User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
109 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 207 RC Forged Motor Rektefiye Ankara

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emirarslan34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılım'dan kol öyle yamulmaz, citti bir retard detenasyon almış olsa piston kanalını kırar, segman kırar, detenasyon'un boyutuna bağlı olarak uzun süre yüksek iat'da gidersen -1-2-3-4 de piston eritir, -5-6-7-8 + de piston kırarsın yanma odasına citti sıvı girişi olmuş, su,yağ vs vs, veya wather methanol injection kullanıyorsan yanlış jet seçimi 500 / 1000 cc + start, full psı ı da iyice kısıp 0.2.03.04 barlarda full işetme den dolayı anlık aşırı zenginden de olabilir, çünkü enjektörlerin işediği cc değeri belli. ama yinede bu kadar yamulmaz aşırı üstüne gitmediysen. Schumi nin dediği gibi olmus olabilir. Yani yazılımdan olma ihtimali çok düşük hangi firmayı kullanoyorsunuz bilmiyorum ama sonuçta çakma 95 octane benzinlerin kalitesi belli, remapper'inde kalkıp 97+ 102/104/106/108/110 bir harita hazırlıcak hali yok -9 -10 -11 vs vs + detenasyon yapacak..yani yazılım değildir.

Çok geçmiş olsun. Diğer pistonlarda kollarda bir sıkıntı yok sanırım, biraz daha foto varsa atabilirmsin, özellikle piston tepellerin'in.
    Daha önce birkaç kez THP'lerde pistonlardan birinin segman kanalından kırıldığını görmüştüm. Segman kırmasından bahsetmiyorum ama segman kanalının kırılmasından bahsediyorum ve iki-üç değil, sadece tek göz. Etuners'in sitesinde de fotoğrafları vardı hatta, Google'da da çok örnek çıkıyor. Bunun sebebi ne peki? THP motorda tek pistonun segman kanalından kırılmasına ne sebep oluyor?

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piston yok oldukdan sonra kol merkezlenememediği için biyere (muhtemelen bloğun en alt kismina) çarpip yamulmuş, hidrolock olduğunu sanmiyorum

Şaşmazda güney motor yenileme var daha önce benim aracin motoru ve kapağını yaptirdim tavsiye ederim

Geçmiş olsun, kolay gelsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım'dan kol öyle yamulmaz, citti bir retard detenasyon almış olsa piston kanalını kırar, segman kırar, detenasyon'un boyutuna bağlı olarak uzun süre yüksek iat'da gidersen -1-2-3-4 de piston eritir, -5-6-7-8 + de piston kırarsın yanma odasına citti sıvı girişi olmuş, su,yağ vs vs, veya wather methanol injection kullanıyorsan yanlış jet seçimi 500 / 1000 cc + start, full psı ı da iyice kısıp 0.2.03.04 barlarda full işetme den dolayı anlık aşırı zenginden de olabilir, çünkü enjektörlerin işediği cc değeri belli. ama yinede bu kadar yamulmaz aşırı üstüne gitmediysen. Schumi nin dediği gibi olmus olabilir. Yani yazılımdan olma ihtimali çok düşük hangi firmayı kullanoyorsunuz bilmiyorum ama sonuçta çakma 95 octane benzinlerin kalitesi belli, remapper'inde kalkıp 97+ 102/104/106/108/110 bir harita hazırlıcak hali yok -9 -10 -11 vs vs + detenasyon yapacak..yani yazılım değildir.

Çok geçmiş olsun. Diğer pistonlarda kollarda bir sıkıntı yok sanırım, biraz daha foto varsa atabilirmsin, özellikle piston tepellerin'in.
    Araç motor yemeden önce rölantide kafa sallıyordu yüksek devirlerde patırdama yapıyordu. bobin ve buji değişimiyle başladım düzelmedi sente den olabilir diye özel servisin birinde sente ayarlattırdım aracın çekişi normale dödü fakat yüksek devirlerde yine tekleme yapmaya başladı.Tekrar götürdüm sorun devam ediyor diye usta bişi olmaz düzelir dedi.Arıza lambası yanınca tekrar getir bakalım dedi ertesi gün motoru yedik zaten.Yazdıklarının anlamlarını bilmediğim için hiç birşey anlamadım.Şuan zaten forged piston kol aldım yolda gelmek üzere tam rektefiye yapıcam ama arızanın nerden kaynaklandığını bulamadım.Bir kaç foto daha ekledim sizlerin yardımlarıylada arızayı çözecem inşallah. Tskler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piston yok oldukdan sonra kol merkezlenememediği için biyere (muhtemelen bloğun en alt kismina) çarpip yamulmuş, hidrolock olduğunu sanmiyorum

Şaşmazda güney motor yenileme var daha önce benim aracin motoru ve kapağını yaptirdim tavsiye ederim

Geçmiş olsun, kolay gelsin
    Gündem motoru tanıyorum ama arızanın sebebini bulamadım.İlginiz için tşkler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ioz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce birkaç kez THP'lerde pistonlardan birinin segman kanalından kırıldığını görmüştüm. Segman kırmasından bahsetmiyorum ama segman kanalının kırılmasından bahsediyorum ve iki-üç değil, sadece tek göz. Etuners'in sitesinde de fotoğrafları vardı hatta, Google'da da çok örnek çıkıyor. Bunun sebebi ne peki? THP motorda tek pistonun segman kanalından kırılmasına ne sebep oluyor?
    Aynı sorunun cevabını bende arıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piston sarmış olamaz mı?
    Gömleklerde çizik yok hiç ve alt devirlerde oldu olay lambalardan kalkıp 2.vitese taktım bir anda stop etti ve hararette yüksek değildi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    direk su çekmiş aga

Silindir kapağına tanzik kontrolü yaptıracağım.Sadece 4. gözde problem var diğerlerinde hiçbirşey yok.Aracı Komple kuaför yaptırdım motoruda yıkamış ondan sonra başladı soruın zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Setup'ına göre değişir tehlike durumu 500cc nin.

Boost, Afr, timing ve döndüğün devire ve % de oranlarına, start/full psı ayarına göre risk durumu değişir

250 cc her setup için yeterli jet'in.

Hatta yapabilirsen 125+125 iki jet nozzle kullan, daha iyi pulvarize olması için.
    Suan icin zor 2x125 ama 500cc takmistik, tam kapasite kullaniyorum, full psi 15. bi kere missfirea dusmustum yarim gazda devreye girdi, boruda birikme yapti heralde birden basinca sikinti yapti. Missifre olmadan Ne kadar cok methanol/su iserse o kadar daha etkili degil mi? Ben yanlis mi biliyorum? 500cc tam da kullansam full psi 10 da yapsam missfire olmuyor nedense. Ben de madem missfire yok 27 psilarda kullanmayayim fazlasi iyi olur diye 15 kullaniyorum.

emirarslan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suan icin zor 2x125 ama 500cc takmistik, tam kapasite kullaniyorum, full psi 15. bi kere missfirea dusmustum yarim gazda devreye girdi, boruda birikme yapti heralde birden basinca sikinti yapti. Missifre olmadan Ne kadar cok methanol/su iserse o kadar daha etkili degil mi? Ben yanlis mi biliyorum? 500cc tam da kullansam full psi 10 da yapsam missfire olmuyor nedense. Ben de madem missfire yok 27 psilarda kullanmayayim fazlasi iyi olur diye 15 kullaniyorum.
    Hayır malesef ne kadar su methanol o kadar etki ile olmuyor maximum performansı yakalamak için, water methanol injection kitin amacı belli egt güşürmek 900 dereceleri yakalamadan 750/800 lerde gazlamak, ve 97 octane yazılımda da 95 pump benziniyle'de yakıt takviyesi yapmadan(eto,toluen) kullanabilmek yakıt kalitesini arttırabilmek için. Şimdi senin aracın 98 octane ayarlı diyelim sen o araçta 110+ octane yakıt kullanırsan ( methanol) aracın geri düşer yakıtın geç patlar timing kayar vs vs. Egt sensörün turbo manifoldunda ise 900 leri görmeden dp da ise 750/ 800 leri görmeden gazlaman yeterli olur zaten, egt yi 500/600 lerde sabit tutucam mantığı ile malesef geri düşersin, missfre de vites geçişinde veya düşük devirde boost gelince almıssındır, şu emme manifoldunu aşşaı doğru bakaçak şekilde ayarlamalarının sebebi bu muhendislerin, yoksa coktan bu durumdan onlarca kişi kırmıstı. 500cc kullandığından dolayı aşırı zengine anlık gitmiştir araç. En güzel performansı direck injection da ne kadar işetirsen enjektörleri egt yide kontrol edip o kadar iyi olur, enjektörler sıvıyı pulvarize etme konusunda nozzle jetler den cok daha başarılı cunku. Ama met kiti amacına uygun kullanırken tabi depodaki yakıtın kaç octane olduğundan yazılımın kaç octane ayarlı olduğundan da emin olman lazım, bana speclerini basıncını, dip gazda afr ni aracın kaç octane ayarlı olduğunu söyleyebilirsen senin için ince bir hesap yaparım dostum. Bunları ezbere yazmıyorum kendi aracımda bizzat arge çalısması yapıyorum, ve devamlı süre alarak yapıyorum.
    Konu emirarslan34 tarafından (28-01-2017 Saat 13:14 ) değiştirilmiştir.
    Alcatraz RC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ioz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum farkettiysen genellikle kanalın alt tarafı boş olan yerden kırılıyorlar, açık yazılım yani 98/100/102 octane ama kullanılan yakıt 93/94/95 octane olunca detanasyon'dan dolayı oluyor bu durum, yazılımın octane değerine göre gaza oturduğun devir bandı bile hayati önem taşıyor, yakıtın ne kadar kaliteli olursa olsun, detenasyon'dan dolayı değil, ecu'nun kendi ateşleme komutu göndermesi bakımından. bağzen rolanti'de bile timing kayabiliyor. Bu neyden kaynaklanıyor bilmiyorum ama ben 1922v9 kodlu timing valve parçanın bozulmasından işini tam yapmamasından dolayı düşünüyorum. Tabi sadece bu sebepler değil, kullanılacak gercekten emin olduğun kaç octane'lık yakıt için yapılacak yazılımda çok önemli işi ehli kişiler yapmalı. Herkezin tunıng stratejisi farklı ona göre kullanıcıya bilgi verilmesi gerekiyor nerde ne yapması acısından, kullanıcılarında buna harfiyen uyması gerekiyor, yoksa sonuç hüsran oluyor.
    Alcatraz RC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207rcbd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç motor yemeden önce rölantide kafa sallıyordu yüksek devirlerde patırdama yapıyordu. bobin ve buji değişimiyle başladım düzelmedi sente den olabilir diye özel servisin birinde sente ayarlattırdım aracın çekişi normale dödü fakat yüksek devirlerde yine tekleme yapmaya başladı.Tekrar götürdüm sorun devam ediyor diye usta bişi olmaz düzelir dedi.Arıza lambası yanınca tekrar getir bakalım dedi ertesi gün motoru yedik zaten.Yazdıklarının anlamlarını bilmediğim için hiç birşey anlamadım.Şuan zaten forged piston kol aldım yolda gelmek üzere tam rektefiye yapıcam ama arızanın nerden kaynaklandığını bulamadım.Bir kaç foto daha ekledim sizlerin yardımlarıylada arızayı çözecem inşallah. Tskler
    Dostum aracın kaç binde 4. Enjektör yeteri kadar pulvarize edememiş bozulmuş olabilir, sıvı şeklinde işemiş olabilirmi acaba, fazla sıvı gelince buji yakamamıs olabilir yakıtı full işeyip yanma odasını benzinle doldurup kolu da eğmiş olabilirmi, bir kontrol ettir enjektörü'de patırdamayı'da bu yuzden yapabilir.
    Alcatraz RC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    27 psilarda kullanmayayim fazlasi iyi olur diye 15 kullaniyorum.
    Full 27 psı a alırsan yeterli şekilde pulvarize edememiş olursun, 250 cc liği tak dostum. Jeti ne kadar küçüldür full psı ı da ne kadar kısarsan amacına boost haritaa, dip gaz afr ne göre o kadar çabuk gercekleşir yanma odasındaki patlama.
    Alcatraz RC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum aracın kaç binde 4. Enjektör yeteri kadar pulvarize edememiş bozulmuş olabilir, sıvı şeklinde işemiş olabilirmi acaba, fazla sıvı gelince buji yakamamıs olabilir yakıtı full işeyip yanma odasını benzinle doldurup kolu da eğmiş olabilirmi, bir kontrol ettir enjektörü'de patırdamayı'da bu yuzden yapabilir.
    Araç 97000 km'de enjektörleri 40.000 km değiştirmiştim.Yüksek basınç pompası ve depodaki dalgıç pompada yeni bu 3.motor oldu 3.göz gitmişti 2 defa'da, 1922v9 parçasının üzerinden pislik çıktı metal parçacıkları arızanın sebebi bu parça olabilir mi ?

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kafanın paramparça olduguna şimdi dikkat ettim hydrolock da kafa öle paramparça olmaz yamulur biraz kalır.Başka birşey olmuş.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kafanın paramparça olduguna şimdi dikkat ettim hydrolock da kafa öle paramparça olmaz yamulur biraz kalır.Başka birşey olmuş.
    Ahhh bir bulabilsem ne olduğunu

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum farkettiysen genellikle kanalın alt tarafı boş olan yerden kırılıyorlar, açık yazılım yani 98/100/102 octane ama kullanılan yakıt 93/94/95 octane olunca detanasyon'dan dolayı oluyor bu durum, yazılımın octane değerine göre gaza oturduğun devir bandı bile hayati önem taşıyor, yakıtın ne kadar kaliteli olursa olsun, detenasyon'dan dolayı değil, ecu'nun kendi ateşleme komutu göndermesi bakımından. bağzen rolanti'de bile timing kayabiliyor. Bu neyden kaynaklanıyor bilmiyorum ama ben 1922v9 kodlu timing valve parçanın bozulmasından işini tam yapmamasından dolayı düşünüyorum. Tabi sadece bu sebepler değil, kullanılacak gercekten emin olduğun kaç octane'lık yakıt için yapılacak yazılımda çok önemli işi ehli kişiler yapmalı. Herkezin tunıng stratejisi farklı ona göre kullanıcıya bilgi verilmesi gerekiyor nerde ne yapması acısından, kullanıcılarında buna harfiyen uyması gerekiyor, yoksa sonuç hüsran oluyor.

Peki orijinal yazılımda kırma ihtimali ne? Yoksa kendini korumaya alır mı?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bana da fotoğrafı gördüğümden beri @emirarslan34 dediği gibi enjektör arızası gibi geliyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün motorun forged kol ve pistonları geldi büyük bir heyecanla rektefiyecinin yanına gittim.Motor bloğunu kontrol ederken 4.gözün gömleğinde derin çatlaklar çıktı blok kurtarmadı. Blok almaya gittim temiz birtane çıkma blok buldum.İlginç birşey dikkatimi çekti aldığım bloğun 1.göz gömleğin olduğu yerde üst kısımda tanzik subabı var (023533)parça numarası ama benim aracın bloğunda yok. Benim araçta neden yok varda ben mi takmadım bilgisi olan varmı arkadaşlar ???
    Resimde işaretli parça kendi aracımın şase numarası ile giriş yapıyorum var gösteriyor ama yok.

Konu 207rcbd tarafından (03-02-2017 Saat 20:45 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler