User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Lpg-Benzin, Rölanti Bozukluğu, Soğukken Silkeleme, Gaz yememe ve Bir takım Problemler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question ................

.................
    Konu ozgbaris tarafından (14-10-2022 Saat 00:43 ) değiştirilmiştir.

e.sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhabalar,
    anlattıklarınız lpg ayarı kaynaklı bence. genelde lpg ayarı fakirdeyse ve araç uzun süre benzine alınmadan kullanılıyorsa bir süre sonra benzin ecusu, karışımı sürekli zenginleştirmeye çalışıyor. tabi bu lpg kullanımında anlaşılmıyor, benzine geçince tekleme, fazla yakma vs. belirtileri oluyor. benzinde kullanmaya devam edilirse bir süre sonra düzeliyor.

akü bağlantısını kesmek, bazı araçlarda işe yarıyor, ecu hafızasındaki yakıt trimleri siliniyor ama kimisinde işe yaramıyor. benim önerim, 100-200km kadar sadece benzinde kullanın, sonra hiç lpg ye almadan gidip tekrar kalibrasyon yaptırın, büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

buarada, kendim uğraşırım derseniz bir ayar kablosu alın, ayarlarınızı kendiniz yapın. nanofast in çok basit bir programı var, birkaç denemede doğru ayarı yakalarsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı e.sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar,
    anlattıklarınız lpg ayarı kaynaklı bence. genelde lpg ayarı fakirdeyse ve araç uzun süre benzine alınmadan kullanılıyorsa bir süre sonra benzin ecusu, karışımı sürekli zenginleştirmeye çalışıyor. tabi bu lpg kullanımında anlaşılmıyor, benzine geçince tekleme, fazla yakma vs. belirtileri oluyor. benzinde kullanmaya devam edilirse bir süre sonra düzeliyor.

akü bağlantısını kesmek, bazı araçlarda işe yarıyor, ecu hafızasındaki yakıt trimleri siliniyor ama kimisinde işe yaramıyor. benim önerim, 100-200km kadar sadece benzinde kullanın, sonra hiç lpg ye almadan gidip tekrar kalibrasyon yaptırın, büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

buarada, kendim uğraşırım derseniz bir ayar kablosu alın, ayarlarınızı kendiniz yapın. nanofast in çok basit bir programı var, birkaç denemede doğru ayarı yakalarsınız.
    Gidip yaptırmaktansa kabloyu temin edip ayar yapmayı öğrenmek tam bana göre Sonucu buraya eklerim, yanıtınız için teşekkürler hocam.

Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzin haritasını sıfırlayıp benzin haritası ile birebir örtüşecek şekilde lpg ayarı yapman gerekiyor. Eğer ki lpg ayarı kayık olursa yani fakire ya da zengine düşen bölgeler oluşursa, miktarına bağlı olarak benzindeki çalısması bozulacaktır. Cunku bir benzin haritamız var, belirli oranlarla lpg haritası oluşturuyoruz. Lpg haritası sabit kalmak üzere (bazı kitlerde lpg haritasında da düzeltme özelliği var o ayrı bir durum) LPG’de çalışırken de benzin haritasında düzeltmeler yapıyor aracın kendi ecusu.
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ünal turanı ara yurdun önüne getirsin bütün kekoları, "tedavi olmak istiyorum"de, girsinler 2-3 dakika kesiciye, kız arkadaşınada yaz; barışmazsak tedaviye devam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzin haritasını sıfırlayıp benzin haritası ile birebir örtüşecek şekilde lpg ayarı yapman gerekiyor. Eğer ki lpg ayarı kayık olursa yani fakire ya da zengine düşen bölgeler oluşursa, miktarına bağlı olarak benzindeki çalısması bozulacaktır. Cunku bir benzin haritamız var, belirli oranlarla lpg haritası oluşturuyoruz. Lpg haritası sabit kalmak üzere (bazı kitlerde lpg haritasında da düzeltme özelliği var o ayrı bir durum) LPG’de çalışırken de benzin haritasında düzeltmeler yapıyor aracın kendi ecusu.
    Dün aracın lpg'sinin takıldığı yere gittim, lpg ayarını kontrol ettirmek ve lpg filtre değişimi için.
    Lpg ayarına ihtiyaç olmadığı söylendi. Sahiden de benzin haritası ile lpg haritası tam uyuşuyordu.
    Hocam acaba sizin son cümlenizde belirttiğiniz durum mevcut olabilir mi? Bunun çözümü benzin haritasını resetlemek, akabinde tekrar lpg ayarı yaptırmak olabilir mi?
    Son olarak, bu duruma kalıcı bir çözüm bulunabilir mi? Çünkü haritada eğer lpg yüzünden bir kayma söz konusu olacaksa, düzeltildiğinde bir kaç bin kilometre sonra yeniden ortaya çıkacaktır.

Kafamda deli sorular..

AdoneuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracım benzinli 1.3 yaris , gaz yememe sorununu bende yaşıyorum malesef özellikle 2500 devire kadar ölü sonra ciddi derecede devirleniyo konuyu takipdeyim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler