User Tag List

Sayfa 1186/1195 İlkİlk ... 18668610861136117611841185118611871188 ... SonSon
22691 sonuçtan 22.516 ile 22.534 arası

Konu: 207 RC Cadde kullanımı için modifiye yardım?

ramo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıkıştırma oranını sormamış arkadaş. Kompresyon saati ile yapılan ölçümde sağlıklı oem bir motor kaç verir onu sormuş.
    aynen öyle kompresyon testi sıkıştırma oranını söylemez. daha önce kompresyon alan var mı hiç merak ettim

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı ramo35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen öyle kompresyon testi sıkıştırma oranını söylemez. daha önce kompresyon alan var mı hiç merak ettim
    azcık google ile şöyle bir şey çıktı karşıma, burda dursun işe yarar bilgi.

motor sıkıştırma oranı X deniz seviyesindeki atmosfer basıncı (psi cinsinden) ile hesaplanabilirmiş

The equation is; we all know that 1 atmosphere is 14.7 psi at sea level, so we take 14.7 multiply by the first number of the compression ratio, which in this case is 10.5 and either leave it at that, or divide by the last number of the ratio, which is 1

So we should have:

14.7 X 10.5 = 154.35 psi

yani 150-160 psi arası normal değer denebilir sanırım
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

motor sıkıştırma oranı X deniz seviyesindeki atmosfer basıncı (psi cinsinden) ile hesaplanabilirmiş

The equation is; we all know that 1 atmosphere is 14.7 psi at sea level, so we take 14.7 multiply by the first number of the compression ratio, which in this case is 10.5 and either leave it at that, or divide by the last number of the ratio, which is 1

So we should have:

14.7 X 10.5 = 154.35 psi

teşekkürler levent ama genede sağlıklı sıkıştırma oranını vermez diye biliyorum eğer alan varsa daha önce kompresyon merak ettim heee cihazdan cihazada fark olabiliyor ölçüde geçen sayfada paylaştığım sensör ve hortumla ilgili fikri veya bilgisi olan var mı ? ds3 orjinal filtre boruları olan var mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ramo35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sente değil miş bugün tekrar kesme yaptı ve arıza yaktı bu sefer hemen sıcağı sıcağına bosch car servise daldım(bostancıda bunların bujisi ince tipmiş kompresyon ölçmek için bir tek uyan orasıydı) yakıt ray basıncı düşük arızası veriyordu başka bir arıza yok ön-arka pompa dahil tüm sistemi kontrol edip bulucam inşallah problemi.
    Yazılımı orjinale döndüm çokomik tune yazılım vardı üstünde ( kim tarafından yapıldığı belli değil) orjinal yazılıma döndüm kesmedi uzun bir süre kesincede kendine geldi tekrar ama zorlamadım.
    kompresyon testine daha önce sokan var mı sağlıklı bir thp aşağı yukarı teste kaç vermeli ? Araç ds3 bu arada downpipe 63 egzoz varex s3 dumpvalve sisin orda filtre oem buji bobin
    Senin anlattığın arızalara bende çok uğraştım çeyrek depo altı yakıtı kullanırsan depodaki pompa bozuluyor.tam gaz yüklenip seri vites değişimlerinde kesme yapıyorsa yüksek basınç pompası birde 5000/5500 dv sonrası araçta oturma varsa oda bujiden kaynaklanıyor.Verdiği arızaya görede yüksek basınç pompası gibi duruyor.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

So we should have:

14.7 X 10.5 = 154.35 psi

Bu asla tutmaz. Egzantrik derecesi yüzünden marş motorunun çevrimi sırasında havanın bir kısmı kaçıyor sübaplardan. O yüzden hiçbir formül ile static sıkıştırma ile dinamik kompresyon ölçümü değerini ilişkilendiremez.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu asla tutmaz. Egzantrik derecesi yüzünden marş motorunun çevrimi sırasında havanın bir kısmı kaçıyor sübaplardan. O yüzden hiçbir formül ile static sıkıştırma ile dinamik kompresyon ölçümü değerini ilişkilendiremez.
    o zaman kitapçıkta da yazmıyorsa servisten bilgi alınacak veya stok bir ds3 ölçülüp referans alınacak.

yaklaşık değer de vermez çünkü bu hesaba bakınca, uykuyu almış kafayla bakınca oldu :=)
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207rcbd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin anlattığın arızalara bende çok uğraştım çeyrek depo altı yakıtı kullanırsan depodaki pompa bozuluyor.tam gaz yüklenip seri vites değişimlerinde kesme yapıyorsa yüksek basınç pompası birde 5000/5500 dv sonrası araçta oturma varsa oda bujiden kaynaklanıyor.Verdiği arızaya görede yüksek basınç pompası gibi duruyor.
    yakıt hattı elden geçti arka yakıt filtresi değişti öndeki yüksek basınç pompasının üstünde ufak bide süzgeç var o temizlendi kesme problemim halloldu eski sahipleri saolsunlar nasıl yakıtla kullandılarsa şimdi turbo elektrovanam bozuldu atmo ya döndü araç resmen o değişçek birde orjinal filtre boruları lazım kutuya kadar ( filtre kutum var ) ds3-207 bunların ara filtre boruları birbirine uyumlysa elinde olan varsa talip olabilirim

yn_lemans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar herkese Merhaba ; konuya biraz zart diye giriyorum �� eski aracımdan çıkan parçalar var depoyu boşaltıp bunları değerlendirmek istiyorum

207 rc orjinal amortisor ve yaylar , orjinal manilfold ; orjinal turbosunun üzerinde duran yalıtım malzemeleri ; volant ve hem bronz hem orjinal baskı balata(volantı alana hediye edicem belki birişine yarar ) krom boost boru; sıfır turbo ceketi v.s. almak isteyeni üzmem bilginize... (30.000 km kullanılmış parçalar...)
    by SARIBEKİROĞLU

FLORYA REDLİNE OTO
    LOWRİDER CUSTOMS DESİNG FLORYA

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    207 GT yol tutusu polo gti ve ibiza cupra ile karsilastirinca nasildir?
    Experience is what you get when you don't get what you want.

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yn_lemans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese Merhaba ; konuya biraz zart diye giriyorum 😊 eski aracımdan çıkan parçalar var depoyu boşaltıp bunları değerlendirmek istiyorum

207 rc orjinal amortisor ve yaylar , orjinal manilfold ; orjinal turbosunun üzerinde duran yalıtım malzemeleri ; volant ve hem bronz hem orjinal baskı balata(volantı alana hediye edicem belki birişine yarar ) krom boost boru; sıfır turbo ceketi v.s. almak isteyeni üzmem bilginize... (30.000 km kullanılmış parçalar...)
    boost boruları için mesaj attım ama görmediniz galiba?

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar

P1337 arızasında sorun buji ve bobin değilse nedir ?

Bobin değişince yine p1337 verdi. Buji sırası değişti yine p1337 verdi.

Bujilerde göze dikkat çeken belirgin bişi de yok.
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar

P1337 arızasında sorun buji ve bobin değilse nedir ?

Bobin değişince yine p1337 verdi. Buji sırası değişti yine p1337 verdi.

Bujilerde göze dikkat çeken belirgin bişi de yok.
    Msj kütünüz dolu. 3. Sanayi fullcar servis Mehmet usta size yardımcı olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne kadar aktif/guncel bir konuymus.

tam da yardima ihtiyacim oldugun anda offtopic oldu resmen...sansa bak.

sente atlama problemi olsa ariza kodunu silince arac yarim saat sorunsuz gider mi? vvti problemi nedir?

bilen var mi?
    Subaru
    Technica
    InternationaL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç neydi bu arada bendeki arıza kodlarına baktım 0337 krank mili sensör devresi hatası diyor.Kablolarda filan sıkıntı olmuş olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç neydi bu arada bendeki arıza kodlarına baktım 0337 krank mili sensör devresi hatası diyor.Kablolarda filan sıkıntı olmuş olabilir.
    0337 değil P1337 arıza kodu, ateşleme hatası silindir-1 oluyormuş.

sente atlayan bir araba hata kodu silince, kısa süreli de olsa normalmiş gibi gidebilir mi?
    Subaru
    Technica
    InternationaL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0337 değil P1337 arıza kodu, ateşleme hatası silindir-1 oluyormuş.

sente atlayan bir araba hata kodu silince, kısa süreli de olsa normalmiş gibi gidebilir mi?
    Yok zannetmiyorum.Çünkü belirtileriniz sente atlama gibi durmuyor.Silindir içinde mekanik sorun olsa hatayı silseniz bile düzgün gitmez araba deli gibi titreme yapardı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok zannetmiyorum.Çünkü belirtileriniz sente atlama gibi durmuyor.Silindir içinde mekanik sorun olsa hatayı silseniz bile düzgün gitmez araba deli gibi titreme yapardı.
    bunu bir de İzmir'de görüştüğüm ustalara anlatabilsem ya da işin ehlini bulabilsem ...

Kurum bağlama ya da çeyrek altı Depo'nun olumsuz etkileri olabilir mi acaba?

Kimi usta diyor buji yerini değiştir hata kodu diğer silindire geçiyorsa bujidendir, kimi usta diyor öyle olmaz illa 4 tane yeni buji alıcaksın.

kimisi diyor 3 takım sıfır bobin aldım denedim 3.takım'da sorun gitti... böyle saçma ve bana göre tutarsız tavırların sebebi ne acaba.

kimi diyor %80 olasılıkla hpfp (yüksek basınç pompasından) kaynaklı değiştirelim deneyelim 2000TL diyor, öteki usta diyor ki hpfp'den olsa uyarısını verirdi.

Kafam karma karışık ...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunu bir de İzmir'de görüştüğüm ustalara anlatabilsem ya da işin ehlini bulabilsem ...

Kurum bağlama ya da çeyrek altı Depo'nun olumsuz etkileri olabilir mi acaba?

Kimi usta diyor buji yerini değiştir hata kodu diğer silindire geçiyorsa bujidendir, kimi usta diyor öyle olmaz illa 4 tane yeni buji alıcaksın.

kimisi diyor 3 takım sıfır bobin aldım denedim 3.takım'da sorun gitti... böyle saçma ve bana göre tutarsız tavırların sebebi ne acaba.

kimi diyor %80 olasılıkla hpfp (yüksek basınç pompasından) kaynaklı değiştirelim deneyelim 2000TL diyor, öteki usta diyor ki hpfp'den olsa uyarısını verirdi.

Kafam karma karışık ...
    2-3 takım bobin buji değiştirip sorun düzeltme ne yazık ki doğru.Aldıkları bobin yada buji yan sanayi olabiliyor servisten alsanı bile.Başına gelen kişiler var ordan biliyorum

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burda ne para harca ne vakit kaybet kendini zaman olarak ayarla doğru Yağmur Otoya git Mehmet usta işini halleder durum çok daha fazla senin canını sıkıp uğraştırmadan dene bu yolu..Burağın söylediği gibi Full Car Mehmet usta veya Ermana ulaşabilirsin..
    ALLAH VAR GAM YOK..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)