User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 20 ile 36 arası

Konu: Yüksek EGT ve Yağ Sıcaklığı

gokayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni konu açmak istemedim.Benim de bir sorum var. Bu normal yazılım ile pop-corn yazılımlar arasında ne fark var ? Pop-corn araçlar daha cok ısınıyormuş sanırım ?
    1998 106 XR "sold"

2007 207 GT "sold"

2015 F20 LCi 1.20i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ercan26esk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Golf GTİ stage2+ metanol kit egt sensörü turbadan önce max sıcaklık 800 görüyorum bence metanol kit yazılımla araçta olması gereken bir sistem ...
    Kesinlikle methanol konusuna katılıyor fakat aynı zamanda riskli olduğunu düşünüyorum, methanol sistemi bozulup motor yiyen insanlar duydum, ayrıca sürekli methanol bulup koymak da sorun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokayy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmak istemedim.Benim de bir sorum var. Bu normal yazılım ile pop-corn yazılımlar arasında ne fark var ? Pop-corn araçlar daha cok ısınıyormuş sanırım ?
    Bildiğim kadarı ile pop-corn sadece egzoz patlatmaya yarıyor, başka bir etkisi olacağını sanmıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İlk başlarda performansı iyi gibi görünse de sonradan korkuttu. Videodaki durumu anlayan yeşillendirirse güzel olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhaba, sorum yine aynı, piste gireceğim, birkaç güncelleme ile birlikte, ekstra ne yapabilirim sizce?

E10(%10 ethanol)
    Antifreeze değişti komple
    Liqui Moly toptec 4200 5W30 yağ değişcek piste girmeden önce(ilk defa deneyeceğim, şu an mobil 1 esp formula 5w30 var)
    zaten sportcat var
    intecooler-radyatör temizliği yapmak işe yarar mı?
    fren hidroliği rbf660 ile değişti
    oringler yenilendi
    ngk bobin bosch zr5 buji(daha soğuk), zr7 yedek buji ile gidicem yanımda ve lokmamla tabi

şimdilik böyle, eylül ayı itibari ile arabaya hayırlısı ile hardcore girişmeyi planlıyorum, hex elbette takılacak.

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, sorum yine aynı, piste gireceğim, birkaç güncelleme ile birlikte, ekstra ne yapabilirim sizce?

E10(%10 ethanol)
    Antifreeze değişti komple
    Liqui Moly toptec 4200 5W30 yağ değişcek piste girmeden önce(ilk defa deneyeceğim, şu an mobil 1 esp formula 5w30 var)
    zaten sportcat var
    intecooler-radyatör temizliği yapmak işe yarar mı?
    fren hidroliği rbf660 ile değişti
    oringler yenilendi
    ngk bobin bosch zr5 buji(daha soğuk), zr7 yedek buji ile gidicem yanımda ve lokmamla tabi

şimdilik böyle, eylül ayı itibari ile arabaya hayırlısı ile hardcore girişmeyi planlıyorum, hex elbette takılacak.
    Wter/ Methanol injection kit kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wter/ Methanol injection kit kullanmanızı tavsiye ediyorum.
    O işe Eylül ayı itibari ile gireceğim, ben şimdilik kolay olarak aklıma gelmeyen ne çözüm olabilir diye merak ediyorum.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    km. durumuna göre cooler-emme-araborular temizlenirse fark oluyor.

yağı 5w30 değilde bence 5w40 kullan derim.zaten sıkıntın ısı 5w40 daha iyi olur bence.

egt -iat en yüksek ne görüyorsun.
    Konu mikelazi tarafından (30-06-2018 Saat 08:36 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    km. durumuna göre cooler-emme-araborular temizlenirse fark oluyor.

yağı 5w30 değilde bence 5w40 kullan derim.zaten sıkıntın ısı 5w40 daha iyi olur bence.

egt -iat en yüksek ne görüyorsun.
    850-900 arası egt max, iat max(hava 30-40 dereceyken) 55-60, yağ sıcaklığı 139 lara kadar çıkabiliyor, orda çekiyorum artık, 142 de korumaya alıyor zaten araba kendini. Körfez’e gidicem zaten, 2-3 turda bir çıkarım diye düşünüyorum. Araba 2013, 77 binde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    850-900 arası egt max, iat max(hava 30-40 dereceyken) 55-60, yağ sıcaklığı 139 lara kadar çıkabiliyor, orda çekiyorum artık, 142 de korumaya alıyor zaten araba kendini. Körfez’e gidicem zaten, 2-3 turda bir çıkarım diye düşünüyorum. Araba 2013, 77 binde.
    stock crdi perf kullanımda egt 800-850 (dpf tıkanık olanlar 900-950de görüyor)
    yazılımlı egr-dpf sökük egt en dip 800 üzerine hiç çıkmadı.(peak 1.7,cont 1.4)
    bayram öncesi 48mm olan eksozu,60mm yaptırdım.bayramda uzun yol yaptım.yüklü şekilde baya sıkıştırdım.egt 700ü görmedi bile
    bence ya eksozu genişlet,ya spor kat.dan kurtul,yok hiç birini yapmam dersen meth derim.

yağ kesinlikle 5w40 derim...x-cess 5w40 kullanıyorum.

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    N13 motorlar yüksek egt ve yağ sıcaklığını seven bir motor. Ne olursa olsun stage 1 diye adlandırdığınız yazılım nasıl bilmiyorum fakat stock cooler ciddi anlamda yetersiz bir parça türkiye şartlarında. Herhangi bir soğutma iyileştirmesi yapmadan pistte sınırları zorlamanızı tavsiye etmem, Çok kolay pston kırabilirsiniz.

Serkan_UR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğru anladıysam EGT yi elm 327 ile okuyorum demişsiniz tahminimce ekstra bir egt sensörü yok Torque programında hangi parametreyi egt olarak değerlendiriyorsunuz.Eğer Cataliyst temp ise bu sıcaklıklar egt demek değil.Konu ile ilgili farkındalık varsa mesajı dikkate almayın lütfen.

Zamanında benimde kafamı karıştıran bir durumdu eğer EGT için bir sensör var ve motordan çıkan gazın ısısını ölçüp bu dereceleri alıyorsanız yüksek ancak elm den aracın parametrelerinden okuyorsanız durum değişir.
    Konu Serkan_UR tarafından (30-06-2018 Saat 10:57 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stock crdi perf kullanımda egt 800-850 (dpf tıkanık olanlar 900-950de görüyor)
    yazılımlı egr-dpf sökük egt en dip 800 üzerine hiç çıkmadı.(peak 1.7,cont 1.4)
    bayram öncesi 48mm olan eksozu,60mm yaptırdım.bayramda uzun yol yaptım.yüklü şekilde baya sıkıştırdım.egt 700ü görmedi bile
    bence ya eksozu genişlet,ya spor kat.dan kurtul,yok hiç birini yapmam dersen meth derim.

yağ kesinlikle 5w40 derim...x-cess 5w40 kullanıyorum.
    Bir arkadaş motul specific 5w40 önerdi, önümüz yaz zaten, onu koyup gireyim, meth işi de Eylül’de hayırlısı ile, spor katdan da kurtulurum o zamana, baştan sonra 76-70-65 egzoz yapılır susturucu ve free flow ile. Ses sevmiyorum açıkçası, zaten sesi de güzel değil N13 ün.
    @utkunoa işte bakalım sınırları zorlamam, 29 derece gösteriyor hava o gün, çok ısınırsa araba zorlamam. Sınırımı 140 derece olarak aldım.
    @Serkan_UR benim EGT sensörüm katın girişinde diye biliyorum, detay çok bilmiyorum bu konuda, sadece işte 900 den sonrasını kafamda kritik olarak değerlendiriyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu linke göre araba zaten 142 derecede yağ sıcaklığında kendini korumaya alıyor:

Cooling - N13 Engine | Pdf Online Download

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cat1 s2 den egt yi görüyorum.

dpf jenarasyonuda bu sensöre göre yapıyor.

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    142 derece yağ sıcaklığı görsem, sağa çeker namaz kılıp dua ederim

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağ sıcaklığı için bence aracın yağ soğutucusu kütük şeklinde ve su ile soğutma yapıyorsa sizin spora pek cevap vermez
    Harici kendinden fanlı 7 satır yağ soğutucusu koymanızı tavsiye ederim çünki üstündeki size yeterli gelmiyor taktığınız yağ soğutucu aracın en rahat hava alan yerine koyarsanız baya bi etkisi olur bunların üstünde müşürlü olanları var o modeller daha iyi iş görür
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler