User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Oksijen sensörü sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Oksijen sensörü sorunu

Hayırlı günler
    Yaşadığım sorunla ilgili tecrübelerinizi bilmek isterim 2001 model mk2 marea hlx araca sahibim 100bin km de lovato sistem lpg takıldı şuna 163binde araçda yaşadığım sıkıntı katalizör ü iptal ettikten sonra (içi dağıldığı için boş sahte kat takıldı) sürekli silkeleme sorunu yaşadım her pc ye bağladığımda oksijen sensörü arızası verdi yenisini taktıktan sonra uzun zaman benzinle kullandım sorunyok şimdi lpg ye aldım 250 km kullandım tekrar bozdu silkeleme isteksiz gitmesi ama benzinde kullanınca sıkıntı olmadı çekişde iyiydi şimdi benzin lpg farketmiyor sürekli silkeleme gaz yememe isteksiz gitmesi vs sürekli değişim yapıyoruz Bosch sensörle lpg ye nezaman geçsem bozuyor zıkkımı
    Katalizörün olmaması neden bozar oksijen sensörünü katalizöre gelmeden 1 tane sensör var sadece konu hakkında fikir ve tecrübelerinizi öğrenmek isterim saygılar.
    Fiat Sevgisi Bi Baska 20V ise

Marea hlx 2.0 mk1 147Hp
    Marea hlx 2.0 mk2 155 Hp

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    katalizörün olmaması oksijen sensörünü bozmaz kesinlikle.
    katalizatörü çıkardığınız zaman 1. ve 2. sensörden gelen bilgiler neticesinde araç katalizatör olmadığını hemen anlar ve hata verir.
    bu durumda beyne göre araç oksijen sensör hatası verebilir, katalizatör hatası verebilir, kendini korumaya alabilir
    bu beyne programa göre değişebilir. ama silkeleme yapmaması ve sensörün bozulmaması lazım.

birde çin malı sensör takıyorsanız sorun çıkıyor olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Katalizör den önce 1 tane oksijen sensörü var bu değiştiğim 4. Benzinde sıkıntı Yok ne zaman tüpe geçsem bozuyor bu sıkıntı katalizör döküldükten sonra olmaya başladı kat varken tüpte falan bi sorun görünmüyordu olayı buna bağlantısı varmı acaba

Marea hlx 2.0 mk1 147Hp
    Marea hlx 2.0 mk2 155 Hp

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam yollar binlerce kat sökülmüş ama hiç sensörü bozulmayan araçlarla dolu
    sizinkinin başka bir sebebi vardır

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam yollar binlerce kat sökülmüş ama hiç sensörü bozulmayan araçlarla dolu
    sizinkinin başka bir sebebi vardır
    aynen öyle katı bozulupta gidip sıfır alan çevremde hiç duymadım ben ve bu forumdaki herkezde dahil olmak üzere çoğu kişinin katı iptal,kat iptal oldu diye sensör bozulanda duymadık hiç
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    LPG ayarsızlığından olabilir mi? hani çok zengin yada fakir karışım sensörü bozabilir mi? önce LPG'de bozuluyor sonra benzinde de aynısını yapıyor demişsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni sensörü takıyoruz benzinde kullandım 1000km sıkıntı Yok çekiş iyi silkeleme yapmıyor ayağımı gazdan çekince Bosch marka aldığım her sensör
    Lpg ye geçtik gene 250km yaptım başladı gene aynı sorunlar silkeleme gaz yememe pc ye bağlıyoruz P0130 arızası anlamadım nasıl çözüme kavuşturucaz bu işi motor ustasına lpg de kullandığın sürece bu arızayı verecek diyor anlamadım bişe

Marea hlx 2.0 mk1 147Hp
    Marea hlx 2.0 mk2 155 Hp

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler