User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Proje aracı için evrakları nasıl olmalı?

jRMix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Proje aracı için evrakları nasıl olmalı?

Selamlar, eski ucuz bir araç alıp üzerinden değişiklikler yapmak istiyorum. muhtemelen eski olacağı için yürüyen aksamda biraz sıkıntı çekebilirim özellikle motor konusunda. Bu araca farklı motor takıldığında (en uyumlu olacak şekilde) bunu işlettirebilir miyim?

Aracı alırken zaten trafiğe çıkmayacak çekici belgeli veya hurda'dan olması ilerisi için bir sorun yaratır mı? Tekrar trafiğe çıkılacak duruma geldiğinde işler nasıl yürüyor?

Ayrıca ilk nereden başlamalı ?

Ben ilk olarak aracı komple soyup çürükleri kontrol edilip temizlenmesi, koruma boyası daha sonra iç aksam elektrik işleri daha sonra ses yalıtım malzemesi iç/dış daha sonra motor ve yürüyen aksam olarak düşünüyorum ama önerilere açığım.

Acelem yok garaj imkanım var ama üstesinden gelinebilir mi?

Tecrübelerinizi ve uyarılarınız nelerdir?

Ön bilgi olması için konuyu açıyorum şuan bir şey almadım. (Coupe düşünüyorum)

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çekici belgeli olması iyi olur. Ancak hurda belgeli alırsan birdaha trafiğe çıkaramazsın. O yüzden dikkat et alırken. Çekme belgesi ile hurda belgesini birbirine karıştırmayın.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanayide tanıdık eş dost akraba yoksa önce sağlam işinin ehli bir onkolok ve psikiyatr bul ondan sonra projeye başla.

Gürhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanayide tanıdık eş dost akraba yoksa önce sağlam işinin ehli bir onkolok ve psikiyatr bul ondan sonra projeye başla.
    Yeni araba toplamış biri olarak kesinlikle katılıyorum
    1974 Volkswagen 1303s "Big" 50hp 98nM

Flickr / Tolunay Karagöz

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence bu hevesini bilgisayar oyunlarında harca. Ne gerek var dertsiz başına dert açmaya. Ne projeler var yarım kalan hevesin kursağında kalmasın. Belliki yaşın genç cebindeki parayla en yeni model hangi araba varsa onu al gez dolaş sanayiye git yine proje arabaları incele sonra ne kadar iyi karar verdiğini göreceksin projeyi yaparken evdeki hesap çarşıya uymaz en basitinden ustaya alacağın pasta börek cep telefonu tablet bilgisayar maliyetlerinide ekle yoksa işler yürümez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işler hiç bi zaman hesapladığın gibi gitmiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çekici belgeli olması iyi olur. Ancak hurda belgeli alırsan birdaha trafiğe çıkaramazsın. O yüzden dikkat et alırken. Çekme belgesi ile hurda belgesini birbirine karıştırmayın.
    Çekme belgelide ruhsat değişince 1 aylık süre mi oluyormuş yoksa istediğimiz zaman muayeneye girip tekrar çıkartabiliyomyuz?

Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motorcu ve kaportacı var ama ne kadar tanıdık olsa ikisi ile bitmeyecek gibi iş zaten tek korkutan da o. Bundan 3-4 yıl babamla birlikte toplayalım dedik güya sadece boya ve birkaç rötuş olacaktı ki gel gelelim usta salladı 2 ay orda bekledi sonra ordan aldım başka usta yarım işe bakmam dedi rica minnet bulduk onda da arabada duymadığım parçaları aldım olan egzozu ne hikmetse kaybolmuş yeni egzoz dahi aldırdı neyse iyi kötü yürütünce fazla bekletmeden sattık neyse ki pek zararımız olmadı bu süreçte Şimdi babama desem pek yanaşmaz ki haklı olarak ancak bana biraz bütçe çıkabilir acaba bende bunu değerlendirebilir miyim onu düşünüyorum.

Alıntı Gürhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni araba toplamış biri olarak kesinlikle katılıyorum
    yukarıda yazdım hocam bizde babamla bi toplatalım olmadı bağ bahçe gideriz dedik ama hiç iyi anılarımız olmadı

Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bu hevesini bilgisayar oyunlarında harca. Ne gerek var dertsiz başına dert açmaya. Ne projeler var yarım kalan hevesin kursağında kalmasın. Belliki yaşın genç cebindeki parayla en yeni model hangi araba varsa onu al gez dolaş sanayiye git yine proje arabaları incele sonra ne kadar iyi karar verdiğini göreceksin projeyi yaparken evdeki hesap çarşıya uymaz en basitinden ustaya alacağın pasta börek cep telefonu tablet bilgisayar maliyetlerinide ekle yoksa işler yürümez
    Hocam korktuğum kısımda orada 3-4 yıl öncesine göre o tecrübe ile acaba bu sefer becerebilir miyim diyorum ama gözüm korkuyor. Araç alınacak ama dediğiniz gibi bütçemin yettiği ama modeli nispeten daha yeni olan araç alsam çok daha mantıklı ama işte bir yandan da acaba diyorum nasıl olur.

Şöyleki bütçem şuan belki 2006 2007 corsa alabilecek derecede. Gönlümden Corsa D Sport geçiyor ama onunda otomobil olanı 30binlerde şuan.

Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işler hiç bi zaman hesapladığın gibi gitmiyor
    Aynen öyle oluyor olan parçayı tekrar aldırıyorlar. Sanayiye düştüysen ve bilmiyorsan çıkılmıyo o hatayı daha önce yaptık ama neyse ki ikinci bir araç olarak yapmıştık.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çekme belgeli yıllar sonrada muane yaptırıp kullanabilirsiniz.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çekme belgeli yıllar sonrada muane yaptırıp kullanabilirsiniz.
    Tamamdır çok teşekkürler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler