User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
43 sonuçtan 39 ile 43 arası

Konu: LPG de seyir halinde stop etme?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VTEC POWER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selam.
    Aracım son günlerde, lpg de seyir halideyken durmaya yakın, ışıklarde beklerken v.s. stop etmeye başladı.

Aracım 70 binde, lpg takılalı 7 bin km oldu. BRC taktırdım. Gazı hep Sefaköy den Armoni AVM nin karşısından alırım, yakıt tüketiminden çok memnunum.

Bu sıkıntı canımı sıkmaya basladı.Sorun ne olabilir?Ayarmı istiyor, subap ayarındanmıdır?Nedir, varmı daha önce benzer problem yaşayan?
    bu mesajdan önce yapılanların hepsini yaptıysan ve sorun hala geçmediyse sorun eray ın da dediği gibi basınç sorunu. yeterli basınç olmadığı için yeterli yakıt da gelemiyor. bunu düzeltmenin yollarından ikisi şu;
    - asıl adı noozle olan ve nozul diye bilinen şeylerden al hoca. 4 adet. senin aracında 1.8 lik nozul takılıdır. sen 1.7 yi dene yine olmazsa 1.6 yı dene yine olmazsa 1. 5 de kesin olacaktır. (kesit alan daraldıkça akışkanın basıncı artar -int. fluid mech. ) veya direk basıncı arttırmalarını söyle.

- benzin beyninden rölantiyi biraz arttır. lpg beyni aynı komutu alması lazım. eger lpg de rölanti benzine göre düşük kalırsa lpg beynine de girip rölantiyi biraz arttır.

edit1: aynı sorun bende de olmuştu ve ben de burada yazılanların hepsini yapmış ve bir sonuç elde edememiştim. sonra bunları yaptım ve şimdi nema problema
    edit2: yukarıdaki iki yöntemini ikisini de aynı anda veya sadece birini yapabilirsin. yani hangisi kurtarırsa ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son depo dolumundan bu yana henüz hiç stop etmedi. Gaz su an depoda azaldı 80-100 km anca gider.Aracı sıkıstırıyorum bir çok kezde dur kalka kaldım henüz bir kere bile stop etmedi.Tekrar aynı sorunu vermesini bekliyorum, bir kez verse direk servise gidicem. Beklemedeyim şu an.

Yorum yazanlara çok teşekkür ediyorum.

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende benzer bi problem yaşamıştım ama arabadan kaynaklı değil arkadaşlar eşşek şakası yapmış distibitör soketleri gevşemiş olabilir onlara bi bakın
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vtec powe® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son depo dolumundan bu yana henüz hiç stop etmedi. Gaz su an depoda azaldı 80-100 km anca gider.Aracı sıkıstırıyorum bir çok kezde dur kalka kaldım henüz bir kere bile stop etmedi.Tekrar aynı sorunu vermesini bekliyorum, bir kez verse direk servise gidicem. Beklemedeyim şu an.

Yorum yazanlara çok teşekkür ediyorum.
    Üzerinden baya bir süre geçmiş ama sormak istedim; sorun çözüldü mü, nasıl çözüldü?
    Benim de aracımda Landirenzo LPG var. Çok nadir de olsa stop etmeler oldu, LPG'den kaynaklı olabilir endişem var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basinc dusukte kalmisti, arttirip tekrar ayar yaptirip sorunu cozmustum.bir daha lpg den kaynakli hic sorun yasamamistim sonra.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)