User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Bir Acayip ESP Arızası

deryaank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bir Acayip ESP Arızası

Merhaba dostlar , babamın jaguar x type 2.0d aracında bir kaç ay önce arada sırada dac fault uyarısı cıkıyor kendi kendine sönüyordu. Geçenlerde havalimanına doğru e5 üzerinden giderken aynı hatayı verdi ve bir daha sönmedi. Dsc fault uyarısıyla birlikte abs ışığı da yandı . Arıza kodlarından baktığımızda Yaw rate sensor denilen parçanın arızalı olduğu yazıyordu . Servislere güvenim sıfır parçanın fiyatı da çok pahalı . Kablosal bir peoblem de olabilir ama kime götürsem parça değişecek deyip kestirip atıyor . Önerileriniz düşünceleriniz nelerdir?
    Dizelde çok vibrasyon var abi

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uyarı yandığında abs halen aktif mi?

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç yürüyen ve motor olarak komple mondeo diye biliyorum, ford satıcısına da sordunuz mu parçayı?

Abs sensöründen de yapar diyecektim ki zaten cihaz okumuş.

Sensörse ne temizlenir ne tamir edilir, bence de mecbur değişecek.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaw rate sensörü bazen arızalanabiliyor. Pahalı bir parça. Heleki Jaguar için fiyatını düşünemiyorum bile. Mondeo ile ortaksa şanslısınız. Çıkma bulursunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Persembe gunu sabah gelirsen yardimci olurum.
    Bakalim bir de bizim makine ne diyor. Eger sensor ise tamir olmaz degisim sart.
    Elimde x type var parcayi soker deneriz.
    Konu B16 tarafından (02-08-2017 Saat 22:05 ) değiştirilmiştir. Sebep: Arayan bulur. çok ta şey etmemek lazım

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaw rate bende de arza veriyor yolda giderken abs devreye girip, iptal tusuna basmısım gibi devreden cıkıyor, g sensoru hata veriyor, ama farklı makinelerde 1 tekerde abs sensoru arzası diyor, araba dürdüğü yerde g sensoru normal okuyor.
    sonuc bende bi sensorden başlayıp arza bulanada kadar 10 liralık olmak istemedim, genel olarak çamur içinde oldukları için soket arzası deniyor, komple temizlik yapıp denmekte fayda var.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    X-type lerde kronik sorun herhalde , bi müşteri arabası vardı , araba durduk yerde aynı arızayı yapmıştı. allahtan eve gidip gelmemiştim o arabayla , ihale bana kalacaktı yoksa
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

gokhan035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapman gereken ilk şey, hangi usta ne derse desin öncelikle orjinal cihaza ya da orjinale yakın kalite bir cihaza aracı bağlayıp (autology gibi) ESP/DSC sistemine araç düz zeminde iken KALİBRASYON yaptirmak. Aynı şeyi ABS içinde yapabilirsin, bazi araclarda ESP/DSC kalibrasyonu bu tum sorun icin yeterli olur cunku ABS bunlara bağlı devam arızasıdır. Hemen sensör bozuk diye birşey yok, zaten çok zor bozulan bir sensör o. Genelde sofor koltugu altinda, taban halisinin da altinda konumlandirilir. Kalibrasyon da olmaz ise bir ihtimal de sensor ve civarinin su ya da nem e maruz kalmasiyla soketlerde korozyon yapabiliyor temassizlik vs. buna da dikkat edersiniz.
    Konu gokhan035 tarafından (01-08-2017 Saat 23:12 ) değiştirilmiştir.

deryaank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün tüm gün boyunca aramadığım ford jaguar parçacısı , ikitelli atatürkte gezmediğim çıkma parçacı kalmadı . Sonunda hem subaru hem de jaguar çıkma parçası satan çılgın 6 tane jaguara sahip pilot bir abiden temin ettim . Telefonda gel dene düzelmezse iade edersin dediğinden gittim denedim cidden sorun sensör değişimi ile çözüldü. Parça tam olarak küllüğün arkasında kalıyor. Parçayı görebilmek için önce vites çercevesini ardından küllüğü sökmeniz gerek. Mondeolar ile uyumluluğu muallakta olan bir parça . Bu arada çoğu parçacı bunun ne olduğunu bile bilmiyor.
    Dizelde çok vibrasyon var abi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler