User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Sente ayarı (timing) hk.

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sente ayarı (timing) hk.

arkadşlar merhaba 2003 1.4 16v bbz motor 101lik seat ibiza aracımda bugün triger devirdaim değişimi yaptırdım lakin, işlemlerden sonra aracım aşırı derecede titriyor sallıyordu.yola çıkınca bir sıkıntı yok fakat rölantisi aşırı bozuk egzozdanda garip sesler geliyor,gaz azdı acaba ondanmı tekliyor dedim yakıt aldım düzelmedi..

triger muhafazasını söküp resminide çektim . egzoz ve emme nin işaretleri bildiğim kadarıyla tam ortada birbirine bakmalı lakin bu motor hakkında pek bilgim yok durumda resimde görüldüğü gibi . yarın ustama tekrar götürcem aradım söyledim ama sizlerinde bir fikrini almak istedim..

Hakkı Can Eryüzlü...

Anu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer daha önce rolantisi düzgünse triger kayışını tam ayarında takamamıştır usta. Aynısı 101 lik Polo da 3 kez başıma geldiği için iyi bilirim, genelde kranka bağlı olan kısımda hata yapıyorlar. Üstte izler karşı karşıya gelse bile alt kısım tek diş yanlış takılmışsa yine rolanti bozulur. Veya alt kısım düzgün olur, üst kısımda tek diş hata yaparlar. Her türlüsünü yaşadım, motor stop etmez ama rolantide arabayı sarsar, bir türlü düzelmez. Ustaya gidip kontrol ettirin, birşey yok derse ısrar edin hem alttan hem üstten bakın ayarına.
    ''Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya, cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur." Mustafa Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba. alt kısımdada çizgi olucak... internette sente ile ilgili bir çok görsel bulabilirsin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun cok yogundu sökemedik aracı . Bende alttaki kasnaktan diye düşünüyorum ama ustam gaz kelebegindede sıkıntı olabilecegini söyledi . Delphi cihazla baglanıp arza kodlarına baktıgımda birsürü arza yazıyor. Normalde lpgden dolayı lambda arzası gösteriyordu, bugun manifolt basınç sensörü açı senserü birde throttle actıator diye bir arza varsı sildim hepsini ama düzelmedi. Bakalım pazartesiye kaldı ilk etap söküp bakcaz senteye eğer olmazsa kelebek ayarına yollucam
    Hakkı Can Eryüzlü...

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamda Triger değişiminden sonrayamı gelmiş gaz kelebeğinin bozulması @*#€
    Bence Senteyi tutturamadı, kelebeğe sardı.. Gerçekten kelebeksede zaman olarak garip bir talihsizlik, .. Sadaka falan dağıt
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sabah bırakmıştım ustama arabayı, bikaç saat sonra aradı yaptık gel al diye daha gidip almadım inşallah olmuştur, emme manifolduna giren lpg hortumu çatlamış �� Nası göremedik anlamadım.. zaten arza kodlarında air intake manifold leak dedected diyordu
    Hakkı Can Eryüzlü...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler