User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bir öğrenci için E30 toplamak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Bir öğrenci için E30 toplamak

Arkadaşlar merhabalar, sizlere uzun süredir hayalim olan bir araç, daha doğrusu bir proje hakkında danışmak istiyorum.

Kısaca anlatmam gerekirse Sr20det veya 1jz motorlu, 400 hp civarı bir e30 yapmak istiyorum kendime. Fakat bazı sıkıntılarım var ki..

1- Daha önce hiç böyle bir işe kalkışmadım, yani sıfır deneyim. (sayılıyorsa baza iskeletinden ufak bir buggy yapmışlığım var :P)

2- Yaklaşık 40.000 lira gibi bir bütçem var, yeter mi bilmiyorum.

3- Yaptıktan sonra sorun çıkarır mı emin değilim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum abilerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardesim bence e30 un görünusu kasanin durumu diriligi temizligi çürüksüz olmasi hizli olmasindan önce gelir . 40 000 tl lik butce ile hem hizli hemde kupon bir arac hazirlayamazsinda yürütemezsinde.nacizhane tavsiyem bu yola bas koyduysan elindeki butcenin 30 35 bin tl sine degisensiz curuksuz düşuk motor hacimli diri bi E30 coupe alip 5 tl sinide kozmetigine harcardim biraz zaman gectikten sonra butceni ayarlarsan güzel E 30 a her motor yakisir ilk önceligin cok temiz bir kasa olmali

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence o para motora bile yetmez abi. kasası temiz mermi gibi stock bi e30 alırdım ben olsam

westalim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önceden sahip oldunuz mu bilmiyorum ama ben olsam o paraya bebekler bebeği bi e30 alıp oem binerdim ögrencilik bitincede zaten o dönem içinde gıdıklıcaktır sürekli bu fikir seni istediğin motoru atarsın

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaşınızı bilmem ama bir dost tavsiyesi öğrencilik ile o işlere girmeyin
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaklaşık 6-7 ay dır e30 topluyoruz bacanağımla diyeceğim o durki o meblağ ile bulaşma derim, tabiki bu arz talep ve aracın temizliği ile alakalı bence o rakamlara alabileceğin okadar araç varken bulaşma 😊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    m50B... yi sindirdin de swap mı kaldı derler adama öğrenci kardeşim

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizimkilerin 1.9 jtd Doblo bende ben kullanıyorum.

Dizel olmasına rağmen beni yıpratıyor.Ara sıra sürpriz arızalar çıkıyor.(map sensörü, volan arızası, veya ağır bakımlar, triger kayışı debriyaj seti vs)
    Daha kışın başında kış lastiği aldım, Roadstone.Kenar bir marka olmasına rağmen bana külfetli geldi.Taksite böldürdüm hala ödüyorum mesela.Sonra periyodik bakımı var, 2 bin kilometre kaldı.
    Diyeceğim o ki, Doblo gibi çok yaygın ve parçası neredeyse sudan ucuz bir araçta bile birçok sürpriz çıkması muhtemel ve öğrenci bütçesi için ağır gelebiliyor bazen.Hatta benim için sıklıkla.

Kaldı ki siz, daha yaşlı ve premium bir markanın ekol bir aracını alıp toplamak ve swap yapmak istiyorsunuz.Oem olmayan bir sistemde birçok aksaklık olacaktır, olmasın diye çabalarsanız para sadece baştan cebinizden çıkacak.Çevremde gördüğüm kadarıyla bir swap yapıldığında ya baştan sorunlar çözülüyor, ya da yaşandıkça hallediliyor.Yani hiç ucuza mal edilemiyor.
    Bir projeye 30k bütçe ayrıldıysa giden 50-55 olabiliyor mesela.Ezici çoğunluk bütçeyi aşıyor.O yüzden bence bu toptan vazgeçin.Bir öğrenci olarak benim gayem de 6 silindirli, değişensiz, dijital klimalı bir e34 alabilmek, ama kaç zamandır istememe rağmen, gerçekleştiremedim.Bence siz de şapkayı önünüze koyup bir düşünün.

ouzs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İLk mesajının proje sorgusu olması enteresan önce kendini tanıştırsan bizlere daha iyi olur.

Konun ile ilgili olarakta;

sr20 det fantazi olur. Maliyet hesabı yaparsın aşşa yukarı rakam veriyorum 15-20 bin motor dersin 10 bine yürüyen cenaze bi e30 bulursun motoru swaplamak için kolları sıvarsın ama araban yıkıntıdan öteye geçmez.

Ha şöyle dersen olur. Ben bi e30 bulayım motoruna m20 serilerinden swaplayayım. Ozaman ok. Maliyeti sr20det ten daha düşük maliyetli bmw serilerinin motorlarından swaplarsan o iş olur.

Not
    40.000 TL paran hazırsa öğrencilikle alakalı bir sıkıntın yok. Proje fiyat ve maliyeti verenler kulaktan dolma bilgiler vermesin. 40.000 TL ye m20b25 hatta m50 bile koyarsın.

70.000 Tl ye de koyarsın. İşin ne kadar derinine ineceğin önemli.

Benden tavsiye.
    Sürat hız ve çeviklik istiyorsan Motor şanzuman ve yürüyen aksama yoğunlaş. Kaporta standart aldığın gibi kalsın. 40.000 e çıkarsın.
    Görüntü ve çekicilik istiyorsan da komple kaporta boya koltuk döşeme donanım a yoğunlaş. Motor standart kalsın. Buna da 40.000 e Çıkarsın.

Söylenenin aksine bu işten vazgeçme. Ve daha önce bu işi yapan birileriyle tanış.
    Konu ouzs tarafından (11-02-2017 Saat 11:05 ) değiştirilmiştir.
    *On3r*

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya dalmadan önce kendinizi tanıtma konusu açsanız daha güzel olurdu.

Not: Öğrenci halinle hiç kendini üzme, al temiz yakışıklı bir araba koy mazotunu bol bol gez olsun bitsin
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence, kırk bine alabileceğin en temiz E30u al ve bin.
    Hayal edemeyeceğin kadar çok sorun çıkabilecek bir macera.
    Düz adam___

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1. Kendine tanıtan konuyu aç.

2.Öğrenciysen okulunu oku.Hazır paran var ise bir kısmına az yakan hoş görünen bir araba al kalanıyla gez toz o yıllar tekrar geriye gelmeyecek.

3.İlla E30 diyorsan temiz bir E30 al bin.Swap işi legolardan oyuncak araba yapmak gibi değil.Motoru,şanzımanı,kulakları,beyni derken sana 40.000'den çok daha fazlası lazım.

4.Çok paran olursa da E30 gibi ekol bir kasaya gidip sırf güçlü diye bir japon motoru swaplama.Bmw'ninde o kasaya uygulanabilen güçlü motorları var.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bende katılıyorum herkese.Çok başın ağrır en temizi al bitane tertemiz e30 mis gibi bin
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O paraya m50b25 koyulup turbo yapsan ucu ucuna anca yeter sanırım. Kaldı ki 1jz felan hayal. Kasa düzgün motoru orta seviye bi araç alın m50b25 koyup yoluna devam et. Kısıtlı öğrenci halinle benzinle bile zorlanırsın eğer ek gelir yoksa. En mantıklı seçenek 1.7 dti alın yazılım turbo intercoller bronz baskı sizi tatmin eder okul bittikten sonra imkanlar el verirse yaparsınız

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hoşgeldin.
    E30 a ayri bir hayranlığım var ne olursa olsun diyosan olabilir. 40 bine ek9 typer vardi sitede satılık. 5bijon yürüyeninden motoruna kadar dolu. Onu alırdm yerinde olsam. Değer de kaybetmez
    SWAT

Ucanadamyoktur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende öğrenciyim üstüne üstlük çalışıyorum 1.6 vvt-i corollanın benzini canımı yakıyor (kmde 30-35 kuruş) kaldı ki 1jz sr20det falan diyorsun. Herkesin dediği gibi al güzel bi dizel onun üstünde uğraş swap mwap girme harbi külfetli olur. Aracımın motoru arızalı 2.5 aydır yatıyor yapmışken 1.8 yapayım dedim vvt-i ların içleri lego gibi olduğu için uygulanabiliniyor. Kendi bloğumla yapayım dedim 6 lirayı buldu çıkma motor alayım dedim 5 lira motora 1.5 lira eski bloğu söküp yenisini takmak için istediler ki bu her an görebileceğin bir corolla sen bmwye japon motor swap muhabbetinden bahsediyorsun onu artık mezun olup işe girdiğinde yaparsın diyeyim
    Konu Ucanadamyoktur tarafından (11-02-2017 Saat 18:18 ) değiştirilmiştir.

psikolojikdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu işleri az bilen bir adam olarak nacizane tavsiyem 20 bine aracını al kalan 20 bini 4 seneye böl her sene 5klık bütçe ile dünyada görmek istediğin yerlere git kendine swaplı bir araçtan çok daha fazla şey katar

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınız varmı şuan acaba? Eğer yoksa iyi durumda e30 alır,yavaş yavaş toplardım bütçemin bir kısmı ile.Motora hiç girmezdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlgi gösteren herkese teşekkür ediyorum Sanırım kendimi tanıtan bir konu açıp temiz bir E30 ile geçireceğim öğrenciliğimi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler