User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Alfa Romeo 2.0 JTS - LPDI LPG Dönüşüm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alfa Romeo 2.0 JTS - LPDI LPG Dönüşüm

Arkadaşlar merhaba, oldum olası LPG dönüşüm işleminden ve hatta fikrinden nefret ettim. Gerek performans, gerek güvenlik, gerek de karizmatik nedenlerden ötürü ne yaptırdım ne de tavsiye ettim. Ancak şu günlerde Alfa Romeo GT Selespeed araç almak üzereyim. (Biliyorum baş belasıdır, o kısmı geçtim )

Başlangıçta aracı benzin ile kullanacağım ancak ülkemizde benzin çok ucuz olduğu ve ben de çok zenginleştiğim için sinirime dokunuyor, ilerde daha da zenginleşirsem LPG takmam gerekir mi acaba diye düşünmeye başladım. Derken JTS motorların direkt enjeksiyonlu olduğu mevzusu aklıma geldi, bir de baktım ki neredeyse hiç LPG'li JTS araç yok. Arada bir tek tük var, onların da ne idüğü belirsiz. Araştırdığımda LPDI sistemleri gördüm ama açıkçası ayar tutar mı, ne şekilde işler bilemiyorum, çalışma mantığı da çok aklıma yatmıyor.

Uzun lafın kısası JTS motora LPDI kiti taktıran kimse var mı?
    Fotoğraf çekimi için (Otomobil, Cast, Gelin-Damat, Ürün, Mimari vs.) DM ile veya can@klikhane.com dan ulaşabilirsiniz.

Instagram -> https://www.instagram.com/can_luigi/

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    JTS lpg bile zor bulunurken yeni sistem lpdi bulmak zor olacaktır, yurtdışında örnekleri varsa bilemem ama ne yazık ki TR sınırları içerisinde bulmanız biraz zor.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direk enjeksiyon sistemler için hazırlanmış olan kompresör tipi enjektörlere sahip sistemlere yaygınlaşmaya başladı. Bmw 320i ed ye bile takanları gördüm.
    Bence olmaz diye birşey yok. Tabi biraz tuzlu olur, bir de sabır ister bu işler.
    Ben de alfa mito sahibiyim ve aracıma lpg taktırdım. İlk etapta baya bir sorun yaşadım. Bir türlü ayar tutmuyordu çünkü.
    Ama ustanın kapısını baya bir eskittim, bir de ayar işini kendim öğrenip yaptım.
    Toplam 2 aylık bir süre sonunda araba lpg de sorunsuz çalışır vaziyete geldi.
    Bu süreç beni yordu mu, kesinlikle yordu.
    Ama alfa mito'ya resmen aşık olmuştum. Bu arabaya olan tutkum, çektiğim çilenin çok üstünde.
    Sonuçta türkiyede yaşıyoruz. Allaha çok şükür bugün az çok kazanıyoruz, ama yarın ne olur belli değil. O sebeple benzine verdiğim para içimi acıtıyor, yani lpg maalesef şart.
    Uzun lafın kısası, arabana olan tutkuna ve sabrına güveniyorsan, bu işe gir derim hocam.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Umarım reklam olarak algılanmaz ama bu da bahsettiğim direk enjeksiyon lpg sistemine dair fotolar. Araştırsanız, sistemin nasıl çalıştığına dair açıklamalara da ulaşabilirsiniz.
    Log into Facebook | Facebook

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Ben gt almaya niyetlendigim süre boyunca yaptığım araştırmada hiç lpg'lisine denk gelmedim. Ben LPG ile binmeyi planlamiyordum ama kronik kurum problemi ve yaktığı kadar gitmemesi sebebiyle vazgeçmiştim. Hala aklimdadir gt.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    LPDİ sistemi olan bi Scirocco görmüştüm yıllar önce. Binip gezme şansım da oldu, hatta şansa o gün Ankara çevreyolunda bi gazladı da başka Sciroccolarla. Güç kaybı vs söz konusu değildi ve sahibi benim görüştüğüm 2 yıl boyunca sorunsuz kullandı. Fiyatından dolayı çok tutulmayan bir sistem olduğunu ve başarılı olduğunu düşünüyorum ben. 6-7 yıl oldu benim bahsettiğim bu Scirocco olayı ve sahibi o zamanlar 5.000 TL'ye taktırdığını söylüyordu.

emre2blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alfa owner forumda çok uğraştılar. Tek ciddi sorun hala hararet yaptırması da kalmıştı. Bundan dolayı büyük radyatör ve güçlü bir su pompası deniyorlardi. Sonuç ne oldu bilmiyorum. Keşke düzgün yapılabilir. Bu kadar jts hiç parasına gitmez. Yada alacak olan kişiler rahatça arabaya biner.

lewel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bir gt sahibi olarak merakla yaygınlaşmasını bekliyorum jts motorlara lpg'nin.Türkiye'de toplam 3-4 tane lpgli jts gördüm İzmirde bir tane yakalayıp sahibiyle görüştüm taktıralı 2 ay olduğunu memnun olduğunu söylemişti 3bin tl tutmuş toplam Zavoli marka , birde türklerin geliştirdiği var marjet adında onuda tavsiye ediyorlar ama yaygınlaşmasını bekliyorum.Ayrıca jts motorlar twinsparklara göre çok daha sorunsuz bir motor tek dezavantajı low-rider'in dediği gibi kurum bağlaması onun içinde kısa mesafe sürüşlerden kaçınmak ve aradabir aracı sıkıştırmak gerekiyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler