User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Scirocco süpersprınt egzoz problemi ?

ynstrkmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Scirocco süpersprınt egzoz problemi ?

selamlar yaklaşık 2 senedir sahibi olduğum scirocco nun abartısız yaklaşık 7-8 defa egzoz sistemini değiştirdim ama her defasında ya ses kötü oldu ya performans

En son bi scirocco da supersprınt'in sesini duydum çok hoşuma gitti arabanın üzerinde supersprınt downpipe ta var bari gideyim SS son alıyım aynı sesi yakalarım diye düşündüm süpersprınt sonu aldım ve tabiki ses gene hüsran derken supersprınt sonuda söktüm dedim bari satıyım alıcı bi arkadaş çıktı aramızda konuşurken dediki supersprınt kendi boruları yoksa sadece sonla sesi yakalanmaz ben almıyım dedi benimde aklıma takıldı orjinal kendi borularını alıp tekrardan süpersprınte mi dönsem diye ?

Şimdi asıl sorum şu ! Bu alıcı arkadaşın dediği gibi gerçekten süpersprınt borularıda alsam seste downpipe tan sonra normal bizim çektiğimiz düz borudan farklı bi ses yakalanabilirmi yoksa tekrardan birdaha süpersprınt'e para vermiyim mi ? kafam allak bullak oldu bu egzoz yüzünden arabadan soğudum resmen lütfen bilen arkadaşlar bi yardım ederse çok sevinirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ses bilimci değilim ama olmaz öyle şey de diyemem. Ses dalgalarının her nesne karşısındaki tepkileri farklı olur. Mesela sudaki etkisi, duvardaki etkisi, vb. vb. milyonlarca değişkenlik arz eden durum
    Bu bahsettiğim prensip kaç db'lik bi farka hükmü geçer, bilemiyorum ama.

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuya çok vakıf değilim ama eskilerinde söylediği hep aklıma gelir ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum düzgün bir ses almak için egzozun birazdaha kurum yapması lazım diye söylerler
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    miltec komple vardı bende inanılmam memnundum 4.000devir üstü güzel ses veriyordu rahatsız etmiyordu muayenedende öylecegeçtim
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hondafatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuya çok vakıf değilim ama eskilerinde söylediği hep aklıma gelir ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum düzgün bir ses almak için egzozun birazdaha kurum yapması lazım diye söylerler
    süpersprınt sonu zaten 3000 km kadar kulladım ama gene olmadı kurum içinde 3000 km yeterlidir herhalde ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dirk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    miltec komple vardı bende inanılmam memnundum 4.000devir üstü güzel ses veriyordu rahatsız etmiyordu muayenedende öylecegeçtim
    milltek biliyorum gerçekten sesi inanılmaz güzel ama şimdi 1 ay sonra düğünüm var hem ona 2500-3000 tl para veremem hemde elindeki ss downpipe ve ss sonu değerlendirmek istiyorum tabiki böyle bi ihtimal varsa

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geri kalan kısımlar orjinal mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geri kalan kısımlar orjinal mi
    downpipe ve son susturucu maslak btg den alınma. orta boru normal paslanmaz boru supersprınt değil

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ynstrkmn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    downpipe ve son susturucu maslak btg den alınma. orta boru normal paslanmaz boru supersprınt değil
    normal boru ile krom boru ses olarak fark eder ss le aynı çapta krom boru yaptırın yüksek ihtimal istediğiniz sesi alırsınız

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapan ustadan tig kaynağından kıbrımdan borunun çapından herşeyden değişir ses bence performansı iyiyse fazla kurcalamayın.

alihan11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    borular orjinal stainless steel kaliteli metalden yapılması fark ettirir sizin istediğiniz ses orjinal supersprint sesi anladığım komple sistem alırsanız karşılar isteğinizi ama fiyat Egzoz işi bir sanat. O istediğim sesi alamıycağımı bildiğim için girmiyorum en az 2 3 bin harcamak gerek hem performans hem güzel ses için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Komple SS baya tuzlu zaten. 2 - 3 bine bitse keşke. Ama hakkını da veriyor.

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Downpipe ss orta sona warex kullaniyorum ses cok hafif tatli oneririm aracim 125 lik tsi downpipe i tsilarda cikardiginizda asiri bir ses cikiyor down pipe ss araboru ss son kullanirsaniz performans olarak son noktayi alirsiniz tatli bir ses te olur

cka36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel bi konu olmuş ses konusundan dolayı benimde korkum büyük, 1.4tsi 160lık manual roccom var yaklaşık 5 sene önce bir arkadaşımın aynı manual roccosundan çıkan sesi alırmıyım diye şüphelerim var aracı aldığında komple iskender yapımı vardı ama şu zamana kadar o araç gibi ses daha işitmedim iskenderden iskenderede değişiyor demekki alt devirlerinde tiz bi ses vardı nerdeyse yok gibiydi ama devire bindiğinde içinden yaratık çıkarmışçasına kuduruyordu kelimelerle ses nasıl tarif edilir bilmiyorum ama şu zamana kadar o araçta ki ses gibi işitmedim bakalım bizden ne çıkıcak custom olarak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cka36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel bi konu olmuş ses konusundan dolayı benimde korkum büyük, 1.4tsi 160lık manual roccom var yaklaşık 5 sene önce bir arkadaşımın aynı manual roccosundan çıkan sesi alırmıyım diye şüphelerim var aracı aldığında komple iskender yapımı vardı ama şu zamana kadar o araç gibi ses daha işitmedim iskenderden iskenderede değişiyor demekki alt devirlerinde tiz bi ses vardı nerdeyse yok gibiydi ama devire bindiğinde içinden yaratık çıkarmışçasına kuduruyordu kelimelerle ses nasıl tarif edilir bilmiyorum ama şu zamana kadar o araçta ki ses gibi işitmedim bakalım bizden ne çıkıcak custom olarak
    Tam olarak anlattığın ses işte SS sesi bence hatta bi link ekliyorum şimdi youtubeden buldum işin ilginci arabayıda biliyorum çalıştığım yerin bir üst sokağında duruyor sürekli sahibine bi denk gelebilirsem kesin yapışıp sorucam hangi parçalar var diye olmadı faceden falan eklesem mi diye düşünmüyoda değilim vallahi kafayı yedirtti bana bu SS

SuperSprint Scirocco - YouTube

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler