünkü farlar kapalıyken zaten çalışmayacak
    Bence uzun aydınlatma kısmına led kısalarıda bi-xenon mercekle değişirip içine herhangibi xenon kiti alsanız yeter
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Işık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Marka diye güvenip philips xenon kit alma özellikle ince balastlar çok kısa zamanda bozuluyor.
    Ampul olarak 5.000k öneririm, 6.000k da iyi ama yağmurda görüş mesafesi çok düşüyor.

Buradan aldığın sonuçlar seni tatmin etmezse forum gece uçuşu var, tamamen otomobil aydınlatması üzerine kurulmuş bir forum, orada istediğin kadar test deneme karşılaştırma bulabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Maxi
    Evet selektör bi xenon larda dediğiniz gibi perde ile oluyor. Onun hızı, ampülün ısınma hızı balast vs. çok şey etkiliyor. Durumu karıştırmamak için ona girmeyelim şimdi.
    @Sert@ç
    Orjinalinde selektörde sadece uzunlar çalışıyor. Fakat yeni aldığım farlarda uzun-kısa tek ampül üzerinden perde yardımı ile oluyor.
    @Işık
    5000k biraz zor bulunuyor internette, bilinmedik markarlardan da almak istemiyorum. Mtec, photon(ph supreme diye var ama çakma mı acaba?) bunlar bulunuyor yoğunlukla. Fiyatlar 250 üstü.

Gece uçuşu'na da yazmıştım, fakat oradaki tavsiye mercekleri bi-xenon ile değiştirmem ve d1s ampül, gen5 balast ile çözmem idi. Bu da masrafı arttırıyor.

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman durmadan far açık gezmekten çare pek yok
    Yanlış bilmiyorsam xenonlar ilk çalışma anında yüksek güç çekiyor @Maxi doğrusunu bilir
    Durmadan selektör yaparsanız lcm beyni yanabilir
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet gündüzleri de hızlı selektör için açık gezmek gerekir. Çok selektör kullanmıyorum zaten o yüzden pek problem değil.
    Dediğiniz gibi ilk çalışmada yüksek güç çekiyor. Soğukken ilk selektör flaş gibi patlıyor, sonraki selektörler de daha ışıksız yavaş yapıyor diye biliyorum bende.

kadireren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cosmo farı h7 mi kullanıyor ? orjinal bi-xenon mercekli farlar d serisi ampul kullanır

Farlar halojen ise o fara xenon taktığınız zaman xenon ampul halojene göre daha fazla ısındığından merceklerin ömrünü kısaltacaktır ayrıca halojen merceğe xenon taktığınız zaman bi-xenon mercek gibi aydınlatma alamazsınız çünkü mercekler halojen ampulun odağına ışık kuvvetine göre tasarlanmıştır

Farlar halojen ise halojen ampul kullanmanızı tavsiye ederim xenon ise duruma göre komple çıkma kit veya ampuller sıfır balastlar çıkma şekilde alabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fabrikasyon cosmo farları d1s ampül tipini kullanıyor. Benim aldıklarım ise edition elegance için tak-çalıştır mercekli, cosmo görünümlü far.

6 aydır kullanan arkadaşım var, aydınlatmasından memnun. Xenon kullanmak için aldım zaten farları. Halojen uzak dursun.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Astra K aracımda da H7 ampül ve mercekli far var. Xenon falan takmakla uğraşma derim, ya led ampül al tak ya da osram veya philips marka ampül al. Ben philips diamond vision kullanıyorum, normal ampüllere göre çok daha iyi.
    Xenon hem mercekleri karartıyor hem de takması çıkarması bela.

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işinize yararsa gen5 balast ve orjinal d1s osram apuller var elimde ilanımı bi inceleyin isterseniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Grimlord
    H7 nin aydınlatmasından memnun değilim. Mercekli far ile de xenon kullanmak istiyorum. Led türevlerine çekiniyorum açıkcası, mercek zaten xenon a uyumlu değil deniliyor, ledlerde de ısınma problemi, soğutması vb. ilerleyen zamanlarda belki.
    @erhanarici18
    İlanınızı önceden görmüştüm. İlgimi çekmiyor değil ama mercekler d1s için uyumlu değil.Fiyat olarak da şuan beni zorluyor. Hayırlı satışlar dilerim.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerinizde olsam hiç uğraşmam güzel bir led xenon ampul takımı alırım, piyasada bir sürü çeşidi var. 4300k da çok sarı geliyor bana, 6000k en iyisi bence.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    eski xenon konularında çok detaylı yazılarım var.. alıcaksanız xenon kit orda fabrika adından modeline kadar ampülü üreten fabrikaya kadar yazdım.. onları alın pişman olmassınız..

ama sorarsanız bana xenon devri bitti artık ya cree ya lumileds alın geçin derim.. en azından tüvdede sıkıntı çıkartmaz.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Seven7 @darkmoon

Led konusunu inceledim, Türkiye'de iyi ürün bulmak problem. Konudaki arkadaşlar yurtdışından satın almışlar hep. Ocak ayının 2. haftası taktırmayı planlıyorum farları. Şimdi alsam elime bu kadar kısa sürede ulaşabileceğini sanmıyorum. Birde yılbaşı giriyor araya, yoğunluk vs. iyice gecikecek. Bende sabırsızlanıyorum.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Absinthe. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Seven7 @darkmoon

Led konusunu inceledim, Türkiye'de iyi ürün bulmak problem. Konudaki arkadaşlar yurtdışından satın almışlar hep. Ocak ayının 2. haftası taktırmayı planlıyorum farları. Şimdi alsam elime bu kadar kısa sürede ulaşabileceğini sanmıyorum. Birde yılbaşı giriyor araya, yoğunluk vs. iyice gecikecek. Bende sabırsızlanıyorum.
    Ülkemizde de aksesuarcılarda led satışları mümkün. Eğer aceleniz varsa onlardan da tedarik edebilirsiniz. Aracınızın ampul tipine göre led siparişi verir, daha sonra şehrinizdeki bu işe eli yatkın birine montajını yaptırabilirsiniz. Sadece fiyatlar Aliexpress fiyatlar olmaz. Kaliteli bir ürün alırsanız garanti dahi veriliyor.

Dilerseniz görüşün, en azından aklınızdaki sorulara cevap almış olursunuz.

Atolye Semih
    0536 611 69 15

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler