User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Aracı susuz yürütme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Aracı susuz yürütme

Arkadaşlar merhaba. Sabah yaşadığım sorunla ilgili sizin bilginize ihtiyaç duydum.
    Akşamdan kalma soğuk motorla bu sabah marş basıp yaklaşık 3 km yol gittim, sonra kırmızı hararet uyarısı yanıp sönmeye başladı. (aracımda su sıcaklık göstergesi yok) trafikten dolayı bu şekilde yaklaşık 500 metre daha gidip sağa çektim ve direk motoru stop ettim. Kaputu açtım yanık kokusuyla beraber boğaz kelebeğinin oralardan hafif duman çıkıyordu.
    Çekiciyle aracı servise götürdüm 2 adet boru kırılmış ve araçta hiç su kalmamış. Ben aracı soğuk motor ile susuz şekilde yaklaşık 3.5 km kullandım. Bu şekilde motora ciddi zarar verme ihtimali var mıdır? kaputu açınca yanık lastik kokusu beni biraz tedirgin etti.
    Bu arada araç Subaru Forester 2.0 atmosferik 150 beygir boxer motor.

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Blok ısınınca su hortumları aşırı ısınıp koku yapmış olabilir. İçlerinden geçecek su bulunmadığı için kavrulup, yanık plastik kokusuna neden olmuş olabilirler. Yani inşallah öyle olmuştur. İnşallah ciddi bir durumla karşılaşmazsınız. Geçmiş olsun.
    M50b30 - Bumblebee...

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu iş tamamen şans
    belki hafif tempolu açık yolda gittiniz o zaman blok fazla ısınmamıştır
    ama dur kalk trafikse sıkıntı, segmanlar kavrulmuş olabilir bir süre sonra eksozdan mavi duman atmaya başlar
    hararet göstergeside yokmuş acaba motor kaç dereceye kadar çıktı bilemeyiz, 110 mu 120 derecemi? 140 mı!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B-Devi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Blok ısınınca su hortumları aşırı ısınıp koku yapmış olabilir. İçlerinden geçecek su bulunmadığı için kavrulup, yanık plastik kokusuna neden olmuş olabilirler. Yani inşallah öyle olmuştur. İnşallah ciddi bir durumla karşılaşmazsınız. Geçmiş olsun.
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu iş tamamen şans
    belki hafif tempolu açık yolda gittiniz o zaman blok fazla ısınmamıştır
    ama dur kalk trafikse sıkıntı, segmanlar kavrulmuş olabilir bir süre sonra eksozdan mavi duman atmaya başlar
    hararet göstergeside yokmuş acaba motor kaç dereceye kadar çıktı bilemeyiz, 110 mu 120 derecemi? 140 mı!
    cevap için teşekkür ederim.bunu anlamanın yolu yok mudur? yetkili serviste kırılan hortumları değiştirdiler, aracı aldım çıktım. Herhangi bir belirti ya da yetkili servisin söylediği bir durum yok şu anda.

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hararet olsaydı ciddi duman çıkardı diye düşünüyorum motor kısmından her zaman olduğu gibi 1. sorulacak soru araç neden susuz kaldı ? siz hareket halinde iken motor bloğundan hiç mi su yoktu gerçi aracınızı almışsınız eğer sorun varsa motor da yakın zamanda tekrarlanacaktır geçmiş olsun ara ara kontrol edin derim..

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevap için teşekkür ederim.bunu anlamanın yolu yok mudur? yetkili serviste kırılan hortumları değiştirdiler, aracı aldım çıktım. Herhangi bir belirti ya da yetkili servisin söylediği bir durum yok şu anda.
    herhangi bir würth servisinde conta kaçak testi sıvısı ile bir kontrol yaptırın.sonuç çıkar ortaya
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ercan26esk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hararet olsaydı ciddi duman çıkardı diye düşünüyorum motor kısmından her zaman olduğu gibi 1. sorulacak soru araç neden susuz kaldı ? siz hareket halinde iken motor bloğundan hiç mi su yoktu gerçi aracınızı almışsınız eğer sorun varsa motor da yakın zamanda tekrarlanacaktır geçmiş olsun ara ara kontrol edin derim..
    Hocam 2 tane boru zamanın yıpratması ile kırılmış sistemdeki bütün su boşalmış. Muhtemelen motor bloğunda hiç su yoktu ve ben bu şekilde (motor geceden kalma soğuk) 2.5 3 km yol aldım.

Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herhangi bir würth servisinde conta kaçak testi sıvısı ile bir kontrol yaptırın.sonuç çıkar ortaya
    teşekkür ederim ilk fırsatta kontrol ettireyim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler