User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Koltuğa Sonradan Isıtma Takılması

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Koltuğa Sonradan Isıtma Takılması

Arkadaşlar araç r56... Herşey varda birtek koltuk ısıtma yok , tuşları var ama boş , düğme yok Koltugun sökülüp sonradan ısıtıcı ped takmak çok zormu dur ? Elektronik olarak takılır herlade o sorun değilde koltuk söküldüğü zaman eskisi gibi toplanabilir mi ondan çekindim... Daha önce taktıran oldu mu ? Bir de aliexpress de 50 çeşit var hangisini almak lazım... Benim tuşlu ayarlı vs olanlarla ihtiyacım yok tuşlarım falan arabananın kendinde var orjinalini kullanıcam zaten , en ucuzunu almak yeterli olur herlade ?

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

atakanakdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı şeyi günlerdir bende araştırıyorum. izmirden Ankaraya taşınınca bi üşümeye titremeye başladım

mhuratboz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu Takip.

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce araştıran ama yapmayan biri olarak takipteyim
    SWAT

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    çok aracıma yaptırdım önde olmayan ön arka önde olana sadece arka hiç zor bir şey değil.. arkadaşımın araçlarına yaptırdım.. orjinal tuş yeri varsa şahane tek yapman gereken çıkma mıkma orjinal ısıtma tuşlarını bulman..

şuna dikkat et yalnız orjinal tuş kademeli dönmeli tuş ise kademeki dönmeli olan ısıtma pedlerinden al .. eğerki otomatik resistanslı basmalı tuş ise o zaman basmalı tuşulu pedlerden al...

resimdeki pad lere gelince bunlar carbon ped ama iyi değiller ben bunları genelde arka koltuğa kullanıyorum nedenide çok fazla kullanılmadığı için arka koltuğun.. bunlar geç ısıtıyor kilolu biriysen baskıdan dolay ısıyı erken hissedebilirsin ama hafifbiriysen geç ısıtıyor..

kore malı süngerli olanlar var kesinlikle onlardan tavsiye ederim her aramın önüne onalrdan alırım arkaya genelde bu carbonlardan alırım..

dediğim sünger padler bunlar

Universal Heated Pads Kit 2Seat(8Pads) Heater Car Truck SUV (12V) Heating Warmer | eBay

bunlardan kesinlikle şaşma ön koltukda.. hatta sana şöyle diyim fabrikasyon ısıtmadan kat ve kat iyi ısıtıyor.. benim eski vectramda elegance paket önde orjinalden ısıtma vardı hiç memnun değildim ısıtma pedlerini bunlarla değiştirmişdim..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok aracıma yaptırdım önde olmayan ön arka önde olana sadece arka hiç zor bir şey değil.. arkadaşımın araçlarına yaptırdım.. orjinal tuş yeri varsa şahane tek yapman gereken çıkma mıkma orjinal ısıtma tuşlarını bulman..

şuna dikkat et yalnız orjinal tuş kademeli dönmeli tuş ise kademeki dönmeli olan ısıtma pedlerinden al .. eğerki otomatik resistanslı basmalı tuş ise o zaman basmalı tuşulu pedlerden al...

resimdeki pad lere gelince bunlar carbon ped ama iyi değiller ben bunları genelde arka koltuğa kullanıyorum nedenide çok fazla kullanılmadığı için arka koltuğun.. bunlar geç ısıtıyor kilolu biriysen baskıdan dolay ısıyı erken hissedebilirsin ama hafifbiriysen geç ısıtıyor..

kore malı süngerli olanlar var kesinlikle onlardan tavsiye ederim her aramın önüne onalrdan alırım arkaya genelde bu carbonlardan alırım..

dediğim sünger padler bunlar

Universal Heated Pads Kit 2Seat(8Pads) Heater Car Truck SUV (12V) Heating Warmer | eBay

bunlardan kesinlikle şaşma ön koltukda.. hatta sana şöyle diyim fabrikasyon ısıtmadan kat ve kat iyi ısıtıyor.. benim eski vectramda elegance paket önde orjinalden ısıtma vardı hiç memnun değildim ısıtma pedlerini bunlarla değiştirmişdim..

Tek tuş yerim boş , Basıcam ikiside ısınacak basıcam sönecek Çok tefaruatlı birşey istemiyorum hatun çok üşüyor o ısınsın diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    kolay iş bir döşemiye pedleri döşeticeksin sonra elektrikçiye gidiceksin halledicek.. genelde tuş yeri sıkıntı olur eğer aracın dolu paketinde ısıtma varsa yada başka ülkelere yolladıkları paketlerde ısıtma varsa tuş yeri universal hazırdır.. alırsın orjinal tuşu halledersin..

mesela arkadaşın gsi da koltuk yanlarında ısıtma tuşu yerleri hazır vardı. biraz araştırınca öğrendik ki calibra ısıtma tuşları ile gsi ısıtma tuşları aynı imiş ebaydan iki tane ısıtma tuşu aldık calibranın pedleride ebaydan aldık bildiğin orjinal fabrikasyon ısıtma gibi ısıtma oldu.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek tuş yerim boş , Basıcam ikiside ısınacak basıcam sönecek Çok tefaruatlı birşey istemiyorum hatun çok üşüyor o ısınsın diye.
    Hatun çok üşüyor diyince bir gülme geldi, aynı dertten bende muzdaribim, garibim neredeyse her zaman üşüyor, kansızlıkta yok, kan değerleri de iyi ama yinede üşüyor. Bende düşünüyorum şu ısıtma işini ama öncelik bende, o deri koltuklara oturduğumda öyle soğuk oluyor ki birde bel fıtığı var bende, o soğuk koltuklar ağrıdan kıvrandırıyor. Çok eziyet oluyor kışın deri koltuklu ısıtması olmayan araba

GuNeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5-6 sene önce bir arkadaş es7 sine yaptırmıştı.Hem ısıtma hem masaj özellikli lastikli koltuk hasırına benzer bir ürün almıştı aksaraydan kılıfımın içindeki tertibatı koltuğun içine geçirmişti.Güzel ısıtıyordu.Bende e46da vardı döt yakıyordu onda öyle bir sorun yoktu.
    Okuma alışkanlığı
    olmayan toplumların
    ömrü lâklâkla geçer!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Çin işi şeylere hiç gerek yok.

NEW GENUINE BMW MINI COOPER R56 R55 R57 R58 R59 HEATED SEAT BASE HEATING ELEMENT | eBay

Eğer ayrı olarak satılıyorsa ısıtma padini 0 veya çıkma olarak alıp montaj ettirmek daha mantıklı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kolay iş bir döşemiye pedleri döşeticeksin sonra elektrikçiye gidiceksin halledicek.. genelde tuş yeri sıkıntı olur eğer aracın dolu paketinde ısıtma varsa yada başka ülkelere yolladıkları paketlerde ısıtma varsa tuş yeri universal hazırdır.. alırsın orjinal tuşu halledersin..

mesela arkadaşın gsi da koltuk yanlarında ısıtma tuşu yerleri hazır vardı. biraz araştırınca öğrendik ki calibra ısıtma tuşları ile gsi ısıtma tuşları aynı imiş ebaydan iki tane ısıtma tuşu aldık calibranın pedleride ebaydan aldık bildiğin orjinal fabrikasyon ısıtma gibi ısıtma oldu.
    Aslında Gri olan kısımda kademeli olarak var uçlarda resimde gözüktüğü üzere , bende orası boş ama o tuşları bulmam çok zor , onun yerine bak sol üstte 1 adet boş tuş var , bende de aynen o boş duruyor ona hertürlü bağlatırım , onu düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ısıtma soğutma masaj bunlar kolay şeyler koltuğun içine yerleştirilen pedler vantilatörler paller v.b .. yerleştirmesi kolay montajıda çok zor değil prof elektirikçi için 2-3 saatini alır en ağır elde..

sıkıntı aslında en kolay dediğin hiç hesaba katmadığın tuş olayı .. bazı araçlarda orjinalinde yoksa yerleştiricek yer bulmakda zorlanıyorsun eğriti durmaması lazım çünkü iç kokpitte .. eğriti durdumu çok çirkin bir görüntü oluşturuyor . iç mekana ait olmadığını bağırıyor resmen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Aslında Gri olan kısımda kademeli olarak var uçlarda resimde gözüktüğü üzere , bende orası boş ama o tuşları bulmam çok zor , onun yerine bak sol üstte 1 adet boş tuş var , bende de aynen o boş duruyor ona hertürlü bağlatırım , onu düşünüyorum.

bence oraya yapmada bu vites alt kısım yada sizin aracın koltuk uçları bol plastikli büyük oluyor oraya bir yere pegout hesabı yapılabilinir ..

şu r53 dekiler olmuyor dimi

BMW MINI Cooper One R50 R52 R53 JCW Switch for mirror adjustment seat heating | eBay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Mini Cooper S R56 N14B16A heater control panel with heated seat buttons 3449253 | eBay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence oraya yapmada bu vites alt kısım yada sizin aracın koltuk uçları bol plastikli büyük oluyor oraya bir yere pegout hesabı yapılabilinir ..

şu r53 dekiler olmuyor dimi

BMW MINI Cooper One R50 R52 R53 JCW Switch for mirror adjustment seat heating | eBay
    Eski kasa abi o , ona yer yok bende...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi 2 tuşa 50 euro fazla gibi Geri kalan işime yaramaz , digital klima varken manuel takmak akıl işi değil Sadece o 2 tuş bulanabilirse mantıklı olur.Kazalı pert bir mini vardı parça aldım geçen ondan bi ona bakayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    şöyle farklı varsyonlarda olabilir .. eğriti durmasında..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Abi 2 tuşa 50 euro fazla gibi Geri kalan işime yaramaz , digital klima varken manuel takmak akıl işi değil Sadece o 2 tuş bulanabilirse mantıklı olur.Kazalı pert bir mini vardı parça aldım geçen ondan bi ona bakayım.
    Keşke euro olsaydı o rakam Milli para birimim sterlin o

Ama ingilizler pazarlığa açıktır. Daha derin araştırmayla daha ucuza da bulunabilir ilk gördüğüm linki attım.
    Genuine Used MINI Air Con Climate Control Panel & Window Switches for R56 #8 | eBay

Hemen bir tane daha buldum 42 sterlin, arabasını parça olarak satan bi ebay satıcısı bulursan ısıtıcı padleri de alabilirsen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şöyle farklı varsyonlarda olabilir .. eğriti durmasında..

sonradan takıcaksam onlara hiç gerek yok o zaman şu ayarlı olanı alırım , biryere çok güzel orj gibi takarım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler