User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Gasitaly Sıvı LPG Hk.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Gasitaly Sıvı LPG Hk.

Arkadaşlar aracıma sıvı lpg taktırmayı düşünüyorum. Aklımda olan marka Gasitaly.
    montaj parçalarının daha az oluşu regülatör olmayışı ve buna bağlı kes biç işlemlerinin az olması emme manifoldunun delinmemesi veriminin ve tasarrufunun yüksek olması ve diğer avantajları bu sistemi cazip kıldı. Fiyat olarak 3500tl civarında maliyeti var.
    Aramızda araştıran yada aracına uygulatan var mı?
    Takılacak arac 2008 1.18 Esasında sıralı sistem daha uygun ve uyumlu ama özellikle sıvı lpg taktırmak istiyorum.
    beni düşündüren ilk etapta sorun çıkar diye düşündüğüm nokta motorun dik olması sebebiyle manifold üzerine ulaşımın zor olması ve enjektörlerin sığmaması. Yan veya ters olarak montajlanabiliyorsa bu göz ardı edilebilir.

Mr.Bilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Prince ve Brc marka sıvı lpg sistemleri 9000-9500 Tl civarında iken 3500 TL fiyat bence tartışmaya açık. o fiyata sıralı sistem lpg takılıyor diye biliyorum. Sıvı Lpg işini biraz daha araştırın derim.
    Life is Too Short To Stay Stock

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gördüğüm kadarıyla kendi enjektoru var sistemin

Bu durumda manifoldu deliniyor.

Ayrıca benzin enjektorleri çalışmıyor olması ısınma ve bozulma sorununa karşı benzin enjektorlerinin çalışacağını dolayısıyla tam sıvı kit olmadığını gösteriyor bana.

Bunun anlamı tasarruf oranı klasik sıralı sisteme göre bile düşük olacaktır.

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uno için gasitaly taktırmıştık.Çok memnunuz 90bin km'dir. Tabi sizinki daha farklı bir sistem onun için yorum yapamam ama bizim taktırdığımız bayi hem ilgiliydi hemde iyidi. Cumartesi atikere gitmiştik adam pazar gel abi dedi pazar gittik 2saat bekledik dediği saatin üstüne değil gelmek aramaya bile tenezzül etmedi...

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    sıvı lpg sistemle normal lpg sistem arasındaki fark nedir.. yakıt performans motor ömrü ????

fiyat çok uygun geldi banada bu fiyatlardaysa bende yaptırabilirim ama markayı ilk defa duydum ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

M.Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar ufak bi yanlış anlama olmuş sanırım. Takılacak araç BMW 1.18 yani mpi, sıralı sisteme uyumlu motor.
    Fakat biz sıralı sistem takmak yerine daha sağlıklı olduğunu düşündüğümüz likit gaz enjeksiyon sistemi taktırmak istiyoruz (vialle, gasitaly vs.).
    Manifolt delme malesef olacak fakat aracın soğutma hortumlarına dokunulmayacak çünkü regülatör yok bu sistemde.
    Bundan dolayı çok kısa sürede gaza geçebileceğiz.
    Birde lpg sıvı fazda motora çok yakın bir yerden verileceği için sıralı lpg sistenlerinin dezavantajı olan yüksek silindir iç sıcaklığında bir miktar düşüş olmasını bekliyoruz.
    Taktıranlar veya bu konuda bilgisi olanların yorumları nelerdir? Şimdiden teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bu sıvı lpg her araca uygunmu birde artıları neler ve son olarak bu sıvı lpg normal lpg mi yani benzinliğe girip normal lpg mi alınıyor.. sıralı sisteme göre avantajı dezavantajı neler yakıt ekonomisi falan .. kafama çok yattı ama değermi yakıt ekonomisi varmı..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıralı sistemin uygun olmadığı direk enjeksiyon motorlara takılabiliyor mu bu sistem?

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merakımdan izledim belki faydası olur. (izlemediysen eğer)

Benzin mantığına benziyor ama şunu tam anlamadım (teknik bilgi zayıflığı) depo içinden pompa ile sıvı olarak gönderiyor lpg yi ve direkt emmeye basıyor.

Madem böyle bir durum var neden regülatör falan uğraştılar yıllarca ?

Şunu teknik olarak biri anlatsa biz de öğrensek. Ayrıca emmeye monte edilen ejektörlerin yerleri ve açıları eşit değil bu sorun yaratmaz mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M.Emin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ufak bi yanlış anlama olmuş sanırım. Takılacak araç BMW 1.18 yani mpi, sıralı sisteme uyumlu motor.
    Fakat biz sıralı sistem takmak yerine daha sağlıklı olduğunu düşündüğümüz likit gaz enjeksiyon sistemi taktırmak istiyoruz (vialle, gasitaly vs.).
    Manifolt delme malesef olacak fakat aracın soğutma hortumlarına dokunulmayacak çünkü regülatör yok bu sistemde.
    Bundan dolayı çok kısa sürede gaza geçebileceğiz.
    Birde lpg sıvı fazda motora çok yakın bir yerden verileceği için sıralı lpg sistenlerinin dezavantajı olan yüksek silindir iç sıcaklığında bir miktar düşüş olmasını bekliyoruz.
    Taktıranlar veya bu konuda bilgisi olanların yorumları nelerdir? Şimdiden teşekkürler
    Sıralı sistemlerin dezavantajı kasap montajcilar.

Kaç tane montajcida wideband gördünuz?

Adamlar gidip 5-10 bin TL ye led tabela yaptirir ama 1000 TL verip wideband almaz.

Sonra araba az yaksin diye nozzle da küçük takar (sanki karbüratör bu!) Sonra ver elini fakir karışım ver elini yüksek egt..

Sonra kulaktan kulağa LPG çok yüksek sıcaklık yapıyor..

Bi kişide demiyor ki ağa sen egt gostergesi mı taktın kaç derece oluyor LPG ile bu motor?

Hadi egt taktılar diyelim, kimi gördünüz wideband takip afr gozetip ayar yapan?

Adamlar doğru nozzle takmaktan acizler daha.

Siz sıvı kiti düşünüyorsunuz eyvallah, takan adam ayarı ne ile yapacak bir sorun.

M.Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Xsi hocam afr ayarlayarak lpg kalibrasyonu yaptığını biliyorum ve saygı duyuyorum montajcilarin kasapligi hakkindaki görüşlerine de katiliyorum. Fakat lpg benzine göre silindir içi sicakligi yükseltir çünkü lpg yanma hizi benzinden daha düşük ve hacmen benzinden daha fazla. Özellikle egsoz subaplarina fazla ısıl yük bindiriyor. E avansı da ayarlayamadigimizdan lpg nin oktanini da kullanamiyoruz ve silindir iç sicaklik dahada yükseliyor. Yani bundan kaçış yok. Bu sıvı sistem artan ısıyı bi nebze dusurebilir diye düşünüyorum birde ilk çalıştırma da ısınma sırasındaki benzin sarfiyatını bertaraf edebiliriz. Montajida iyi bir yerde yaptirdigimizi düşünerek yorumlara devam. Ayarda sıkıntı yaşarsak kapinizi asindiririz artik )
    Konu M.Emin tarafından (30-01-2017 Saat 22:22 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yazım hatası

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu sadece emmeyi delmeme için likite dönülecekse bence gereksiz. Tabi sizin fikriniz ama turbo olmayan araçlarda gereksiz diye düşünüyorum. Emmede kalan gazın geri turboya basınç yapma olayindan ötürü
    SWAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merakımdan izledim belki faydası olur. (izlemediysen eğer)

Benzin mantığına benziyor ama şunu tam anlamadım (teknik bilgi zayıflığı) depo içinden pompa ile sıvı olarak gönderiyor lpg yi ve direkt emmeye basıyor.

Madem böyle bir durum var neden regülatör falan uğraştılar yıllarca ?

Şunu teknik olarak biri anlatsa biz de öğrensek. Ayrıca emmeye monte edilen ejektörlerin yerleri ve açıları eşit değil bu sorun yaratmaz mı ?
    eskiden bu sıvı kitler aşırı pahalıydı ben ilk fuarda prins de görmüşdüm bir cayenne yapmışlardı telefleks de 911 e yapmışdı ama o zamanki rakamlar astronomikdi 5 bin euro gibi rakamlardan bahsediyorlardı.. bugünün 20 bin tl gibi bir rakam.

şimdi rakamları görünce bu kadar ucuzlamışsa bende takabilirim aracıma ...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eskiden bu sıvı kitler aşırı pahalıydı ben ilk fuarda prins de görmüşdüm bir cayenne yapmışlardı telefleks de 911 e yapmışdı ama o zamanki rakamlar astronomikdi 5 bin euro gibi rakamlardan bahsediyorlardı.. bugünün 20 bin tl gibi bir rakam.

şimdi rakamları görünce bu kadar ucuzlamışsa bende takabilirim aracıma ...
    Abi dün bu konuyu okuduktan sonra baya forum dolaştım. Marjet diye bir yerli ürün üretildiğini gördüm.

Anladığım kadarıyla adamlar tüm araçlar için değilde belli araçlar için ar-ge yapa yapa gidiyorlar.

gdi - tsi 122 liklerde falan oldukça memnun olan kişi var. İlk zamanlarda depo içinden sevk sağlayan pompalarda sorun yaşamışlar sonradan firma desteği ile çözülmüş.

tsi grubunda yüksek basınç pompasının ömrünü biraz azalttığına dair yazılar okudum. Hatta keçeli tip dedikleri bir pompayı daha fazla etkiliyormuş.

Fiyatı 4 bin civarı güncel fiyat ile % 45 - 50 civarı net tasarruf oranına göre oldukça makul geldi bana.

lpg nin amacı ekonomi yapmak ise ben 8-9 k verip aracıma taktırmam. km de 30 kuruş tasarruf sağlasa 30K km de amorti ediyor mantıksız bana kalsa.

Ürünün yerli olması da açıkçası hoşuma gitti. İncelemeni öneririm.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Marjet de inceledim ama onun sistemi biraz daha farklı. onu gdi tsi motorlara uyguluyorlar daha çok.
    Açıkcası benimde çok bilgim konu hakkında sizler gibi araştırıyorum belki daha önceden araştıran bilen vardır diye buraya da konu açayım dedim. Abim (M.Emin) bana sistemi anlattı onun da dikkatini çekmiş birlikte avantajlarını farklarını tespit etmeye çalışıyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    vivalli öyle bir marka var sanırım onun sistemi her araca uygun. fiyatlarıda uygun gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M.Emin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Xsi hocam afr ayarlayarak lpg kalibrasyonu yaptığını biliyorum ve saygı duyuyorum montajcilarin kasapligi hakkindaki görüşlerine de katiliyorum. Fakat lpg benzine göre silindir içi sicakligi yükseltir çünkü lpg yanma hizi benzinden daha düşük ve hacmen benzinden daha fazla. Özellikle egsoz subaplarina fazla ısıl yük bindiriyor. E avansı da ayarlayamadigimizdan lpg nin oktanini da kullanamiyoruz ve silindir iç sicaklik dahada yükseliyor. Yani bundan kaçış yok. Bu sıvı sistem artan ısıyı bi nebze dusurebilir diye düşünüyorum birde ilk çalıştırma da ısınma sırasındaki benzin sarfiyatını bertaraf edebiliriz. Montajida iyi bir yerde yaptirdigimizi düşünerek yorumlara devam. Ayarda sıkıntı yaşarsak kapinizi asindiririz artik )
    Hocam ben 3 senedir uğraşıyorum az çok.

Bi yüksek sıcaklık lafı türemiş , ama bunu türeten çok afedersiniz bi boktan anlamayan dangoz montajcilar.

İdeal afr ile ayar yaptığında eğt kaç derece fazla oluyor gözüyle goren yok, hatta eğt fazla mı oluyor onu da gören yok hep teorik ifadeler.

Hadi sıcaklık artıyor kabul ettik, ne kadar artıyor? Sıvı LPG olunca artmayacaktir mı? Artıyorsa kaç derece motora zarar verir mı? Sıvı olunca ama tam gaz afr 14.0:1 olursa eğt artmaz mı?

Bir sürü soru çıkar bu konudan ve biri egt gostergesi takmadan bunların hiçbirine cevap bulunmaz.

Bence önceliğimiz sıvı kite vermeyin, normal sıralı kit alın, mutaka obd2 destekli olsun. Bi haftasonu da Bahçeşehir tarafına gelirsiniz hem muhabbet ederiz hem ayar yapariz, üstüne çay içeriz.

yavuz364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıvı LPG nin bu forum açısından en büyük avantajı muhtemelen performansıdır direk karbüratörde bi gazlaşma olacağından dolayı 200hp lik turbo bi arabada gözle görülür belkide bi 5-10hp lik güç alabilirsiniz..

Yurtdışında LPG li drag arabaları yapmaya başladılar bile, hep sıvı sistem kullanıyorlar, ufak bi NOS etkisi oluşturuyor sonuçta..
    Quattro...Torukcars ARGE & Kulvar.info.tr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yavuz364 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıvı LPG nin bu forum açısından en büyük avantajı muhtemelen performansıdır direk karbüratörde bi gazlaşma olacağından dolayı 200hp lik turbo bi arabada gözle görülür belkide bi 5-10hp lik güç alabilirsiniz..

Yurtdışında LPG li drag arabaları yapmaya başladılar bile, hep sıvı sistem kullanıyorlar, ufak bi NOS etkisi oluşturuyor sonuçta..
    Tabi bunların hepsi afr gozeterek düzgün ayar yapılınca gecerli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler