User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
42 sonuçtan 39 ile 42 arası

Konu: LPG ye geçme sorunsalı Lpg Korkusu YARDIM !

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayseri'de istediğiniz profesyonellikte bir işletme bildiğim kadarıyla yok.
    bende bahane arıyorum vallahi boş yere aksiyona hiç girmiyim o zaman
    90's

nrkdrarsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence LPG taktırmak gayet mantıklı. Araba zaten yeni araba şahin değil ki, zarar vereceğini sanmam. Çok uzun vadede düzgün kulanılmazsa belki. Honda Civic LPG'li kullanan bir çok insan var yakıtının çok fazla düştüğünü ve araca uygun LPG takıldıkça arıza vermediğini duydum. Mutlaka OBD'li LPG taktırın, hem arıza ışığı da yakmaz. Önemli olan tabi ustalık ama LPG'nin markasının da araca uyumlu olmasının iyi olduğunu söylerler. Yanlış hatırlıyor da olabilirim ama Landirenzo'yu Hondalar için tafsiye ediyorlardı. Ruhsata işletme maliyeti vs. 300TL civarı idi en son. Bence direk taktırın benzinde binmeye gerek yok. Bir sürü Honda kullanıcısı LPG'de kullanıyor ve LPG'den dolayı arıza yapan, sorun çıkaran araçlar değiller. Çok nadir olur. Yakın çevremde LPG taktıran bir çok insan var ve hiç memnuniyetsizlik yaşayan duymadım. Bizim Tempra motorlu Kartal motor durumu iyi ve geçmişini bilmemize rağmen, benzinli düz motor Kartalımızın çekişi daha iyi hissettiriyor, ama tempra motorlu olan uzun yıllardır LPG'li ve düz olanın motorunun sıfır olmasının avantajı var. Yine de LPG'li olması daha mantıklı. Çünkü aralarında yarı yarıya fark var ama gidiş farkı çok az.

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karar verdim Prinsin Silverline modelini taktıyorum. haftaya montaj yapılacak ilk yorumlarımı yazarım
    90's

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vtec powe® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LPG fiyatları cok dengesiz seyreder. Ağustosta 1,87 TL den aldıgım LPG, aynı istasyonda şu an 2,70 TL
    Ülkede genel güncel zam politikasını bir kenara koyacak olursak gaz son 3-5 senedir genelde kışın artıp yazın ucuzluyor.

Kışın aracın zaten fazla yakma eğiliminde olması, motor ısınana kadar daha uzun süre benzinde gitmek zorunda olmak (hele ki kısa mesafe kullanıyorsan), can sıkıcı olabilir ama buyuk resme baktıgın zaman (jöleli mode on) lpg her turlu tasarrufludur. Bu tasarrufta ortalama % 40 dır.

Her 20-30 binde bir subap ayarı ister başka da bir kulfeti yoktur.
    O aracta asıl canını sıkacak mesele gazda giderken benzin ibresinin de düşüyor olması.

İyi bir marka ve usta bulup bence dk düşünmeden geçmelisin.
    21K km dir LPG'li araç kullanıyorum. 10K bakımlarını yaptırıyorum ama subap ayarını duymadım hiç. Nedir bu acaba?
    Değerlendirmeye yardımı olacaksa araç A4 2.0tfsi, kit Landirenzo Omegas.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler