User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: toyota corolla 1.6 16v 4 af engine (karbüratörlü)

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

toyota corolla 1.6 16v 4 af engine (karbüratörlü)

merhaba herkeze başlıkta belirttiğim gibi 90 model corollamız var neler yapılabilir düzgün işçilik gerektiren yerler neresidir aklıma weber carb. ve egzoz sistemi geliyor enjeksiyonlu sisteme geçmek ne derece doğru 20v kapak bulabilir miyiz ve takabilir miyiz ince detayları nedir ?
    teşekkürler herkeze

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pek ilgilenen motor değil mi ?

suprolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    enjeksiyona geçmeden birşey çıkmaz.blok uygunsa kapak değiştirilebilir tabiki,20v türkiyede zor bulunur diye düşünüyorum benim elimde 16v big port diye geçen kapaktan var blok uygunsa alıp doldurun..çok büyük zaman ve para harcamanız gerekli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kapağın fotosunu ve fiyatını özelden alabilir miyim

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karbüratörlede bayağı bir şeyler çıkar aslında 4 boğaz karbüratör uygulanabilir weber dcoe seri bu iş için biçilmiş kaftandır fakat temizini bulmak çok zor artık o yüzden racing motor karbüratörü uygulanabilir bir nevi itb gibi bir şey olur bununla birlikte kapak taşlayıp sıkıştırmayı bir miktar arttırırsın üzerine bir de dereceli eksantrik koyarsın tüm bu işlemler sonrası 30 hp alırsın sanıyorum ve toplam maaliyet 3-4 bin tl yi bulur.

Eksantriği daha agresif bir şey kullanırsın devir bandını yukarıya çekersin daha fazla güçte çıkabilir.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

timuçin38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araca pek birşey yapamazsın malesef. bende sıfırdan beri 93 ae101 kasa kullanıyorum aynı motor. ufak dokunuşlarla uzun ömürlü olmasını sağlarsın. zaten bu araçlar kusursuz nerdeyse. 20 valf kapak 4age, bazı avrupa ülkelerinde 7afe motor olarak var. ama bunların yağlama jetleri triger kasnagına kadar farklı.benim aracım 390.000 km de ve honda yetkili servisinde çalıştığım için fd6 kasa civic (06-11) modellerle çok denemem oldu ve taze ekmek gibi yedim rollde Ben kendi aracımın performansından çok memnunum.aracın avansı nasıl karbüratör yakıt karışım oranları, kurum,avans, bakım düzeni,karbüratör sağlığı,otomatik jikle düzeni,oktan ayarı v.s v.s gittikce gider. kapak v.s uğraşana kadar düşük bar turbola inan en keyifli corolla senin olur. ve aklına takılan bişey olursa sanayide iyi ustalarımıza elletmeden önce özelden yaz cevaplayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı timuçin38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu araca pek birşey yapamazsın malesef. bende sıfırdan beri 93 ae101 kasa kullanıyorum aynı motor. ufak dokunuşlarla uzun ömürlü olmasını sağlarsın. zaten bu araçlar kusursuz nerdeyse. 20 valf kapak 4age, bazı avrupa ülkelerinde 7afe motor olarak var. ama bunların yağlama jetleri triger kasnagına kadar farklı.benim aracım 390.000 km de ve honda yetkili servisinde çalıştığım için fd6 kasa civic (06-11) modellerle çok denemem oldu ve taze ekmek gibi yedim rollde Ben kendi aracımın performansından çok memnunum.aracın avansı nasıl karbüratör yakıt karışım oranları, kurum,avans, bakım düzeni,karbüratör sağlığı,otomatik jikle düzeni,oktan ayarı v.s v.s gittikce gider. kapak v.s uğraşana kadar düşük bar turbola inan en keyifli corolla senin olur. ve aklına takılan bişey olursa sanayide iyi ustalarımıza elletmeden önce özelden yaz cevaplayım.
    aklımda weber, son sustrucu orjinal, headrs, 51 lik düz boru vardı. atmosferik beslemekti . araç suanda lpg de sorunlu onları düzeltiyorum uğraşan daha doğrusu motor hakkında bilgisi olan kişilerin varlığı daah çok mutlu etti motor yağı olarak mobil 1 10w40 attım ideali nedir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karbüratörlede bayağı bir şeyler çıkar aslında 4 boğaz karbüratör uygulanabilir weber dcoe seri bu iş için biçilmiş kaftandır fakat temizini bulmak çok zor artık o yüzden racing motor karbüratörü uygulanabilir bir nevi itb gibi bir şey olur bununla birlikte kapak taşlayıp sıkıştırmayı bir miktar arttırırsın üzerine bir de dereceli eksantrik koyarsın tüm bu işlemler sonrası 30 hp alırsın sanıyorum ve toplam maaliyet 3-4 bin tl yi bulur.

Eksantriği daha agresif bir şey kullanırsın devir bandını yukarıya çekersin daha fazla güçte çıkabilir.
    eksantrik işine girmeden port polish ve big subap big karb yapsak ne kadar güç alırız? bu dediklerim egzantriği zorunlu kılar mı ? türkiyede egz mili satan var mıdır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söylediğini kendi aracım için yapıyorum şu anda portları pürüssüzleştirdim subaplarıda büyütüp sonucu göreceğim ama egsantriksiz çok bir güç çıkacağını sanmıyorum.

Aşağıda konum var göz atmak istersen ;

http://www.techturkey.com/forum/gene...tme-ilemi.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    projeniz hayırlı olsun kickboxer adlı üyenin dediklerini dikkate almanız yönündeyim bende ayreten sibopları aynı ağırlığa eşitlemek için traşlamak mantıklı mıdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özellikle daha hafif subap aramayacağım zaten subaplarıda tr de üretim yapan bir firmada yaptıracağım hepsi birbirlerinin aynısı olacağı için ister istemez ağırlıklarıda eşit olacaktır.Benim projemde bana sorun çıkartabilecek tek kısım subap çapı büyüyeceği için açıldığında doğal olarak aşağıya doğru daha fazla inecek (subap konumu çapraz şekilde) bu durumda piston yüzeyine dokunma durumu olabilir bunu kapak açmadan bilemiyorum şimdilik bana sürpriz çıkarabilecek tek konu bu gibi görünüyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler