User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: GC8 Hakkında..

Şahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

GC8 Hakkında..

Herkese slmlar impreza hakkında bir kaç tane sorum olucak..benim 306gti'ım vardı sattım ve 2004 model bir stilo aldım..fakat teknolojik özellikleri ve rahatlığı, eski arabamdaki gücü ve keyfi unutturmaya yetmedi ne yazıkki..su anda bunuda satıp her zaman aklımda bulunan 98-99 gc8 almayı düşünüyorum..bildiğim kadarı ile şanzıman, diff ve kompresyonları düzgün oldukça sorun çıkartmaz diye düşünüyorum..yakıt problemim de olmayacak sanırım..dikkat etmem gereken konular hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..şimdiden çok saolun..

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stilo almakla hayatının hatasını yapmıssın

GC8 iyidir, sitede sahibi olan arkadaslar yardımcı olur, kolay gelsin.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

sulhi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostum sölencek cok sey var aslında bunlardan ilk akla gelenler şanzımanı hassas vites atmaya dikkat etmelisin ilk marşta hararet kalkmadan yürüme benzıne kesınlıkle diakket et pejo gibi süreklı vites düşüp hızlanma sağLama ve yağ ile kesınlıkle 10 bın gider deyip bakmamazlık yapma 4 bınde deiş(10\60)..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DRaGGeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stilo almakla hayatının hatasını yapmıssın

GC8 iyidir, sitede sahibi olan arkadaslar yardımcı olur, kolay gelsin.
    çok da hayatımın hatası değil ama hakketen eşşek hiç gitmiyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sulhi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum sölencek cok sey var aslında bunlardan ilk akla gelenler şanzımanı hassas vites atmaya dikkat etmelisin ilk marşta hararet kalkmadan yürüme benzıne kesınlıkle diakket et pejo gibi süreklı vites düşüp hızlanma sağLama ve yağ ile kesınlıkle 10 bın gider deyip bakmamazlık yapma 4 bınde deiş(10\60)..
    çok saol çok teşekkür ederim..şanzımanı duymuştum, çok nazik olduğunu ve şanzımanda dişlilerin karşılıklı değiştiğini yoksa uğultu yapıyormuş..çok saol söylediklerine dikkat edicem..birde continious basıncı standart gc8 0.8 mi?

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0.8 olması lazım, şanzıman hakkatten çok sakat bir arkadaşım 2. dişliyi kırmıştı yenisi geldi takıldı baya parça deiştirmişti sevinçten çevirirken gene kırdı dikkatli olmak gerekio eheh

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0.8 olması lazım, şanzıman hakkatten çok sakat bir arkadaşım 2. dişliyi kırmıştı yenisi geldi takıldı baya parça deiştirmişti sevinçten çevirirken gene kırdı dikkatli olmak gerekio eheh
    evet çok hassas benimde arkadaşım kırdı ikiyi, alışmış saxoda küt diye çakmaya 3 kez çaktı 4.cüde gıjjjjjjjjj dedi ve kaldı yavaş ve sakin olmak lazım..vites değiştirmede acele etmeyip arabanın kaybettiği 2000rpm'i gücünden kazanmak lazım..

gurcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ehem ehem, biri beni mi çağırdı?

Gc8'ler efsanedir diye gireyim söze. Benim oğlum da 97 model. Genel olarak parçaları çoğu kendi klasındaki arabaya göre ucuz diye damardan başlayalım. Forged motor internallarından tutun da bodykitlerine kadar elinizi sallayıp bulabiliyorsunuz. Güç olarak da 98-99 lar 225 hp üretiyorlar. GC8'ler içerisinde en sağlam olan seri 00 üretimi olanlar. Çünkü üzerlerinde WRX şanzımanı var, ateşleme sistemi olarak 4 bobin kullanıyorlar, OBD-II var ve ecutek ve benzeri yazılımlar ile ecularına müdahale etme şansınız var, ayrıca frenler de 2 potlu (99 ve gerisi tek pot).

Tüm gc8'ler standart olarak 0.8 bar ile yürüyorlar. Arada az bulunan jdm ecu'suna sahip olanlar ise 1.1'de yürümekteler. Genel olarak subaruimpreza sevenlerin toplandığı bir forumumuzda var, fakat oradaki çoğu arkadaşımız aynı zamanda buraya da üyeler, fakat tamamen subaru çevresindeki bilgiye ulaşmak isterseniz www.subaruimpreza.org/sbfor adresine de gelebilirsiniz.

Şanzımanlarımız da öyle aman aman kötü değiller, yeter ki içinde 4 kişi varken yanlamaya kalkmayın, ağırlık fazla iken sıfırdan kalkmayın. Şanzıman ben kırılırım der ise çoğunlukla 2. ve 3. vitesten kırılıyor, yaklaşık 300-400 dolar masrafı var. Öyle binlerce küsur dolar masraf çıkartana da benden selam söyleyin, birçok markanın ürettiği ısıl işlemden geçmiş (cyro treated) komple dişli seti bile 1500 dolar. Dog box istersen de helical cut 4500-5000 dolara alabiliyorsunuz.

Ecusunu gıdıklamadan, ayrıca safc tarzı piggyback uygulamalara girmeden, kaliteli bir benzin pompası (walbro lp255 mesela) ve iyi bir benzin regülatörü (aeromotive yada hks) ile intercooleri de iyi soğutmak şartı ile 1.3 bar cont'da standart turbo ile 250-260 hp almak çom mümkün (komple eksoz yaptığınızı varsayıyorum, hepimizin ilk işi bu oluyor)

Ben bu aralar komple yeni bir setup yapıyorum, sorularınız, aklınıza takılan şeyler, temiz gc8 var mı ? tarzı sorularınıza zevkle cevap verebilir(iz) (www.gecesekizciyiz.biz ekibi olarak)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence gc8 o paraya alınabilecek en iyi, en hızlı ve en keyifli araba sahan gitmeyen araba tabiki sanzıman kırmaz ama gucler 250+ olmaya baslıyınca sanzımanında ona gore bazı incelikleri var. 99-00 in sanzmanı da daha saglamdır oncekilere nazaran eger kullanmasını bilirseniz kırmazsınız belli bir guce kadar.
    onun haricinde standardı 208-220 hp olan arabaya gore degisiyor bir egzozla 250 lere geliyor. uzerindede paranın musade ettigi kadar gidebilirsin sınır yok. her turlu aftermarket parcası mevcut ve ulasılıyor. ve yine bence ankara cok sanslı subaru konusunda cunku hakan gibi bir ustaya sahip.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Şahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok da hayatımın hatası değil ama hakketen eşşek hiç gitmiyo
    Esek kelimesi bile az gelir ona, bende de var bir tane, konforu süper donanım süper ama o motor yokmu, rezillik...

Sen git 975kg palioyu ucuran 103hp motoru al 1250kilo stiloya koy olcak is mi
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gurcell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ehem ehem, biri beni mi çağırdı?

Gc8'ler efsanedir diye gireyim söze. Benim oğlum da 97 model. Genel olarak parçaları çoğu kendi klasındaki arabaya göre ucuz diye damardan başlayalım. Forged motor internallarından tutun da bodykitlerine kadar elinizi sallayıp bulabiliyorsunuz. Güç olarak da 98-99 lar 225 hp üretiyorlar. GC8'ler içerisinde en sağlam olan seri 00 üretimi olanlar. Çünkü üzerlerinde WRX şanzımanı var, ateşleme sistemi olarak 4 bobin kullanıyorlar, OBD-II var ve ecutek ve benzeri yazılımlar ile ecularına müdahale etme şansınız var, ayrıca frenler de 2 potlu (99 ve gerisi tek pot).

Tüm gc8'ler standart olarak 0.8 bar ile yürüyorlar. Arada az bulunan jdm ecu'suna sahip olanlar ise 1.1'de yürümekteler. Genel olarak subaruimpreza sevenlerin toplandığı bir forumumuzda var, fakat oradaki çoğu arkadaşımız aynı zamanda buraya da üyeler, fakat tamamen subaru çevresindeki bilgiye ulaşmak isterseniz www.subaruimpreza.org/sbfor adresine de gelebilirsiniz.

Şanzımanlarımız da öyle aman aman kötü değiller, yeter ki içinde 4 kişi varken yanlamaya kalkmayın, ağırlık fazla iken sıfırdan kalkmayın. Şanzıman ben kırılırım der ise çoğunlukla 2. ve 3. vitesten kırılıyor, yaklaşık 300-400 dolar masrafı var. Öyle binlerce küsur dolar masraf çıkartana da benden selam söyleyin, birçok markanın ürettiği ısıl işlemden geçmiş (cyro treated) komple dişli seti bile 1500 dolar. Dog box istersen de helical cut 4500-5000 dolara alabiliyorsunuz.

Ecusunu gıdıklamadan, ayrıca safc tarzı piggyback uygulamalara girmeden, kaliteli bir benzin pompası (walbro lp255 mesela) ve iyi bir benzin regülatörü (aeromotive yada hks) ile intercooleri de iyi soğutmak şartı ile 1.3 bar cont'da standart turbo ile 250-260 hp almak çom mümkün (komple eksoz yaptığınızı varsayıyorum, hepimizin ilk işi bu oluyor)

Ben bu aralar komple yeni bir setup yapıyorum, sorularınız, aklınıza takılan şeyler, temiz gc8 var mı ? tarzı sorularınıza zevkle cevap verebilir(iz) (www.gecesekizciyiz.biz ekibi olarak)

gerçekten yardımlarınız için çok teşekkür ederim, aklımda hiç soru kalmadı desem yeridir..bugün bir terslik olmazsa arabamı veriyorum ve hemen peşinden gc8 araştırmalarım başlıyor..çok mutlu oldum korkularım gitti desem yeridir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı khan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence gc8 o paraya alınabilecek en iyi, en hızlı ve en keyifli araba sahan gitmeyen araba tabiki sanzıman kırmaz ama gucler 250+ olmaya baslıyınca sanzımanında ona gore bazı incelikleri var. 99-00 in sanzmanı da daha saglamdır oncekilere nazaran eger kullanmasını bilirseniz kırmazsınız belli bir guce kadar.
    onun haricinde standardı 208-220 hp olan arabaya gore degisiyor bir egzozla 250 lere geliyor. uzerindede paranın musade ettigi kadar gidebilirsin sınır yok. her turlu aftermarket parcası mevcut ve ulasılıyor. ve yine bence ankara cok sanslı subaru konusunda cunku hakan gibi bir ustaya sahip.
    çok çok teşekkür ederim sanada verdiğim bilgiler için.ben alışana kadar sadece bakımını yapmayı düşünüyorum, tabi 76''lık araborular ve freeflow bir son susturucu haric tabi..ama kafama koydum kesin edineceğim, çünkü ben 306'ımı satarken eşimde kullanır diye bu arabayı almıştım ama eşiminde düz vitesle ilgili sıkıntıları olunca elimizide ikimiziinde istemediği bir araba olmuş oldu hakan usta dediğin tork garaj mı yoksa arıcan mı?

KAU
    Misafir
    şanzımanı 350 hp civarı güclere kadar sorun yaratmaz. vitesle savaş halinde olmayın no problem yani hahaha

standart beyinleri 1.3 barda kesiyor, FCD veya standalone ecu ile o sorunun önüne geçilebiliyor

tüm bunların ötesinde korhan'ın dediği gibi ankara'da bir çok gc8 ile en ufak ayrıntısına kadar uğraşmış tork garajın bulunması çok büyük bir avantaj. tecrübe çok önemli

gecesekizciyizzzz

KAU
    Misafir
    Alıntı Şahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakan usta dediğin tork garaj mı yoksa arıcan mı?
    www.torkgaraj.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eywallah çok saolasın bakalım bi tane bulup ii bi baktırıp bişeyler yapıcaz artık ben bu virüsü aldım daha yerimde duramam

KAU
    Misafir
    torkta yapılan 97'lerden bi tanesi satılık bu arada. bulabileceğin en temiz gc8 lerden biridir. ben kefilim bu araca

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4652759

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KAU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    torkta yapılan 97'lerden bi tanesi satılık bu arada. bulabileceğin en temiz gc8 lerden biridir. ben kefilim bu araca

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4652759
    evet düşünülebilir ama benim aracımı sattığım fiyatada bağlı durumlar biraz..bugün hepsi netleşecek inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabi ki
    tork garaj

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lan olum sahan sen hala beni cıkartamadın ben korhan lan lisede ki lakabımı soylemiyim simdi acıkca ayıp olur::
    gel her turlu yardımcı olurum sana.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)