User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Punto 1.3 Multijet 90hp turbo sorunu

Jam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Punto 1.3 Multijet 90hp turbo sorunu

2006 model 1.3 multijet 90 hp punto almayı düşünüyorum araba 150k da bugün aracı istanbulda yetkili Fiat servisene götürdüm aracın turbosunda sorun olduğunu söylediler 2000-2500 devir arası bi ıslık sesi ötme sesi geliyor bana turbo değişim masrafının 3 -4 bin arasında olduğunu değişim için motorun tamamen ineceği söylendi fiyat bana multijet motor için baya bi fazla geldi sizlere bi danışayım dedim servisin verdiği fiyat normal mi dışarda özel serviste değiştirsek ortalama ne tutar motor komple iniyor mu istanbulda turbo üzerine tavsiye edeceğiniz bir usta var mı şimdiden çok teşekkür ederim

umrdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç 75'lik olsaydı, galiba komple turbo 1800 lira civarındaydı diye hatırlıyorum.

Yalnız 90'lık olanlarda durum farklı. Onlarda kullanılan Turbo farklı ve daha pahalı. Herhangi Bir Fiat yetkili servisini arayıp orjinal parçanın fiyatını öğrenebilirsiniz. Zaten servisten daha ucuza dışarıdan aynı parçayı almanız çok mümkün değil. Fiat grupta hiç mümkün değil. Kendi başıma geldiği için söylüyorum. Ebay'den bile getirtseniz daha pahalıya mâl olur size. Alfa Romeo ve Fiat'ta durum böyle. Servis parça fiyatlarını uygun tutuyor.

Burda asıl mesele: Araç sahibi size ana fiyattan indirim uygulayacak mı, eğer uygulayacaksa ona göre tekrar değerlendirilebilir.

Saygılar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler