User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Değişik bir sorun. İyi bir elektirikçi lazım. :D

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Değişik bir sorun. İyi bir elektirikçi lazım. :D

Merhabalar arkadaşlar aracım 1.7 Dti corsa soruna benim aklım ermedi detaylıca anlatayım size.

Sıkıntım şu uzun yolda sıkıntısız gidiyorum önüme araç çıkmaya kalktı bir kerelik uzunları yaktım kapattım bu süre içerisinde teyp sustu açıldı tesadüf olmuştur dedim. Tekrar uzun yaktım kapattım yine öyle oldu dedim su sefer var bişeyler. bir müddet sonra bu sefer elim uzun da basılı kaldı bir kaç sn araç çıktı önüme göstergedeki bütün ışıklar yandı ibreler düştü araba gaz yemedi sonra sn sonra tekrar eski haline döndü.

Evin önüne geldim gayet normal bekledim 2-3 dakika turbo için kapattım ve eve çıktım. Ertesi sabah metroya arabayla gideyim dedim anahtarı bir çevirdim ışıklar normal şekilde yandı ama yağ ve arıza lambası (motor arıza değil anahtarlı olan) 2 si birlikte yanıp sönmeye başladı ve marşa bastım ne olcak diye almadı. Gözüme çarpan nokta Turbo Timer kapalı idi kendi kendine açıldı ve teyp te setup yazan ekran geldi.

Aynı günün iş çıkışı geldim kontağı çevirdim herşey normal araba çalıştı. Dedim akü zayıf galiba şarj etsin 5 dakika hiç bişeyi ellemedim ama birden aklıma uzunları yakmak geldi kolu bi çektim herşey gitti arabada. Tavan lambası 4lü ler kumanda bile çalışmadı. Arkadaş geldi takviye yaptık çalıştı araç herşeyi yaktık far sis teyp tavan lambası hiç bişey yok tepki yok uzunları yaktık yine gitti. Tekrar çalıştırdık sıkıtı yok herşey açık sellektör üstüne sellektör tepki yok. Biraz gezdik araçla kapattık açtık tek marş maşallah aksi bi durum yok. Gece çektim aracı.

Ertesi sabah yine aynı yağ ve arıza yanıp sönüyor marşa basıyıorum el freni ve yağ lambası sönükleşiyor marş tepkisi yok.

Park lambalarını söktüm amerikandan yaparsa diye tepki yok ama 4lü tavan farlar yanıyor sıkıntı yok.

Farlar yanıkken kontağı çevirmek geldi aklıma kontağı çevirdim yağ ve arıza yavaş yavaş durmaya başladı yanıp sönmeyi bırakıp ve normal şekile geldi ekran marşa bastım çalıştı. 5 dakka falan çalıştı sellektör attım sıkıntı yok kornaya basayım dedim araba yine elektirik kesti. Tavan lambası 4 lü hiç bişey çalışmıyor. 5 10 sn sonra tavan lambası kendiliğinden yandı.

aklım ermediği için kutup başlarını söktüm bıraktım. Var mı yardımcı olabilecek nedir sıkıntı sigortaları kontrol ettim 3 4 kere patlak çatlak göremedim. Gözüme çarpan kablo kesikliği sıyrıklığı yok sanki şase yapıyor bi şey araba korumaya alıyor kendini gibi elektirik kesiyor.

Yardımlarınızı bekliyorum kafayı yiyecem 2-3 gündür Arabamı seviyorum içim el vermiyor bu şekilde bırakmaya.
    Gundiklemiyecek işçiliği iyi tecrübeli usta lazım
    -_-_-_-

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    akun doludur fakat amperi düşmüştür ilk olarak akunu değiştir derim

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şarj dinamosu yada akü arızalı gibi duruyor. Araç şarjını ölçüm yaparken uzunları fln yakmayı deneyin degişiklik oluyormu. Birde turbo timerı iptal edin deneyin derim.

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sarj dinomosu ve akü ilk kontol ediceğin yer olsun
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende aynı fikirdeyim akünün amperi falan düşmüş olabilir yada şarj dinamosu iyi bir elektrikçi ikisinide hemen kontrol edip sorun olup olmadığını anlar

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    akünü ölç araba calısmıyoken
    bırde arabayı calıstırdıgında ölç

ya alternatör şarj etmiyo,ya akün bitik..
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cumartesi bakıcaz bakalım bakanlıkta memurum izin azaldı hafta sonu baktırıcam ama sizce normal bir elektirikçiye mi yoksa yetkili opel servisine mi gitmeliyim ?
    -_-_-_-

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fuatozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar aracım 1.7 Dti corsa soruna benim aklım ermedi detaylıca anlatayım size.

Sıkıntım şu uzun yolda sıkıntısız gidiyorum önüme araç çıkmaya kalktı bir kerelik uzunları yaktım kapattım bu süre içerisinde teyp sustu açıldı tesadüf olmuştur dedim. Tekrar uzun yaktım kapattım yine öyle oldu dedim su sefer var bişeyler. bir müddet sonra bu sefer elim uzun da basılı kaldı bir kaç sn araç çıktı önüme göstergedeki bütün ışıklar yandı ibreler düştü araba gaz yemedi sonra sn sonra tekrar eski haline döndü.

Evin önüne geldim gayet normal bekledim 2-3 dakika turbo için kapattım ve eve çıktım. Ertesi sabah metroya arabayla gideyim dedim anahtarı bir çevirdim ışıklar normal şekilde yandı ama yağ ve arıza lambası (motor arıza değil anahtarlı olan) 2 si birlikte yanıp sönmeye başladı ve marşa bastım ne olcak diye almadı. Gözüme çarpan nokta Turbo Timer kapalı idi kendi kendine açıldı ve teyp te setup yazan ekran geldi.

Aynı günün iş çıkışı geldim kontağı çevirdim herşey normal araba çalıştı. Dedim akü zayıf galiba şarj etsin 5 dakika hiç bişeyi ellemedim ama birden aklıma uzunları yakmak geldi kolu bi çektim herşey gitti arabada. Tavan lambası 4lü ler kumanda bile çalışmadı. Arkadaş geldi takviye yaptık çalıştı araç herşeyi yaktık far sis teyp tavan lambası hiç bişey yok tepki yok uzunları yaktık yine gitti. Tekrar çalıştırdık sıkıtı yok herşey açık sellektör üstüne sellektör tepki yok. Biraz gezdik araçla kapattık açtık tek marş maşallah aksi bi durum yok. Gece çektim aracı.

Ertesi sabah yine aynı yağ ve arıza yanıp sönüyor marşa basıyıorum el freni ve yağ lambası sönükleşiyor marş tepkisi yok.

Park lambalarını söktüm amerikandan yaparsa diye tepki yok ama 4lü tavan farlar yanıyor sıkıntı yok.

Farlar yanıkken kontağı çevirmek geldi aklıma kontağı çevirdim yağ ve arıza yavaş yavaş durmaya başladı yanıp sönmeyi bırakıp ve normal şekile geldi ekran marşa bastım çalıştı. 5 dakka falan çalıştı sellektör attım sıkıntı yok kornaya basayım dedim araba yine elektirik kesti. Tavan lambası 4 lü hiç bişey çalışmıyor. 5 10 sn sonra tavan lambası kendiliğinden yandı.

aklım ermediği için kutup başlarını söktüm bıraktım. Var mı yardımcı olabilecek nedir sıkıntı sigortaları kontrol ettim 3 4 kere patlak çatlak göremedim. Gözüme çarpan kablo kesikliği sıyrıklığı yok sanki şase yapıyor bi şey araba korumaya alıyor kendini gibi elektirik kesiyor.

Yardımlarınızı bekliyorum kafayı yiyecem 2-3 gündür Arabamı seviyorum içim el vermiyor bu şekilde bırakmaya.
    Gundiklemiyecek işçiliği iyi tecrübeli usta lazım
    Kuvvetle muhtemel şarj dinamon sıkıntılı. Şaşmaz'da Naci var, götür bi göster. Nokta atışı sorununu çözer.
    öyle işte.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senin sorunu herhangi bir dinamocu akünü ölçerek çözer. çok çok özel biryer aramana gerek yok. çoğu elektrikçinin kolay bulacağı bir soruna benziyor.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

DenizKaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuvvetle muhtemel şarj dinamon sıkıntılı. Şaşmaz'da Naci var, götür bi göster. Nokta atışı sorununu çözer.
    yeri nerde ? benimde aynı sıkıntılarım var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlısı bakalım arkadaşlar da çok değişik bi durum yani anlam veremedim ben
    -_-_-_-

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar sorun çözüldü Acayip değişik şekilde boşu boşuna kendi kendimi yemişim

Kutup başını çıkarmıştım ya Geri taktım düzeldi Temassızlık yada oksit varmış galiba Böyle bi durum olursa kutup başları önceliğiniz olsun yardımlar için teşekkürler
    -_-_-_-

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler