User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Kuru tip akü sorunsalı?

gorke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kuru tip akü sorunsalı?

Selamlar,

Kendi otomobilimde akü sıkıntım var, artık takviye yapmaktan bıktım. Elektriksel en ufak problemim yok, herhangi kaçağımda yok; tüm kontroller yapıldı. Kaçak olan kısımları tamamen elden geçirdik. Lakin kullandığım akü mutlu akünün en ufak aküsü. Her hafta motoru ısıtmak için en az 1 kere çalıştırsamda 1,2 ay sonra gene takviye yapıyorum, çok ufaktan müzik sistemimde var. Fakat sadece 4 kolondan ibaret. Diyeceksiniz ki akünü büyüt, eee motor içinde yer yok. Standart aküyü ufaltmamızın sebebi; intercooler borusunun geçebileceği tek nokta yani akünün bulunduğu kısım. Akü altını boru için kestik ve tek çıkış noktası. Açıkçası döşemelerimi yaptırırken aküyü arkaya almalıydım, fakat tek eksiğim onu yapmamak oldu, şu anda da tekrardan döşemeleri açtırmak istemiyorum tesisat için.

Her neyse diğer bir konu optima kuru tip aküler. Normal akülerden hem performans hem sallantı kuvveti olarak 15 kat daha güçlü. Genelde off-road araçları kullanmakta. Optima red top en ufak modeli var bu akülerin aramızda kullanan var mı? En ufak modeli benim kaput altı akü bölümüne sığacak gibi. Eeeee tabi normal akülerden de epeyce pahalı. Kullanan arkadaşlardan tecrübelerini rica ediyorum.

Teşekkürler.
    Sakin güç...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her hafta motoru çalıştırdığınızda en az yarım saat şarj olmadan akünüz günden güne akım kaybedecektir zaten. marş esnasında oldukça yüksek akım çekiyor marş motoru sizde sonrasında şarj edemeyince muhtemelen zamanla akünüz komple bitiyor olsa gerek
    RACE WERKS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen öyle ama şöyle bir durumda var, akü istiyor ki her gün 3,4 saat çalışsın otomobil... Bunada pek imkan ve zaman yok ben en iyi haftada 2,3 gün birer saat en kötü 1 gün 2-3 saat çalıştırıyorum. Ama artık başka bir çözüm bulmam lazım kafamın rahat olacağı.
    Sakin güç...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o zaman yeni bir akü alma zamanı gelmiş tercihen varta gibi kaliteli markalar uzun süre problem çıkartmayacaktır
    RACE WERKS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer gene akü alırsam son 16 ayda ki 3.ü sıfır aküm olacak. O yüzden daha güçlü dayanıklı kuru akü tiplerine bakıyorum, daha önceden bu tip akü kullananlar varsa tecrübelerini rica ediyorum.
    Sakin güç...

LAST_ZZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buna benzer bır sorun bende yasamıstım eskı tıp sulu akulerden kullanmanı tavsıye ederım...mutlu-inci gıbı...kolay gelsın

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gorke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer gene akü alırsam son 16 ayda ki 3.ü sıfır aküm olacak. O yüzden daha güçlü dayanıklı kuru akü tiplerine bakıyorum, daha önceden bu tip akü kullananlar varsa tecrübelerini rica ediyorum.
    Bu akünün garantisi yok mu 2 sene ?

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bende bakmıştım optimaydı sanırım markası

Hafifliğinden ötürü bakıyordum gerçekten arada kayda değer fark var ama 400 tl gibi bir rakam da aküye çok gelmişti o yüzden vazgeçmiştim

Enes aküyü garantiden halletmesi zor çünkü kullanımla (kullanmamayla alakalı) bir problem demeleri muhtemel.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gorkem . off-road forumlarına sorsak ya bunu . bulalım da bi forum oraya açalım aynı konuyu. günlük kullanım için dezavantajları vardır belki. bi de aküyü arkaya almak içn sadece çıtaların yanlarından ayırıyoruz , sen yapıştırmışmıydın kenarları? 500 tl aküye vereceğine 150 tl ye alalım bagaja. koyalım 75A Varta yı . ömürlük olsun

LAST_ZZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her sey malı satana kadar aku bosaldıgında sarja koyuyorlar akuyu ....yenısı ıle degıstırmıyorlar...sarj edılen akude 1-2 gun ıcınde tekrar bosalıyor...

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 6 senedir kuru aku kullaniyorum. İlk akum probat dye bir markaydi spl yarismalari zamaninda bir akuye daha ihtiyac duymustum ozamanda stinger spv 35 sanirim almistim halada kullanmaktayim. En buyuk avantaji birkac kere tamamen bosalmasina ragmen hala gayet saglikli calisiyor. Kullanim suresiyle kiyaslarsaniz ve yataN bir arabaysa kuru akuyu kesinlikle tavsiye ederim.

erhann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kucuk bir sarz cihazi alin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracin durdugu yere yakin elektrik prizi mevcutsa çalıştırma öncesi birkac saat önceden aküyü şarj ederek kullanabilirsiniz.

Yada otomatik girip cikan bir şarj cihazi ile elektrik fişiniiz sürekli prizde, akünüz sürekli dolu kalır.
    Baskabir yöntem de aracinizin aküsüne paralel baska bir akü baglamak olabilir ancak motorun icinde hic yer kalmadiysa bunu da yapmanız zor.

Ben de kısın arabaya fazlaca binmedigim icin benzer problemleri yasiyorum. En son saglam bir şarj cihazi ile çözmeye niyetliydim yaz geldi.

edit. bu arada ufak capli bir müzik sisteminiz oldugu icin sanslisiniz. Daha profesyonel bir sisteminiz olsaydi akünün bitmesinden ötürü dijital olarak yaptiginiz pek cok ayarlarin da sifirlanma durumu olurdu ki. Bu da daha fazla can sıkıntısı ve zaman kaybi anlamina geliyor. Zaten akü bitik şarja gönderiyorsunuz sonra ayar yaptim basi actim filtreledim, yok tizi bilmemne yaptim derken akü icin yıkım tekrar basliyor.

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gorke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger akü alacaksanız jelli 975 amper akü için size yardımcı olabilirim
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani aku ortalama 150tl bagaja almak bi 150tl daha. Bi 150 daha verip optima almak mantikli gozukuyor. 10 senede tam garanti veriyorlar. Stingerde var fakat biraz daha pahali optimadan.Sayin esnafa; ''aku doldurmayi bende biliyorum'' garantisi var diye goturuyosun doldurup veriyorlar. Bu yuzden bir kapismisligimda var sayin esnafla. Bilgiler icin tesekkurler.
    Sakin güç...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 6 senedir kuru aku kullaniyorum. İlk akum probat dye bir markaydi spl yarismalari zamaninda bir akuye daha ihtiyac duymustum ozamanda stinger spv 35 sanirim almistim halada kullanmaktayim. En buyuk avantaji birkac kere tamamen bosalmasina ragmen hala gayet saglikli calisiyor. Kullanim suresiyle kiyaslarsaniz ve yataN bir arabaysa kuru akuyu kesinlikle tavsiye ederim.
    Ne kadara almistiniz ozel olmazsa. Optimaya 490 dediler, 450ye pesin birakiyolar.
    Sakin güç...

HALUK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en kolay yolu kutup başını söküp takmaktır, buda zor dersen bir elektrikçiye derdini anlat aracın iç kısmına gizli kontak yaptıracaksın işin bitince kapat akün uykuya geçsin isteyince aç bas marşa

benimde zamanında dogan slx vardı, aynı sorunu yaşıyordum bu şekilde çözüm buldum, hem hırsızlar için mükemmel çözüm hemde akünün saglıgı için.
    Çok bilmiyecen, Bir bilenede sormuyacan, bileni bulmuşken yaptıracan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)