User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Fiat Alfa short shifter, shifting

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Fiat Alfa short shifter, shifting

Selamlar. 2001 Fiat Palio 1.2 8v kullanıcısıyım. Arabamin uçmak kaçmak gibi iddialari olmamasina rağmen, yalnızca daha hızlı vites geçişleri ve sürüş keyfi için short shifter konusunu araştırırken aşağıda linkini eklediğim ürünü buldum. (Fiat Punto ile aracımın mekanik kısmının aynı/benzer olduğunu tahmin ederek.)

Merak ettiğim konu, linkteki ürünün aynısı yada benzeri araç üstünde zaten var olan malzeme üzerinde işlem yapilarak "short shifting" sağlanıp sağlanamayağı.

Sitede alfa ları, fiat lari zaten takip ediyorum. Bu yada short shifting için araçlarına uyguladıkları/uygulamayı düsündükleri parçalar/sistemler hakkında bilgi rica ediyorum.

Geçmişte yarışmış Fiat Palio ralli/pist araçlarına mekanik açıdan aşina yada kullanmış kişilerden bu konuda bir geliştirme/değişiklik yapılıp yapılmadığını öğrenmeyi istiyorum. Palio Kit car da sıralı şanzıman(o tamamiyle farklı, bunu biliyorum.), Grup N lerde normal manuel şanzıman vardı yanlış hatırlamiyorsam.

MTech short shifter for Fiat 500 with small engines. (0,9L - 1.2L - etc.) - 4H-TECH Short Shifters

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bursaki parca buyuk ihtimalle yeni tip sanzimanlar icindir. Dogru ustayla custom yapilabilir. Ama gerekli ayari bulmak icin birden fazla deneme yapilmasi da gerekecektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    forumda bu konu hakkında baska bilgi sahibi birileri var mi?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler