Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merakımdan izledim belki faydası olur. (izlemediysen eğer)

Benzin mantığına benziyor ama şunu tam anlamadım (teknik bilgi zayıflığı) depo içinden pompa ile sıvı olarak gönderiyor lpg yi ve direkt emmeye basıyor.

Madem böyle bir durum var neden regülatör falan uğraştılar yıllarca ?

Şunu teknik olarak biri anlatsa biz de öğrensek. Ayrıca emmeye monte edilen ejektörlerin yerleri ve açıları eşit değil bu sorun yaratmaz mı ?

Lpg yi sıvı olarak motora yollamak için yüksek basınç gerekiyor. Örneğin aracınızı üç gün güneşin altında bıraktığınızda borularda sıvı lpg kalacağını sanmıyorum, tankta yüksek basınç altında bekler.

Yakıt hattına geri dönüş sistemi takamıyorsunuz. Düşük basıncı gördüğü anda gaz fazına geçer lpg. Bu yüzden modern araçların geri dönüşlü yakıt hatlarına pek uyumlu değil. Arkadan yollasın x bar basınçta, basınç artarsa geri dönüşe girer diyemiyorsunuz, pompanın sürekli olarak hattaki basınca göre çalışması lazım.

Kendi hattını taktığınızda ise enjektörleri koymanız gerekiyor sıfırdan. Gaz enjektörleri gibi de ucuz değiller. Sıvı lpg sistem videolarını izleyin, genel problem hep üç dört gün dışarıda yatmış aracın geç marş almasıdır.

Dezavantajlarını elimine ettiğiniz zaman cidden performans kaybı olmaksızın kullanırsınız, hatta benzinliye göre daha yüksek performans bile verebilir, gizli buharlaşma ısısı daha yüksek çünkü kullanılan afr'de. Fakat bu kitler, bizim ülkedeki "kiti al tak, ayarı da benzin enjeksiyonuna yaklaştır" dan öteye gidemeyen tüpçülere beş altı boy büyük gelir.