User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: UMRANIYE'de BMW M20B30'a bakacak Usta?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

UMRANIYE'de BMW M20B30'a bakacak Usta?

Arkadaslar,

Stroker Kit ile 2.0 dan 3.0 a buyutulmus bir BMW 3.20 ye almak uzere bakiyorum (kasa 1984).
    Bu araca bakacak ve alim oncesi araci kontrol edecek bir BMW Ustasi lazim. Mumkunse Umraniye'de veya yakininda... Arac modifiye oldugu icin kendisi de BMW modifiye eden bir Usta en dogru secim olur. Var mi tanidiginiz onerdiginiz Usta?

Tesekkurler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BesiktasCRX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar,

Stroker Kit ile 2.0 dan 3.0 a buyutulmus bir BMW 3.20 ye almak uzere bakiyorum (kasa 1984).
    Bu araca bakacak ve alim oncesi araci kontrol edecek bir BMW Ustasi lazim. Mumkunse Umraniye'de veya yakininda... Arac modifiye oldugu icin kendisi de BMW modifiye eden bir Usta en dogru secim olur. Var mi tanidiginiz onerdiginiz Usta?

Tesekkurler
    ümraniye'de stroker yapan BMW ci Mesut Süsler var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok sagol kardesim.
    Adresini buldum ama netten bir telefon numarasi bulamadim henuz -aramaya devam ediyorum
    Sende mesajla bana atabilecegin bir numara bulunmaz degil mi?

YAZDIKTAN SONRA BULDUM;
    HER IHTIMALE KARSI BASKA USTA ONERISI OLAN ARKADASLAR YINE DE PAYLASIRSA COK SEVINIRIM
    Konu BesiktasCRX tarafından (16-07-2017 Saat 16:49 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Degerli Arkadaslar,

Araci aldim ve ok gibi gidiyor. Simdi bana tek eksigi olan yeni ve guzel bir e30 uyumlu sanziman lazim.
    Oneriniz nedir? Nereden bulabilirim?

Alirken guvenmeniz gereken bir parca, *****..

Bir de artik arac Besiktas'ta. Umraniye biraz uzak kaciyor. Bunlardan anlayan Maslak Sanayi'de kimi onerirsiniz?

Sagolun
    not; fotolar yakinda geliyor.

mturan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Degerli Arkadaslar,

Araci aldim ve ok gibi gidiyor. Simdi bana tek eksigi olan yeni ve guzel bir e30 uyumlu sanziman lazim.
    Oneriniz nedir? Nereden bulabilirim?

Alirken guvenmeniz gereken bir parca, *****..

Bir de artik arac Besiktas'ta. Umraniye biraz uzak kaciyor. Bunlardan anlayan Maslak Sanayi'de kimi onerirsiniz?

Sagolun
    not; fotolar yakinda geliyor.
    Hayırlı olsun, Askar bmw servisi Veysel ustayı tavsiye ederim, bmw'den anlamayan hic bir ustaya dokundurma. Başıma geldi ordan biliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam cok tesekkur ederim.
    Veysel Usta'ya ulasmaya calistim, ulasamadim henuz -islerim biraz duzene girsin atlayip gidecegim.

Esas mesele tabii sanzimani nereden bulacagiz. Mevcut sanzimanin gecis kalitesi kotu ve devirlendikce bayagi ses cikartiyor.

Iki secenek var: ya mecvut sanzimani indirecegiz ve adam etmeye calisacagiz.... ya da cikma bir sanziman bulacagiz. Iki yol da sorunlu, ama bence esas yapilmasi gereken birincisi cunku en azindan icini gorup gerekli aksiyonu alma imkanimiz var. Cikma bir sanziman aldigimiz vakit icine bakmadan takarsak risk cok buyuk, icini acip bakayim dersen de olay zaten su anki aleti onarmak tarzi buyuk bir projeye donusecek mecbur.

Bu konularda kime danismak lazim? Sanzimanin icine dalacak bir babayigit bulabilir miyiz? O olmazsa baska cozum ne kalir? Guvendigimiz bir sanzimani nerden nasil buluruz? Cikmaciklar arasinda sahtekar cok fazla -durust olani da var ama sizlerin de bildigi gibi bunlar azinlikta....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi guncel yapalim, bakalim E30 cularin Usta konsunda veya ozellikle sanzimanci konusunda onerileri olacak mi?

Maslak da olmasi sart degil; bu sanziman olayi onemli, nereye gitmek gerekiyorsa gidilir.

I-HANN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanjumancı cokda , sanjumanın parcası yokkı , oyuzden dıyoruzkı cıkma muayyer sanjuman alın.
    “Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”

mturan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi guncel yapalim, bakalim E30 cularin Usta konsunda veya ozellikle sanzimanci konusunda onerileri olacak mi?

Maslak da olmasi sart degil; bu sanziman olayi onemli, nereye gitmek gerekiyorsa gidilir.
    temiz cıkma parca satan bildiğim volkan hacıoğlu var, facebookdan ulasabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı I-HANN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanjumancı cokda , sanjumanın parcası yokkı , oyuzden dıyoruzkı cıkma muayyer sanjuman alın.
    Ustad haklisin, aynen oyle. Iste o yuzden de temizini satan birisi lazim, onu da bulamiyorum. Icini acip bakilabilecek bir parca degil oyle kolay kolay. Alirken guvenmek lazim, onun icin de guvenebilecek parcaci lazim bize.... Bakalim nasil halledecegiz.

MTuran Hocam,
    Volkan Bey'i Face'de buldum mesaj attim; geri doner donmez soracagim

I-HANN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sana 260 lık sanjuman lazım. Allah yardımcın olsun . nihatada sor ( nıhat hüvez )
    “Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar, kısa bir güncelleme yapayım.

Volkan Bey'e ulaştım; fevkalade beyefendi, şeker gibi bir insan. Telefonda çok yardımcı oldu. Benim araç hakkında bir takım sorular sorarak, bana sensörleri çıkışta olan bir şanzıman gerektiğini söyledi. Yani benim arabanın beyni devir vs. gibi önemli bazı verileri şanzımanın arkasından okuyormuş (olayın teknik boyutuna benim de çok aklim ermedi, Volkan Bey'i de telefonda baymak istemedim; ancak şanzımandan ancak motor devri ve arka aksa giden devri okuyabilir, başka ne okur ki?)

Bu durumda da bu tip sensörlü vs. bir şanzıman lazımmış bana ve bu tarz şanzımanın fiyatı da diğer (sensörsüzlere kıyasla) tipin iki kati imiş. Abooooovvvvv!!!!

3 tane seçenek var simdi:

1 - Benim arabayı bu sensörlerin yerini değiştirerek aynı verileri başka yerden okuyacak şekle dönüştürmek; bu şekilde de çok daha ucuz şanzımanı kullanabilmek

2- Sensorlu tip pahalı bir çıkma şanzıman bulmak

3- Mevcut şanzımanı tamir ettirmek.

Şimdi 1 numarayı zaten unut; 3,000 TL veya daha fazla sırf donüşüm maliyeti var. Sonra bir de şanzıman bulacaksın. Yani 500-700 lira daha ucuza şanzıman alıp takabilmek için 3,000 TL masraf. Bunu geç

2. seçenek olabilir ama pahalı olmasına ilave olarak bu tarz şanzımanı bulması bayağı mesele

3. Seçenek ideal değil tabi ama hal böyle olunca düşünülebilir gibime geliyor. Ne dersiniz? Hatta iş o noktaya geldi ki, eğer sensor olayı yüzünden benim işimi görmeyen ama parçaları ve dişlileri güzel durumda bir şanzıman bulunursa onun içi açılıp bazı parçalar benim şanzımana takılsa, bu esnada hem isçilik hem de bir tane ucuzca şanzımana para versek, yine de daha kestirme bir metot olur ve aynı hesaba gelir gibi duruyor. Saçma sapan konuşuyorsam düzeltin, çünkü BMW şanzımanı bildiğim bir konu değil. İlk defa BMW ye geçtiğim için ben de bir öğrenme surecinden geçiyorum...

Nihat Bey'i de Face'den buldum, mesaj attım bu arada; cevap bekliyorum.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi guncelleyip bu konuda yeni gorus var mi ona bakalim...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler