User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Stok gc8 için performans artırımı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Stok gc8 için performans artırımı

Arkadaşlar teknik bilgisi olmayan birisi olarak stok gc8 i 350-400 hp gücüne kavuşturmak için hangi parçaları almak lazım? Bunun için ortalama maliyet ne kadar olur?

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güce kavuşturacak bütçe kadarını , hızlanan kütleyi yolda tutmak ve durdurmak için de harcamanız gerektiğini unutmayın.

Basitçe aracınızın blok içini forged setup ile hazırlayıp ortalama 20g veya 30r seviyesindeki bir turbo ile pek çok parçayı revize ederek bu hale getireceğinizi unutmayın.

Ortalama 20bin lira bütçeyi sağlamadan da bu işe kalkışmayın çünkü parça parça yaparım mantığı komple setup değiştirirken işlemiyor...

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Stock gücü 210 hp olan en az 17-18 yıllık bir aracı 2 katı güce çıkartmak maddi manevi olarak zordur. Bu komple setup a girer. Şu anki dolar kuruyla 350-400 hp için 20bin TL az bir bütçe bence. 330-350 hp lerden sonra gc8 için şanzıman ve fren sistemine de müdahale etmek gerekir.

Bence en az 25-30bin TL yi gözden çıkartmak gerekir.

NOT: İlanlardaki bütün gc8 ler maşallah en az 400hp Ben gerçek 400hp için yazdım yukardakileri

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı 400 hp yapma amacınız nedir yarışlara sokmayıp rol yapacakmısınız çünki subaru modifiyesi pahalı olan bir araçtır yaptınızmı tam yapmanız gerekir. Onun yerinde bi honda olsa 7-8 civarı hallolur cadde tipi ama bu listeyi subaru kabul etmez...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stok gc8 kalmış olması enteresan. En azından motoru forget tır.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim tavsiyem sadece bir evc al vede turbonu td05 yada türevi bir hale getir rahat rahat 300 hp olarak gez.

Geri kalanlar için motor içi, ve hertürlü değişim gerekiyor
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tago, yanılma ihtimalim olmakla beraber, motor içinin stok olduğunu düşunmuyorum.
    Gc8 in motoru elbet yapılmıştır, yapılırken de stok yapılmamıştır bence.

Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim tavsiyem sadece bir evc al vede turbonu td05 yada türevi bir hale getir rahat rahat 300 hp olarak gez.

Geri kalanlar için motor içi, ve hertürlü değişim gerekiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Stok derken güç anlamında 200 hp civarı bir araçtan bahsetmiştim. Hadi 400 değil de en az 300hp diyelim. Daha önceki gc8 i maddi sıkıntı nedeniyle sattım. Şimdi yine gc8 alayım diyorum ama araştırma yapıyorum. Turbo, piston, kol, yatak, egsoz gibi parçaları ekleyerek bu güce kavuşmak mümkün müdür? Alırsam eğer aracı günlük de kullanacağım. O yüzden yakıt tasarrufu da önemli. Belki çelişkili gözüküyor ama bu dönemde önemli bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rambetiko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Stok derken güç anlamında 200 hp civarı bir araçtan bahsetmiştim. Hadi 400 değil de en az 300hp diyelim. Daha önceki gc8 i maddi sıkıntı nedeniyle sattım. Şimdi yine gc8 alayım diyorum ama araştırma yapıyorum. Turbo, piston, kol, yatak, egsoz gibi parçaları ekleyerek bu güce kavuşmak mümkün müdür? Alırsam eğer aracı günlük de kullanacağım. O yüzden yakıt tasarrufu da önemli. Belki çelişkili gözüküyor ama bu dönemde önemli bence
    Günümüz şartlarında Şehir içi yakıt tüketimi 13.7 Lt/100 km olan bir araç bu modlardan sonra 15-16 litrenin altına düşmeyecektir.Biraz agresif kullansanız km'de 1 tl rahat yakacaktır.
    Coğrafya kaderdir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler