User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: volvo v40 ses sorunu!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

volvo v40 ses sorunu!

Selamlar..

Volvo v40 2000 model 1.8 (122bg) 178.xxx km araca sahibim araci alali 5 ay oldu son 1 aydir maalesef asiri rahatsiz edici bir ses ile karsilastim daha once hic rastlamadigim bir problem oldu.

hararetim 40derecelere geldiginde arac benzinden dizel sesine gecis yapiyor ayni sekilde kendim denedim ve sorunun en bastan sensor ile alakali oldugunu dusunup temizlettim ancak ise yaramadi (bu arada almanyada yasiyorum) 5 kez degisik ustalara gittim ancak hic bir sekilde sorunun kasnaktanmi yoksa egzantrikten mi oldugunu anliyamadilar illa yetkili servise goturmemi tam olarak hatanin ne oldugunu ogrenmemi istediler benim arastirmalarim sonucu kasnak uzerinde ufak milimetrik catlaklar meydana geldiginden yada egzantrik ile alakali bir sorunun olabilicegini dusunuyorum-ki oyle ise parcalar maalesef arac degerinin yarisi

ilerde bana buyuk problemler cikarirmi yada baska sekilde kurtulma yolum varmidir..

tesekkurler

UĞUR_GSI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun buyuk ihtimal vvt selonid valf.ikinci seçenek kasnak baska yerde arama. Baska bi vvt selonid valf bul dene değişimi kolay o degilse o zaman kasnağa yönel

e.sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba,
    bence de eksantrik resetleme valfi kaynaklı bir sorun. internette videoları vardı, onları da izleyip fikir edinebilirsiniz. vvt kasnağı dışarı yağ kaçırmaya başladıysa (trigeri yağlamaya başlıyor) onun da vakti gelmiş demektir. şimdiye kadar araştırdığım kadarıyla biraz kronik biraz da uygun olmayan viskozite/uzun yağ değişimi periyodu kaynaklı oluşuyor. 150k-200k arası vvt kasnağının da değişim vakti geliyor.

yakın zamanda ben de trigeri değiştirirken vvt kasnağını yeniledim, benimki yağ kaçırıyordu. arıza kaydı oluşturmadı ama "pending" kısmında timing hataları çıkıyordu, değişim yapılınca geçti. avrupada bu parçalar daha ucuz olmalı aslında, risk alınıp çıkma da denenebilir. resetleme valfi işçilik anlamında nispeten kolay bir yerde, çıkma parça denenebilir. ama vvt kasnağı da kaçırıyorsa, triger vs. işçiliği olacağı için risk almamak daha mantıklı bence..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence kasnaktan ama tabikide bir ustanın bakması gerek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı e.sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba,
    bence de eksantrik resetleme valfi kaynaklı bir sorun. internette videoları vardı, onları da izleyip fikir edinebilirsiniz. vvt kasnağı dışarı yağ kaçırmaya başladıysa (trigeri yağlamaya başlıyor) onun da vakti gelmiş demektir. şimdiye kadar araştırdığım kadarıyla biraz kronik biraz da uygun olmayan viskozite/uzun yağ değişimi periyodu kaynaklı oluşuyor. 150k-200k arası vvt kasnağının da değişim vakti geliyor.

yakın zamanda ben de trigeri değiştirirken vvt kasnağını yeniledim, benimki yağ kaçırıyordu. arıza kaydı oluşturmadı ama "pending" kısmında timing hataları çıkıyordu, değişim yapılınca geçti. avrupada bu parçalar daha ucuz olmalı aslında, risk alınıp çıkma da denenebilir. resetleme valfi işçilik anlamında nispeten kolay bir yerde, çıkma parça denenebilir. ama vvt kasnağı da kaçırıyorsa, triger vs. işçiliği olacağı için risk almamak daha mantıklı bence..
    Bir videoda gordum simdi dediginiz gibi yag kacirmaya baslamis ve kullanan kisi ya farketmedi yada onemsemedi kasnagi kirmis.. egzantrik resetleme valfini temizledik genelde temizlenince sorun duzeliyor aslinda ama ise yaramadi dogrudur bu km lerde degismesi ancak hastalik olarak tanimladim cunki 100 -140km deki araclardada ayni problem var..

Parca konusunda ben cok saskin kaldim ilk defa volvoya biniyorum ve cogu alman markasindan ucuz diyebilirim 180euro orjinal kasnak volvo servisine gotursem maalesef turkiyeden daha berbat tabiri caizse komple motor degistirin daha iyi diyorlar bu yuzden hic goturmedim cikmacilara gidip bi kasnak ile deniyebilirim aslinda triger kayisi 136xxx km de degismis ve durumu suan gayet iyi korkum sadece kasnagin kirilmasi
    Konu JayVTEC! tarafından (14-04-2017 Saat 18:18 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler