User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
22 sonuçtan 20 ile 22 arası

Konu: Kafayı yiyecem !! stop etme sorunu 1.6 tdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tarz olaylar insanı çileden çıkarır bizzat biliyorum. Benimde her zaman olmayan nadiren rölantide yukarı aşağı oynama problemim vardı. Gaza basıp çekince düzeliyordu. Bank 1 Bank 2 sensörlerine bakıldı bir şey çıkmadı. Katalitik söküldü yine işe yaramadı. Bir süredir yapmıyor fakat her an yapabilir endişesindeyim.
    Benim naçizane tavsiyem şu olabilir. Yukarıdaki obd raporlarında "possible causes" kısmında "camshaft adjuster" uyarısı verilmiş. Kam mili sensörü bana daha yakın çözümmüş gibi geldi. Bu tabi okuduklarımdan çıkardığım varsayım. Çünkü bilirsiniz yeni nesil araçlarda problemin çözümü bazen zincirleme ilerler. Asıl kafa karıştırıcı nokta 1 ay problem çıkarmadan nasıl devam ettiği?
    Konu Vexx tarafından (19-10-2017 Saat 19:44 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vexx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tarz olaylar insanı çileden çıkarır bizzat biliyorum. Benimde her zaman olmayan nadiren rölantide yukarı aşağı oynama problemim vardı. Gaza basıp çekince düzeliyordu. Bank 1 Bank 2 sensörlerine bakıldı bir şey çıkmadı. Katalitik söküldü yine işe yaramadı. Bir süredir yapmıyor fakat her an yapabilir endişesindeyim.
    Benim naçizane tavsiyem şu olabilir. Yukarıdaki obd raporlarında "possible causes" kısmında "camshaft adjuster" uyarısı verilmiş. Kam mili sensörü bana daha yakın çözümmüş gibi geldi. Bu tabi okuduklarımdan çıkardığım varsayım. Çünkü bilirsiniz yeni nesil araçlarda problemin çözümü bazen zincirleme ilerler. Asıl kafa karıştırıcı nokta 1 ay problem çıkarmadan nasıl devam ettiği?

Hocam cam shaft adjuster derken sensörü bhsetmiyor orda google'a yazınca bi dişli çıkıyor , bu dişlinin neresi bozulabilir ki peki ? dişlerinden biri kırık olsa trigerı değiştirirken kesin görürdük ,

camshaft adjuster - Google'da Ara

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Paradox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam cam shaft adjuster derken sensörü bhsetmiyor orda google'a yazınca bi dişli çıkıyor , bu dişlinin neresi bozulabilir ki peki ? dişlerinden biri kırık olsa trigerı değiştirirken kesin görürdük ,

camshaft adjuster - Google'da Ara
    --

Evet haklısınız. Bu durumda tam olarak kontrol edildiği varsayılarak mekanik kısmının dışında gözüküyor. Bunu daha önce yaşamış veya bu konuda daha bilgili birinin cevaplaması lazım. Servise gidip tek tek mıncıklatmak daha sinir bozucu ve maliyetli durum. Umarım anlayan birisi veya daha önce yaşamış biri çıkar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler