User Tag List

Sayfa 1161/1195 İlkİlk ... 161661106111111151115911601161116211631171 ... SonSon
22691 sonuçtan 22.041 ile 22.059 arası

Konu: 207 RC Cadde kullanımı için modifiye yardım?

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar full egzoz yaptıracağım, İstanbul için kimi tavsiye edersiniz.
    iki görüş var Savaş Egzoz ve Fidan egzoz Ahmet. bu iki ustaya iş yaptıran arkadaşlar görüşlerini paylaşabilir mi?
    piyasa fiyatlar yaklaşık nedir bu konuda da destek olabilir misiniz ona göre pazarlık yapalım, usta bizi kovalamasın sonra

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JDM VTİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birkaç detaylı şey daha sorayım konusu açılmışken.

Temiz GT bulmak(düşük km özellikle), temiz RC bulmaktan daha kolay gibi. Bu yüzden GT düşündüm, alcatrazın sahibi emir kardeşimle de konuştum fikir için.
    Bana şöyle bir şey önerdi, yüksek km'li RC mi düşük km'li GT mi dediğimde, RC dedi.

Düşünceleriniz nelerdir bu konuda sizlerinde?

Ayrıca bu elektro vana, buji, zincir, benzin pompası sorunu vs. sık tekrarlıyor mu, maliyet?

Daha güçlü bobin ve iridyum buji kullanımı için tecrübeler ve düşünceleriniz nedir?

Kurum temizleme maliyeti ne kadar? Conta seti vs.?

Subap yaylarıda güncellenmiş okuduğum kadarıyla, kaç modelde güncel olanlar ve bunun da maliyeti nedir?

Ben düşük km'li GT'yi yüksek km'li RC'ye tercih etmeyi mantıklı buluyorum aralarında 3-4bin tl kadar fark olduğu takdirde.?
    düsündügün km'lerim az üstünde RC olabilir, ama tamamen donanımsal olarak GT düsünebilirsin, can tavan deri koltuklar vb. ama turbosu biraz daha kücük güc birazdaha az cıkar. gerisi teferruat!

subap yayları güncellendi fakat referans kodları aynı. 2010 sonrası renksiz olarak geliyor, onlardan alman lazım değişeceksen, renksizler daha sert ust devirlerde missfire riskini azaltıyor. thp200 lerde direk renksiz olarak geldiler

buji kesinlikle orjinal buji kullanmalısın, yada thp200 270 lik bujileri olabilir. diğer türkü EVO X bujisi kullananlar var sonuç motor kırmaya kadar gidiyor. THP nazlı makine abuk subuk ürün kullanmamak lazım
    Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

ER_GT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birkaç detaylı şey daha sorayım konusu açılmışken.

Temiz GT bulmak(düşük km özellikle), temiz RC bulmaktan daha kolay gibi. Bu yüzden GT düşündüm, alcatrazın sahibi emir kardeşimle de konuştum fikir için.
    Bana şöyle bir şey önerdi, yüksek km'li RC mi düşük km'li GT mi dediğimde, RC dedi.

Düşünceleriniz nelerdir bu konuda sizlerinde?

Ayrıca bu elektro vana, buji, zincir, benzin pompası sorunu vs. sık tekrarlıyor mu, maliyet?

Daha güçlü bobin ve iridyum buji kullanımı için tecrübeler ve düşünceleriniz nedir?

Kurum temizleme maliyeti ne kadar? Conta seti vs.?

Subap yaylarıda güncellenmiş okuduğum kadarıyla, kaç modelde güncel olanlar ve bunun da maliyeti nedir?

Ben düşük km'li GT'yi yüksek km'li RC'ye tercih etmeyi mantıklı buluyorum aralarında 3-4bin tl kadar fark olduğu takdirde.?
    bende aynı sorunsalı geçen sene yaşadım. gt de denildiği gibi temiz araç bulmak kolay.benim alıcağım zaman ankarada bir rc vardı cam tavanlı kırmızı sonra satıldı istanbula geldi şimdi yine satılık v.s. gittim görüştüm baya bir sorunla karşılaştım. vazgeçtim. gittim kadıköyden bir gt aldım. konuya gelelim gt de donanım olarak dopdolu gelen bir makina. ben makina yapıcam diyosan temiz gt alıp doldurup binebilirsin. hiç bir eksiğin olmaz. (cam tavan deri koltuk v.s.) ama... gt kullanan birisi olarak yinede gözlerim rc arıyor. koltukları olsun gidişi olsun kesinlikle arada baya bir fark var. ama şuanda piyasada temiz araba bulmak zor. bir kırmızı rc vardı şişilde 42 bin lira istiyor Connecting site... araç temize benziyor. ama değermi veya bütçene uyarmı orasını bilmiyorum. bence km az arabanın hem gövde salınımları (metal yorgunlunun azlığı) sorunları herzaman az olur. çünkü araçların süspansiyonları gerçekten kazık gibi.temiz bir gt alıp doldurup donanım olarak dolu dolu bir araca binedebilirsin. ama almışkende rcyi alıp oturman lazım o güzel yarış koltuklarına

JDM VTİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araclarin verimliligi tarisilmaz.
    Lakin asiri masraf gerektirdigi de tartisilmaz.
    Hemde rutin bakimlara ek olarak kurum temizligi, vana birde bunlar yapilmasi gerekirlen kac defa kapak sokup takilacak conta set seklinde degisicek yagi antifrizi vs. Gibi.
    Sonuc bu oldu benim icin.
    Tesekkurler arkadaslar, vazgecmistim zaten sizlerin yorumlari ile daha da percinledim.
    Allah nasip ederse japona tekrar donuyorum.
    Bazen ne kadar küçük olduğunu anlamak için iyice yükseğe çıkmalısın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araclarin verimliligi tarisilmaz.
    Lakin asiri masraf gerektirdigi de tartisilmaz.
    Hemde rutin bakimlara ek olarak kurum temizligi, vana birde bunlar yapilmasi gerekirlen kac defa kapak sokup takilacak conta set seklinde degisicek yagi antifrizi vs. Gibi.
    Sonuc bu oldu benim icin.
    Tesekkurler arkadaslar, vazgecmistim zaten sizlerin yorumlari ile daha da percinledim.
    Allah nasip ederse japona tekrar donuyorum.
    Ne beklediğine bağlı.160 hp bi vti alsan 200 hp yapmak için ne harcarsın.bi gt yi alıp 200 yapsan ne harcarsın.f/p olarak bence thp tartışılmaz.he atmosferik keyfi yaşamak istiyorum dersende zevkler tartışılmaz tabiki

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne beklediğine bağlı.160 hp bi vti alsan 200 hp yapmak için ne harcarsın.bi gt yi alıp 200 yapsan ne harcarsın.f/p olarak bence thp tartışılmaz.he atmosferik keyfi yaşamak istiyorum dersende zevkler tartışılmaz tabiki
    Atmosferik CANdır
    ALLAH VAR GAM YOK..

emirarslan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaşlandıkmı bilmiyorum ama atmosferik arabanın citti anlamda sesini duymaya katlanamıyorum artık bi sktrip gitsede basımı dinlesem diye dua ediyorum. THP nin sesine aşığım resmen tam istediğim gibi.

Ali kanka arıcam seni yarın. Bırak şu atmosferik ayaklarını allahını seversen kanka. Rc alıyoruz sana.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hhahaa.valla sen tam arabanı buldun abi rc den sonra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hhahaa.valla sen tam arabanı buldun abi rc den sonra
    Sorma tam benlik paaaapaaaaapaaaapaaaavvvvvvv diye bi sesi var
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

buraktelek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorma tam benlik paaaapaaaaapaaaapaaaavvvvvvv diye bi sesi var
    Bosverin 207 yi 106 yi, 208 alin 208

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    düsündügün km'lerim az üstünde RC olabilir, ama tamamen donanımsal olarak GT düsünebilirsin, can tavan deri koltuklar vb. ama turbosu biraz daha kücük güc birazdaha az cıkar. gerisi teferruat!

subap yayları güncellendi fakat referans kodları aynı. 2010 sonrası renksiz olarak geliyor, onlardan alman lazım değişeceksen, renksizler daha sert ust devirlerde missfire riskini azaltıyor. thp200 lerde direk renksiz olarak geldiler

buji kesinlikle orjinal buji kullanmalısın, yada thp200 270 lik bujileri olabilir. diğer türkü EVO X bujisi kullananlar var sonuç motor kırmaya kadar gidiyor. THP nazlı makine abuk subuk ürün kullanmamak lazım
    Evo X bujisi ile motor kırma olayını açabilirmisiniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evo X bujisi ile motor kırma olayını açabilirmisiniz?
    şöyleki; bi evo 10 ismidir, bi iridyum buji ismidir artık modifiye sektörünün "selpak"ları olmuş sanırımki herkez bilip bilmeden öneriyor kullanıyor.
    sonuç hüsran!

THP'ler kesinlikle nazik makineler ve hata affetmezler, nazik olmasına karşın doğru ellerde de sorunsuz güç üretebilecek kapasitededirler. örnek VS RC
    THP ailesi okadar genişki, 150hp'den 270hp'ya kadar aynı altyapı üzerinde ARGE'si yapılmış ve fabrikasyon üretimle piyasaya sürülmüş motorlar.

örnek olarak;
    207GT 150/156 HP
    207RC 175 HP
    208Allure/DS3/RCZ 155/156 HP
    208GTI/RCZ200 200 HP
    208 30TH Edition 208 HP
    308GTI 255/270 HP
    RCZ-R 270 HP bunlar sadece PSA grubu, aynı motoru kullanan farklı kombinasyonlarda mini cooper S'lerde mevcut!

portföy yelpazesi bukadar geniş ve tüm hepsi fabrikasyonken olarak PSA/BMW grubu tarafından piyasaya sürülmüşken, aracının beklenen gücüne uygun secenekleri yapboz gibi kullanabilirsin. arabandan yaklasık 250-260hp güç bekliyosan bu motor için bak adamlar 270lik makine yapmış al onun bujisini kullan, arabandan 200hp bekliyorsan al bak 208GT yada RCZ200 bujileri var tak kullan sorunsuz sekilde. tamamen farklı bir motor üzerinde selpaklaşmış ürünleri kullanırsan malesef çoğu örnekde olduğu gibi ateşleme sıkıntısından dolayı yazılımsız makinede olsada basmadan bile olsa normal seyir halindeyken 30km hızla ilerletken ne yazıkki piston sekman kırabilirsin! kısacası EVO X olayı bundan ibaret. sadece buji yuvasının uyması o motor için uyumlu olduğu anlamına gelmiyor!!!!! umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cümleten hayırlı,kazasız belasız sürüşler.

Bir kaç sayfa geriden beni hatırlayan abi ve arkadaşlarım vardır mutlaka. 207Rc düşüncem vardı. Bu düşünce hala var fakat kış gelmesi sebebiyle motosikletimi satamadım, bu sebeple araba durumu motosikletim satılana kadar sallantıda fakat araştırmalara her gün bıkmadan, yılmadan tam gaz devam.

Benim bütçe max 40 lira civarı. Baktığım araçlar Cooper S, 207Rc ve 2.0 Golf Gti. Tabiki bu seçenekler arasında en mantıklısı Golf GTİ. Ne de olsa hacim büyük, güç isteyen adam için daha elverişli, alt yapısı daha iyi bir araç lakin modeller düşük, km'ler uçuk. Ama yinede aklımda.

207RC en çok içime sinen araçlardan birisi, fakat cooper S kullanıp Rc kullanmış kişilerle fikir alışverişi yaptığımda kesinlikle RC ve Cooper S arasında çok fark olduğunu, Cooper S'in çok daha zevkli ve iyi yürüdüğünü, kalitenin daha yüksek olduğunu söylüyor ki, 207Rc Lemans'tan Cooper S'e geçen bir tanıdığım var, kesinlikle cooper S'in çok farklı ve çok daha zevkli olduğunu söylüyor. İlgi alaka çok daha fazla diyor. Yürürü çok daha iyi diyor. Bunun en büyük sebebi kanımca 6 ileri şanzuman. Başka farklı durumlar varsa da bilgim yok şuan için.

Kafam karışık, sizce 40 civarı temiz R56 Cooper S bulabilir miyim? Yoksa 207Rc'ye mi yönelmemi tavsiye edersiniz? Genel olarak farklı fikirlere de açığım.

Güç olarak en fazla 250 hp max 300 hp gibi bir beklentim var.

Zamanla içinde yavaş yavaş yapabileceklerim;

-Dump valve
    -Komple egzoz
    -westgate
    -Yazılım
    -buji
    -bobin
    -Cooler
    -Filitre kiti

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Kesinlikle Turbo büyütme vb bir işe girmeyi düşünmüyorum. Belki ilerleyen zamanlarda Hybrid yapabilirim. Ama oda küçük bir ihtimal.

Birde bu spec'lerle araç Stage kaç oluyor?

Yardım ve yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöyleki; bi evo 10 ismidir, bi iridyum buji ismidir artık modifiye sektörünün "selpak"ları olmuş sanırımki herkez bilip bilmeden öneriyor kullanıyor.
    sonuç hüsran!

THP'ler kesinlikle nazik makineler ve hata affetmezler, nazik olmasına karşın doğru ellerde de sorunsuz güç üretebilecek kapasitededirler. örnek VS RC
    THP ailesi okadar genişki, 150hp'den 270hp'ya kadar aynı altyapı üzerinde ARGE'si yapılmış ve fabrikasyon üretimle piyasaya sürülmüş motorlar.

örnek olarak;
    207GT 150/156 HP
    207RC 175 HP
    208Allure/DS3/RCZ 155/156 HP
    208GTI/RCZ200 200 HP
    208 30TH Edition 208 HP
    308GTI 255/270 HP
    RCZ-R 270 HP bunlar sadece PSA grubu, aynı motoru kullanan farklı kombinasyonlarda mini cooper S'lerde mevcut!

portföy yelpazesi bukadar geniş ve tüm hepsi fabrikasyonken olarak PSA/BMW grubu tarafından piyasaya sürülmüşken, aracının beklenen gücüne uygun secenekleri yapboz gibi kullanabilirsin. arabandan yaklasık 250-260hp güç bekliyosan bu motor için bak adamlar 270lik makine yapmış al onun bujisini kullan, arabandan 200hp bekliyorsan al bak 208GT yada RCZ200 bujileri var tak kullan sorunsuz sekilde. tamamen farklı bir motor üzerinde selpaklaşmış ürünleri kullanırsan malesef çoğu örnekde olduğu gibi ateşleme sıkıntısından dolayı yazılımsız makinede olsada basmadan bile olsa normal seyir halindeyken 30km hızla ilerletken ne yazıkki piston sekman kırabilirsin! kısacası EVO X olayı bundan ibaret. sadece buji yuvasının uyması o motor için uyumlu olduğu anlamına gelmiyor!!!!! umarım açıklayıcı olabilmişimdir.
    Aciklama icin tesekkur ederim dikkate alacagim. Bmw arac kullaniyorum motor blok ve kapagi mini n18 cooper s ile ayni 184 luk versiyon ile. Ikiside thp tabanli. Parca topluyorum evo x bujilerini de aldim, sebebi n18 mini motorlarinda herkes bu bujileri tavsiye ediyor, ngk ilkr8e6. Ozellikle bu bujiyi cikartan manic motorsports ve kullanan bir cok kullanici var , acikcasi icime kurt dustu, ancak kirilan araclar buji sebebiyle neden kirildi timing sebebi ile mi veya bujinin tirnak kirilmasi sebebiyle mi cunku evo x lerde dahi bu bujinin tirnagi kirilip motor acmak zorunda kalan olmus , belirli bir yila kadar muhtemelen 2011 den sonraki evolarin da bujileri guncellenmis DILKR diye gidiyor yenisi. Iyice arastirmak bi bilene danismak lazim buji ile timing sebebi disinda kirilma sebebi goremiyorum iridyum olmasi ve fabrikasyon 0.6 gap gelmesi sebebiyle manic bunu oneriyor , sizin bujileriniz de oem olarak beru markami geliyor? 0.7 gapli? Oem rcz r bujisini bulmak ciddi zor, kod ve ozellikleri de bu bujilere yakin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aciklama icin tesekkur ederim dikkate alacagim. Bmw arac kullaniyorum motor blok ve kapagi mini n18 cooper s ile ayni 184 luk versiyon ile. Ikiside thp tabanli. Parca topluyorum evo x bujilerini de aldim, sebebi n18 mini motorlarinda herkes bu bujileri tavsiye ediyor, ngk ilkr8e6. Ozellikle bu bujiyi cikartan manic motorsports ve kullanan bir cok kullanici var , acikcasi icime kurt dustu, ancak kirilan araclar buji sebebiyle neden kirildi timing sebebi ile mi veya bujinin tirnak kirilmasi sebebiyle mi cunku evo x lerde dahi bu bujinin tirnagi kirilip motor acmak zorunda kalan olmus , belirli bir yila kadar muhtemelen 2011 den sonraki evolarin da bujileri guncellenmis DILKR diye gidiyor yenisi. Iyice arastirmak bi bilene danismak lazim buji ile timing sebebi disinda kirilma sebebi goremiyorum iridyum olmasi ve fabrikasyon 0.6 gap gelmesi sebebiyle manic bunu oneriyor , sizin bujileriniz de oem olarak beru markami geliyor? 0.7 gapli? Oem rcz r bujisini bulmak ciddi zor, kod ve ozellikleri de bu bujilere yakin
    Secim senin tabikide benden soylemesi...........

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    40Lira civarına R56 sanmıyorum bulabilceğini 207Rc ye yönelmen en mantıklısı..
    ALLAH VAR GAM YOK..

ER_GT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    207 gt ön arka kolon ölçüleri nedir bilgisi olan varmıdır?

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    40Lira civarına R56 sanmıyorum bulabilceğini 207Rc ye yönelmen en mantıklısı..
    Abi peki specler hakkında söyleyebileceğin bir şey var mıdır? Tahmini böyle olur gibisinden.

Bu arada sende ne araç vardı abi?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)