User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Seat İbiza Yakıt Göstergesi

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lightbulb Seat İbiza Yakıt Göstergesi

Yakın zamanda 2006 model 1.4 Tdi ibiza satın aldım 6L kasa kodlu sorunuma gelince

-Yakıt göstergesi çeyrekten boşa doğru çok çabuk düşüyor

-Yakıt lambası yandığında bildiğim kadarıyla 7lt mazot kalmış oluyor. Ama 6.2lt ortalamaya sahip aracın ışık yandığında 50-70 km gidebileceğini söylüyor yol bilgisayarı

şimdi eski aracımla karşılatırırsam C3'te ışık yandığında 100-120 km gösteriyordu ve mantıklıydı. Acaba gidebileceğinden az gösterip yolda kalmayayım diye beni mi korumaya çalışıyor yoksa şamandıra ya da göstergeyle alakalı bir sorunum mu var?

Aynı araca sahip olmuş arkadaşlardan bilgi alırsam ona göre araçta sorun mu var yoksa normali mi böyle onu anlamak istiyorum.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapi itibari ile deponun ceyrektenn sonra daha hizli dusuyor.Hatta fullden yarima gelmesi baygi bir vakit aliyor sonra daha hizli gidiyor Benim Golf7 aracimdada oyle ama pololarda dahada fazla bu olay bir anda bitiyor resmen

Isik yandigindaki ortalama onemli,ben cok gazlarken isik yanarsa 65 km menzildede isik yaktigi oldu.Basmazken 120 de falanda yaktigi oldu

Menzil tam 0 iken depoda 5lt olarak mazot gordum ben,bu 5 ltnin hepsinu kullanabilirmi onuda bilemeyecegim.

Birde en buyuk etken depo buyuklugu, bildigim kadariyla C3 un deposu 5lt daha buyuk polodan.Ondan dolayi isik yandiginda menzil dusuk olucaktir dogal olarak

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yol bilgisayari 0 km gosterdikten sonra mecburiyetten 40km daha gittigini soyleyen vardi uzun yolda. Denemedim hic tabi net bir sey diyemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapi itibari ile deponun ceyrektenn sonra daha hizli dusuyor.Hatta fullden yarima gelmesi baygi bir vakit aliyor sonra daha hizli gidiyor Benim Golf7 aracimdada oyle ama pololarda dahada fazla bu olay bir anda bitiyor resmen

Isik yandigindaki ortalama onemli,ben cok gazlarken isik yanarsa 65 km menzildede isik yaktigi oldu.Basmazken 120 de falanda yaktigi oldu

Menzil tam 0 iken depoda 5lt olarak mazot gordum ben,bu 5 ltnin hepsinu kullanabilirmi onuda bilemeyecegim.

Birde en buyuk etken depo buyuklugu, bildigim kadariyla C3 un deposu 5lt daha buyuk polodan.Ondan dolayi isik yandiginda menzil dusuk olucaktir dogal olarak
    Menzil genelde aynı oluyor dediğim gibi 50-70 civarında ama kalan litreye göre saçma bir değer bana göre. Demekki sürücüyü yolda bırakmama amaçlı bir önlem olabilir bu.

Ayrıca bildiğim kadarıyla C3'ünde 45 litre İbiza'nın da 45 hatta +7 yedek gibi ifadeler var kullanım kitapçığında. Durum müsait olduğunda fulleyip bakmak gerek ibiza için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eren G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yol bilgisayari 0 km gosterdikten sonra mecburiyetten 40km daha gittigini soyleyen vardi uzun yolda. Denemedim hic tabi net bir sey diyemiyorum.
    muhtemelen 0 gösterdikten sonra yol yapması lazım çünkü kalan litreyle range orantısız oluyor.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yolda kalmamak için onlem ve ayrıca kullanım ortalamana gore düşüyor , ben polo ile istanbul parka çıktığımda menzil yüksekti ve çeyreğe yakın benzin vardı 1 ısınma turu attım gazlayarak hop ışık yandı menzil sıfırlandı oyle gazlayarak 5 tur attım + sonra benzinciye kadar yol gittim birden düştüğünü bildiğimden benzin olduğunu biliyordum rahattı içim ama piskolojik baskı yapıyor insana

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Leon fr da fulledikten sonra 200 km full gidiyo sonra düşmeye başlıyo ve hiç durmuyo 450-500 km 1 depo gidiyoruz.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ertantamer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Leon fr da fulledikten sonra 200 km full gidiyo sonra düşmeye başlıyo ve hiç durmuyo 450-500 km 1 depo gidiyoruz.
    Hatta hic basmayinca ve ortalam dusuk olunca yerinden bile kipirdamiyor Videonun basi ve sonunda full sozde hala
    VW 1.6 TDI Golf 7 Yakit Tuketimi (Fuel Consumption) - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    demekki araçta sorun yok VAG grubunun özelliği böyle teşekkür ediyorum bilgiler için

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler