User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: N75 valfi & vakum hortumlari

narween - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

N75 valfi & vakum hortumlari

Merhaba arkadaşlar..

N75 valfinin calismasi ve n75 valfi ile turbo vg arasindaki vakum hortumlarin önemini bilmek istiyorum. Wg ayari ve n75 valfindeki baglantilari düzgün.

Sorun şu : Ecunun istediği basinç 1.4 bar fakat araba 1 bar basiyor 4mm lik vakum hortumlari mevcut. Hortumdandir catlaklar mevcut diye düşünüp yeniledim. Yeni hortum iç çaplari 6 7 mm. Değistirdikten sonra 1.4 bar basmaya basladim. Sorun n75 valfi hortumlari basinci nekadar etkileyebilir.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 amf ibiza kullanıyordum. Vakum kutusu var bizim araçlarda tüm valfler tek kutu içinde değişik bir sistem. Önemini şöyle söyliyim bizde frenlerden tut turbo vs tüm vakum orda. Gümüldür rampasında bir hortum yerinden çıkınca araç limp mode'a aldı kendini frenler şişti turbo basınç basmıyor İzmir'e dönene kadar neler çektim.

narween - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 amf ibiza kullanıyordum. Vakum kutusu var bizim araçlarda tüm valfler tek kutu içinde değişik bir sistem. Önemini şöyle söyliyim bizde frenlerden tut turbo vs tüm vakum orda. Gümüldür rampasında bir hortum yerinden çıkınca araç limp mode'a aldı kendini frenler şişti turbo basınç basmıyor İzmir'e dönene kadar neler çektim.
    Ya tabiki o konularda ciddi önemi var fakat benim bahsettigim hortum çapindan ötürü oluşan basinç kaybi neden gerçekten böyle birsey varmi

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı narween Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya tabiki o konularda ciddi önemi var fakat benim bahsettigim hortum çapindan ötürü oluşan basinç kaybi neden gerçekten böyle birsey varmi
    Tam nedenini bilmiyorum ama mantık yürütürsek çap küçük olduğu için valfe girip çıkan hava miktarı az olacağı için turbo ona göre basıyordur. Bunun bir tık ilerisi de zaten limp mode olur. Ama aracın orjinal boruları o çaptaysa da fabrikanın bir bildiği vardır belki emisyon belki turbonun basıncı ona yetiyordur vs.

tolga_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hortum çapından ziyade hortumunda çatlak filan vardı demekki vakum kaçağına neden oluyodu. Değişince düzeldi. Turbonuz vnt liyse sebep budur.
    Alıntı .*$#_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, ha gayret vtı acıcak arayı derken adam araya tır soktu
    (Corsa C 1.7 dti hız sabitleyici ve Follow me home .)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler