User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Saxo VTS Yardım

Senol Demirağlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Unhappy Saxo VTS Yardım

Herkese kolay gelsin iyi forumlar.Aracım 1 ay önce conta yaktı.Conta yakmasından önce forumda konusunuda açmıştım,aracım 2500 ile 3000 bin devir arası silkeliyor diye.Sıfır orjinal ateşleme bobini aldım ve düzeldi diye yazdım.Ancak motor ısındıkça 5 6 km sonra tekrar silkeleme yapmaya devam ediyordu.

Sonrasında ustam bujilere baktı 3. buji hiç ateşlememiş bembeyazdı yani piston görevini yerine getirmiyordu.Hazır conta değişecekken pistonlarıda kontrol etti tamir ettiğini, düzelttiğini söyledi.Motor 1 hafta sonra kapandı pistonları kontrol ettiğini ve düzelttiğini söyleyen ustam,arabayı çalıştırınca siklelemenin devam ettiğini ve beyin pistonlara sinyal göndermeyip o yüzden silkelediğini söyledi.

Neyse aracı çıkartmak istedik beyinciye götürmek için çıkarttık ancak arabam resmen hiç gitmiyor 2 bin devire gaza sonuna kadar bastığım halde 6 7 saniyede çıkıyor bisiklet bile beni geçiyordu. .Aracım 2 km sonra stop ederek yolda kaldı ve el freninin ordan resmen duman gelmeye başladı.Aracın altına eğilip baktığımda katalizörün resmen alev almak üzere olduğunu gördüm.

Tekrar ustaya geri götürdük ve BENİM YAPABİLECEĞİM BİRŞEY YOK BEYİNDEN KAYNAKLANIYOR diye beni fırçaladı.Sesimi cıkartmadım ve arabayı çekiciye yükledim.

Dün beyinciye götürdüm ve beyinci 3 saat sonra beni arayarak beyinde hiç bir problem yok problem mekanik olduğunu söyledi.

Bu kadar masraf yaptığım halde,giden arabamın şu an gitmemesi benim canımı aşırı sıkıyor ve üzüyor.İzmir içi önereibleceğiniz ve sorunumu çözecek usta kimdir?
    Benim hayatta yegane fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir. M.Kemal ATATÜRK
    35 AF 3660 | 35 DA 9662 | 35 AFM 917

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyinci ile görüştür ustanı, beyinci anlatsın olayı. Ustaya ödemenin tamamını yaptın mı ?

Kusura bakma ama müşterisine bu şekilde konuşan adamdan usta falan olmaz. Fırçalamak ne demek spor gazetesi.

Yapmışsın olmamış. Arabayı alırken teste çıkmadınız mı ? Yürümeyen arabayı neden aldın götürdün ?

Şimdi gittiğinde alacağın cevap başka yerde kurcalatmışsın beni bağlamaz olacak en iyi ihtimalle.

Üzülerek söylüyorum referanslı bir tamirci de 1 motor daha yaptıracaksın gibi görünüyor. Geçmiş olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyinci ile görüştür ustanı, beyinci anlatsın olayı. Ustaya ödemenin tamamını yaptın mı ?

Kusura bakma ama müşterisine bu şekilde konuşan adamdan usta falan olmaz. Fırçalamak ne demek spor gazetesi.

Yapmışsın olmamış. Arabayı alırken teste çıkmadınız mı ? Yürümeyen arabayı neden aldın götürdün ?

Şimdi gittiğinde alacağın cevap başka yerde kurcalatmışsın beni bağlamaz olacak en iyi ihtimalle.

Üzülerek söylüyorum referanslı bir tamirci de 1 motor daha yaptıracaksın gibi görünüyor. Geçmiş olsun.
    Ustaya ödemenin tamamını yapmadım bu saatten sonra da zaten yapmayacağım.

Olay geçen hafta cumartesi günü gerçekleşti dün de beyinciye çekiciyle götürdüm.Tekrar aynı ustaya gitmemek için zaten açtım bu konuyu.106 ve saxodan anlayan izmirde usta arıyorum.
    Benim hayatta yegane fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir. M.Kemal ATATÜRK

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam da abicim senin arabanı yapması gereken adam yapmamış.

Götür arabayı at kafasına yapsın teslim etsin.

He adama verdiğin para cüzi bir miktar ise yani ödemediğin kısım ile düzgün bir yerde arabanı yaptırabiliyorsan muhatap olma git yaptır.

İzmirli arkadaşlar görünce yazar milyonkere sökülüp takılan motorlar elbet anlayan birine yönlendirirler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün a racımı otolab'a teslim ettim.Bakalım çözebilecekler mi...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler